abc.lv skaitļos

Lietotāji online61
Aktīvie uzņēmumi24975
Nozares raksti1125
Ekspertu atbildes3041
Kā sagriezt flīzes? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā sagriezt flīzes?

Kā sagriezt flīzes?
Autors: Kate O'Reilly/flickr.com

Ikreiz, kad tiek flīzēta kāda virsma, dažas flīzes ir jāpiegriež – vai nu tālab, ka precīzs to skaits esošajā izmērā neaizpildīs flīzējamo laukumu, vai arī tās jāizkārto ap šķērsli, piemēram, tualetes podu, cauruli vai ko citu. Šādā gadījumā flīzes ir nepieciešams sagriezt; griešanas metode, kas jāizmanto, būs atkarīga no izvēlētā flīžu veida.

Flīžu griešanas piederumi

Keramikas flīzēm, kuru biezums parasti ir mazāks par 15 milimetriem, pastāv vairākas griešanas iespējas pa taisnu līniju: flīžu griezējs, flīžu nazis, elektriskais flīžu griezējs, kombinētais griezējs, kā arī knaibles.

Porcelāna un dabīgā akmens flīzēm, kas parasti ir biezākas par 15 milimetriem, labākais risinājums ir dimanta asmens, kas speciāli paredzēts flīžu griešanai (gan cietajām, gan mīkstajām).

Var gadīties, ka gan virtuvē, gan vannas istabā vajadzēs izgriezt flīzes tā, lai tās piekļautos vietās ap caurulēm un citiem šķēršļiem, piemēram, tualetes podu vai izlietni. Šim nolūkam var izmantot flīžu knaibles, flīžu zāģi vai zāģi ar asmeni no volframa karbīda (plāna stieple, kas pārklāta ar abrazīvām daļiņām).

Mērīšana

Banner 280x280

Vispirms nepieciešams nomērīt, kur flīze jāsagriež. Lai to izdarītu, novieto griežamo flīzi uz pilna izmēra flīzes un atzīmē ar zīmuli griešanas vietu. Jāpārliecinās, ka paliek pietiekami daudz vietas šuvju savienojumam. Vienmēr ir laba ideja saglabāt atlikušās flīzes vai to atgriezumus, ja nākotnē tās būs jāmaina.

Griešana, izmantojot manuālo flīžu griezēju

Autors: KPapaG/flickr.com
Autors: KPapaG/flickr.com

Manuālais flīžu griezējs spēj sagriezt jebkura veida keramikas un porcelāna flīzes neatkarīgi no materiāla biezuma (līdz pat 40 milimetru biezumā). Iespējams veikt taisnus flīžu griezumus vai leņķī.

Ievietojiet flīzi manuālajā flīžu griezējā un novieto to tā, lai ar zīmuli atzīmētā līnija sakristu ar griešanas līniju; nofiksē, tad veic griešanu. Ja griezums nav tīrs un malas ir nedaudz raupjas, izmanto vīli vai slīpmateriālu, lai tās izlīdzinātu. Mazāku vai izliektu flīžu gadījumā, lai panāktu vajadzīgo izmēru vai formu, izmanto flīžu knaibles.

Griešana, izmantojot flīžu nazi

Izmantojot metāla lineālu un zīmuli vai pildspalvu, atzīmē līniju pāri flīzei, kuru nepieciešams griezt. Izmantojot flīžu nazi un lineālu, ieskrāpē ar zīmuli iezīmētajā līnijā seklu gropīti, lai griezums nesaplīstu nepareizā vietā. Lai salauztu flīzi, novieto zīmuli zem līnijas un spiež uz leju abos sānos; var novietot flīzi uz darbagalda malas un lauzt to kustībā uz leju.

Drošība

Griešanas laikā var atlūzt flīžu lauskas, tāpēc darba veikšanas laikā jāvalkā aizsargbrilles; tāpat jāuzmanās, lai pirksti neatrastos pārāk tuvu griešanas asmenim. Griežot flīzes, valkā aizsargcimdus, kā arī savāc flīžu lauskas un atlūzas.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.