abc.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi23108
Nozares raksti1076
Ekspertu atbildes2594
Kur meklēt informāciju par nekustamo īpašumu? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kur meklēt informāciju par nekustamo īpašumu?

Kur meklēt informāciju par nekustamo īpašumu?
Autors: Sean Ronkoske/flickr.com

Nekustamā īpašuma nozare nepārtraukti saskaras ar dažādām likumu izmaiņām, ko būtiski ņemt vērā. Var gadīties situācija, kad nepieciešams iegūt konkrētu informāciju par sev piederošu nekustamo īpašumu. Kur šādus datus meklēt?

Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēma

Informācija par Latvijas teritorijā esošu nekustamo īpašumu (tai skaitā tiesisko valdījumu, lietojumu), kadastra numuru, kadastrālo vērtību, lietošanas mērķi, dokumentiem, uz kuru pamata reģistrēts nekustamais īpašums, tā īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem, un lietotājiem, kā arī citi dati tiek uzglabāti un ir pieejami Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

Kas ir kadastrālā vērtība?

Kadastrālā vērtība ir nekustamā īpašuma vērtība, kas tiek aprēķināta atbilstoši starptautiski atzītiem, vienotiem un valdības apstiprinātiem vērtēšanas kritērijiem visā valsts teritorijā, ņemot vērā īpašuma atrašanās vietu, reģistrētos datus par īpašuma kvalitatīvo stāvokli, tā platību un izmantošanas veidu, iespējamos apgrūtinājumus, kā arī citus kritērijus. Kadastrālo vērtību zemes, kā arī būvju īpašnieki izmanto savstarpējos darījumos vai strīdus situācijās.

Zemesgrāmata un Valsts zemes dienests

Zemesgrāmatā reģistrēta nekustamā īpašuma vai kadastra objekta īpašnieka vārdu un uzvārdu iespējams uzzināt Valsts vienotajā elektroniskajā zemesgrāmatā vai Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un elektronisko pakalpojumu portālā.

Informāciju par to, kā īpašumā vai lietojumā atrodas kāds nekustamais īpašums vai telpu grupas pirms to ierakstīšanas zemesgrāmatā, jebkurai personai var izsniegt Valsts zemes dienests, ja tā rīcībā ir šāda informācija; šajā gadījumā nepieciešams brīvas formas iesniegums papīra vai elektroniskā formā.

Informācija par nekustamo īpašumu interneta portālos

Mūsdienās, lai iegūtu informāciju par nekustamo īpašumu vai apskatītu ar to saistītos dokumentus, ne vienmēr ir nepieciešams fiziski doties uz kādu no atbildīgo iestāžu klientu apkalpošanas centriem. Dažādas izziņas un datus iespējams saņemt arī elektroniski.

Piemēram, portālā www.latvija.lv iespējams iegūt aktuālos Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datus par sev piederošiem nekustamajiem īpašumiem (arī dzīvokļiem un būvēm, kas neietilpst nekustamā īpašuma sastāvā), to sastāvu un kadastrālo vērtību; turpat iespējams skatīt pamatdatus par īpašuma sastāvā esošajiem objektiem, piemēram, zemes vienību, būvēm, un to kadastrālo vērtību.

Portālā www.zemesgramata.lv interesenti var iegūt informāciju par saviem Zemesgrāmatā ierakstītajiem nekustamajiem īpašumiem. Izmantojot Valsts vienoto datorizēto zemesgrāmatu, ir iespējams ne tikai apskatīt savus īpašumus, bet arī izsekot un pieprasīt izziņu par tiem, sekot līdzi iesniegtajiem nostiprinājuma lūgumiem un to statusam, kā arī veikt citas darbības.

Portālā www.kadastrs.lv ir iespējams saņemt Valsts zemes dienesta uzkrātos īpašumus raksturojošos datus, kas apkopoti vienuviet. Tajā atrodama informācija par nekustamajiem īpašumiem, piemēram, kadastra numuru, kadastrālo vērtību, kā arī to sastāvā esošajiem objektiem (būve, zemes vienība, u.c.).

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos.