abc.lv skaitļos

Lietotāji online11
Aktīvie uzņēmumi23224
Nozares raksti1090
Ekspertu atbildes2601
Kā izvēlēties un pareizi izmantot silikona hermētiķi? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā izvēlēties un pareizi izmantot silikona hermētiķi?

Kā izvēlēties un pareizi izmantot silikona hermētiķi?
Autors: Bostik Hellas/flickr.com

Ja kādreiz ir bijusi saskarsme ar celtniecības jomu, iespējams, ir nācies strādāt arī ar silikona smērvielām un hermētiķiem. Tās ir vienkārši lietojamas un spēcīgas smērvielas un saistvielas, kas noder visdažādākajiem remontdarbiem mājās; sākot no logu rāmjiem un grīdlīstēm līdz pat vannas istabai un garāžai. Kā izvēlēties un pareizi izmantot silikonu un hermētiķi?

Kas ir silikona hermētiķis?

Silikona hermētiķis ir plaši pielietojama saistviela, kas ir īpaši ilgnoturīga un izturīga, padarot to par pasaulē visplašāk izmantoto hermētiķi. Silikonu var droši lietot gan iekšdarbos, gan ārpus mājas. Silikonam ir bieza želejveida konsistence, ko visbiežāk uzklāj ar speciālas pistoles palīdzību.

Silikona hermētiķi nav ātras iedarbības superlīmes, tiem visbiežāk nepieciešams laiks, lai nožūtu. Visbiežāk žūšanas laiks var aizņemt līdz 24 stundām, pat vairākām dienām, ja tiek uzklāts blīvāks slānis.

Kur to izmantot?

Silikona ūdensnecaurlaidīgās īpašības padara to lieliski piemērotu izlietņu, virtuves, tualetes, vannu un dušu savienojuma vietu blīvēšanai. Silikona hermētiķis ļoti bieži tiek izmantots arī santehnikas darbos cauruļu un pievadu nostiprināšanai.

Silikona hermētiķis darbojas kā saistviela daudziem materiāliem, piemēram, keramikai, plastmasai, metālam, kokam un stiklam. Lai gan silikons nav paredzēts smagu priekšmetu noturēšanai, tas tiek izmantots dažādos būvdarbos un ēku blīvēšanai (piemēram, logiem un durvīm).

Lai gan silikona hermētiķi ir daudzpusīgi un tos var izmantot vairākām vajadzībām, konkrēti to veidi ir labāki noteiktiem uzdevumiem un materiāliem. Pirms silikona hermētiķa iegādes ieteicams konsultēties ar speciālistu.

Augstas vai zemas temperatūras

Ja materiāli būs pakļauti augstām temperatūrām, jāmeklē augstas temperatūras silikona līmes hermētiķi. Lai iegūtu izturīgu, ūdensnecaurlaidīgu, pret pelējumu noturīgu blīvējumu, ieteicams izvēlēties ūdensizturīgu un pret UV stariem noturīgu saistvielu, kas izturēs gan ļoti zemas, gan ļoti augstas temperatūras. Tādējādi tas derēs darbiem mitrās vai karstās vietās, piemēram, santehnikas, dzinēju remontdarbiem, kā arī dažiem rūpnieciskiem mērķiem, piemēram, dažādu blīvju blīvēšanai, kabeļu izolācijai un cauruļvadiem.

Paaugstināta mitruma gadījumā

Silikona hermētiķi ir lieliski piemēroti savienojuma vietām, kas pakļautas ūdens vai atmosfēras mitruma iedarbībai. Šim nolūkam var iegādāties silikona hermētiķi, kas īpaši paredzēts vietās, kur ir paaugstināts mitrums. Tas ir biezāks, taču neplūst, radot ūdensnecaurlaidīgus blīvējumus; to var izmantot gan uz alumīnija, ķieģeļiem, keramikas, auduma, stiklšķiedras, stikla, lielākas daļas plastmasas, gumijas, tērauda un koka.

Būvniecības projektiem

Tādiem būvniecības projektiem mājokļa iekšienē kā spraugu vai plaisu blīvēšana ap logiem, durvju rāmjiem, grīdlīstēm, sienām, ieteicams izvēlēties hermētiķi, kura sastāvā ir akrils un silikons. Akrila hermētiķis ar silikonu ir ar lieliskām saķeres īpašībām, tas lips pie koka, riģipša, apmetuma, metāliem, ķieģeļiem, betona un mūra, tas ir īpaši ātri žūstošs, kā arī to var krāsot ar ūdens bāzes krāsām. Te gan jāņem vērā, ka to nevajadzētu pakļaut augstām un zemām temperatūrām.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Sfēriska karkasa koka ēkas

Sfēriska karkasa koka ēkas

SIA Latvian Eco House piedāvā sfēriska karkasa koka ēkas, kuras var izmantot kempinga, pirts, ziemas dārzu un citu ēku organizēšanai. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Fissman": Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai neesat apmeklējuši veikalu FISSMAN? Tad tagad ir īstais brīdis, jo FISSMAN sagatavojuši lieliskus pārsteigumus: Eco programmu. Nodod veikalā FISSMAN veco pannu vai katlu un pretī saņem 50% atlaidi jaunu iegādei. Svētkus gaidot, sagatavotas īpašas atlaides dažādiem produktiem līdz pat 50%.