abc.lv skaitļos

Lietotāji online56
Aktīvie uzņēmumi23434
Nozares raksti1106
Ekspertu atbildes3041
Kādas pozitīvas pārmaiņas sniedz sava mājokļa iegāde? Skaidro eksperts : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kādas pozitīvas pārmaiņas sniedz sava mājokļa iegāde? Skaidro eksperts

Kādas pozitīvas pārmaiņas sniedz sava mājokļa iegāde? Skaidro eksperts
Foto: Freepik.com/ master1305

Domājot par sava mājokļa iegādi, vairāk uzmanības pievēršam piemērotas dzīvesvietas atrašanai un finansējuma iegūšanai, bet nepadomājam par citām svarīgām pārmaiņām, ko mājokļa iegāde var nest. "Luminor" mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais stāsta par dažām pozitīvām izmaiņām, ar kurām sastopas jaunie mājokļa īpašnieki.

Pārliecība un stabilitātes sajūta

Nesen veiktajā Luminor un Norstat aptaujā tika secināts, ka aptuveni puse Baltijas iedzīvotāju par galveno trūkumu īres dzīvoklī uzskata to, ka dzīvokļa īpašnieks jebkurā laikā var uzteikt īres līgumu vai palielināt cenu. Tas nozīmē, ka diezgan pēkšņi var nākties meklēt jaunu mājvietu un pārvākšanos, kas ietekmēs arī cilvēka ikdienas gaitas. Pēc sava īpašuma iegādes šīs raizes var aizmirst, jo pārliecība un stabilitāte par savu īpašumu nāk komplektā ar jaunā mājokļa atslēgām.

Iespēja iekārtot mājokli pēc savām vēlmēm

Foto: Freepik.com/ gpointstudio

Pat tad, ja tas izklausās nedaudz utopiski un varbūt nekad nesasniegsi savu mājokļa ideālu, apziņa, ka tev ir tiesības iekārtot savu dzīvesvietu atbilstoši tavām vajadzībām un vēlmēm, ir lieliska. Arī aptaujātie Baltijas iedzīvotāji kā vienu no biežākajiem īres dzīvokļu trūkumiem minējuši īpašnieka aizliegumu mājoklī veikt jebkādus uzlabojumus. Savukārt savs mājoklis ļauj atklāt interjera dizaina veikalus, žurnālus un tiešsaistes katalogus. Nav svarīgi, cik daudz ideju īsteno, svarīgs ir prieks, ko var gūt no plānošanas un savu sapņu piepildīšanas.

Privātums

Tavas mājas nozīmē arī tavus noteikumus, kas ir viena no svarīgākajām komponentēm, kas pietrūkst īrētā dzīvoklī – gan attiecībā uz mājokļa iekārtošanu, gan privātumu. “Dzīve īrētā dzīvoklī daudziem var būt ne tik komfortabla tikai tāpēc, ka zini – kādam tev nepazīstamam cilvēkam ir tavas dzīvesvietas atslēga. Tavā paša mājoklī neviens svešs cilvēks neieviesīs savus noteikumus un neraizēsies par skrāpējumiem uz sienas,” saka eksperts.

Zaļā gaisma mājdzīvniekiem

Piektā daļa Latvijas iedzīvotājus no īres mājokļiem attur īpašnieku politika pret mājdzīvnieku turēšanu. Savā mājoklī starpgadījumi, kad tavs mīlulis būs iecirtis zobus dīvānā vai durvju stenderē, paliks tikai starp jums, neiesaistot šajā situācijā vēl dzīvokļa vai mājas īpašnieku.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu