abc.lv skaitļos

Lietotāji online22
Aktīvie uzņēmumi22986
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Kā sagriezt flīzes? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā sagriezt flīzes?

Kā sagriezt flīzes?

Ikreiz, kad tiek flīzēta kāda virsma, dažas flīzes ir jāpiegriež – vai nu tālab, ka precīzs to skaits esošajā izmērā neaizpildīs flīzējamo laukumu, vai arī tās jāizkārto ap šķērsli, piemēram, tualetes podu, cauruli vai ko citu. Šādā gadījumā flīzes ir nepieciešams sagriezt; griešanas metode, kas jāizmanto, būs atkarīga no izvēlētā flīžu veida.

Flīžu griešanas piederumi

Keramikas flīzēm, kuru biezums parasti ir mazāks par 15 milimetriem, pastāv vairākas griešanas iespējas pa taisnu līniju: flīžu griezējs, flīžu nazis, elektriskais flīžu griezējs, kombinētais griezējs, kā arī knaibles.

Porcelāna un dabīgā akmens flīzēm, kas parasti ir biezākas par 15 milimetriem, labākais risinājums ir dimanta asmens, kas speciāli paredzēts flīžu griešanai (gan cietajām, gan mīkstajām).

Var gadīties, ka gan virtuvē, gan vannas istabā vajadzēs izgriezt flīzes tā, lai tās piekļautos vietās ap caurulēm un citiem šķēršļiem, piemēram, tualetes podu vai izlietni. Šim nolūkam var izmantot flīžu knaibles, flīžu zāģi vai zāģi ar asmeni no volframa karbīda (plāna stieple, kas pārklāta ar abrazīvām daļiņām).

Mērīšana

Vispirms nepieciešams nomērīt, kur flīze jāsagriež. Lai to izdarītu, novieto griežamo flīzi uz pilna izmēra flīzes un atzīmē ar zīmuli griešanas vietu. Jāpārliecinās, ka paliek pietiekami daudz vietas šuvju savienojumam. Vienmēr ir laba ideja saglabāt atlikušās flīzes vai to atgriezumus, ja nākotnē tās būs jāmaina.

Griešana, izmantojot manuālo flīžu griezēju

KPapaG/flickr.com

Manuālais flīžu griezējs spēj sagriezt jebkura veida keramikas un porcelāna flīzes neatkarīgi no materiāla biezuma (līdz pat 40 milimetru biezumā). Iespējams veikt taisnus flīžu griezumus vai leņķī.

Ievietojiet flīzi manuālajā flīžu griezējā un novieto to tā, lai ar zīmuli atzīmētā līnija sakristu ar griešanas līniju; nofiksē, tad veic griešanu. Ja griezums nav tīrs un malas ir nedaudz raupjas, izmanto vīli vai slīpmateriālu, lai tās izlīdzinātu. Mazāku vai izliektu flīžu gadījumā, lai panāktu vajadzīgo izmēru vai formu, izmanto flīžu knaibles.

Griešana, izmantojot flīžu nazi

Izmantojot metāla lineālu un zīmuli vai pildspalvu, atzīmē līniju pāri flīzei, kuru nepieciešams griezt. Izmantojot flīžu nazi un lineālu, ieskrāpē ar zīmuli iezīmētajā līnijā seklu gropīti, lai griezums nesaplīstu nepareizā vietā. Lai salauztu flīzi, novieto zīmuli zem līnijas un spiež uz leju abos sānos; var novietot flīzi uz darbagalda malas un lauzt to kustībā uz leju.

Drošība

Griešanas laikā var atlūzt flīžu lauskas, tāpēc darba veikšanas laikā jāvalkā aizsargbrilles; tāpat jāuzmanās, lai pirksti neatrastos pārāk tuvu griešanas asmenim. Griežot flīzes, valkā aizsargcimdus, kā arī savāc flīžu lauskas un atlūzas.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.