Vienkāršoti noteikumi inženiertīklu pievadei un izbūvei

Vienkāršoti noteikumi inženiertīklu pievadei un izbūvei
Lai izbūvētu gāzesvadu pievadu un iekšējos tīklus, paiet vismaz 14 mēneši, kaut gan šāds termiņš nepieciešams tikai sadales vai maģistrālo gāzesvadu izbūvei. Pievadiem un iekšējiem gāzesvadiem tas ir neadekvāts. Līdzīgas problēmas ir arī citu inženiertīklu - telekomunikāciju, ūdens un kanalizācijas apgādes, siltumapgādes, elektroapgādes - turētājiem.
Tādēļ akciju sabiedrība Latvijas Gāze ierosināja Ekonomikas ministrijai papildināt Vispārīgos būvnoteikumus ar jaunu nodaļu, kas reglamentētu inženierkomunikāciju pievadu un iekšējo inženiertīklu vienkāršotu izbūvi un nodošanu ekspluatācijā. Ierosinājums tika ņemts vērā, un Vispārīgajos būvnoteikumos ir izveidota jauna apakšnodaļa "Vienkāršotā inženiertīklu pievadu un iekšējo inženiertīklu izbūve, rekonstrukcija vai renovācija".

Uz ko attiecas šīs izmaiņas?
Jaunie grozījumi attiecas uz inženiertīklu pievadu un iekšējo inženiertīklu izbūvi, renovāciju un rekonstrukciju esošās ēkās, kas nodotas ekspluatācijā. Tomēr tie nav piemērojami, izbūvējot sadales un pārvades tīklus, pievadus un iekšējos gāzesvadus jaunbūvējamās ēkās.

Kādā kārtībā pēc jaunajiem noteikumiem risināsies dabasgāzes pievada un iekšējo gāzesvadu izbūves process?
Ekspluatācijā nodoto ēku dabasgāzes pievada un iekšējo gāzesvadu sistēmas izbūvei paredz šādu risinājumu:
· atkarībā no izbūvējamā pievada un iekšējās gāzesvadu sistēmas garuma, nozīmības un citiem faktoriem būvniecības ierosinātājam izsniegtajos tehniskajos noteikumos nosaka projekta izstrādes veidu – kā tehnisko shēmu vai būvprojektu (izstrādājot tehnisko shēmu, nav nepieciešams topogrāfiskais plāns);
· tehniskā shēma jāsaskaņo ar izpildītāju (Latvijas gāzi), citiem inženierkomunikāciju turētājiem, trešajām pusēm (ja skar to intereses) un būvvaldi;
· būvuzņēmējam pirms pievada izbūves uzsākšanas jāsaņem nepieciešamās rakšanas atļaujas;
· izbūvēto sadales gāzesvadu sistēmas pievadu un iekšējos gāzesvadus pieņems ekspluatācijā ar izpildītāja parakstītu atzinumu/aktu (atzinumu un aktu formas noteiktas valsts standartā LVS 445);
· būvniecības ierosinātājam jāiesniedz būvvaldē pievada novietojuma ģeodēziskais uzmērījums (digitālā formā);
· atzinums, uz kura ir būvvaldes apliecinājums par pievada novietojuma ģeodēziskā uzmērījuma saņemšanu, dod tiesības izpildītājam slēgt līgumu ar lietotāju un piegādāt dabasgāzi.

Raksts veidots sadarbībā ar Latvijas Gāze juridiskās un īpašuma daļas vadītāju Ingu Krūmiņu.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

Dzīvot komfortablā, energoefektīvā un veselībai labvēlīgā mājoklī, kurā viss ir harmonijā ar cilvēka dzīvesstilu, ir daudzu sapnis. Ja agrāk gudrā māja daudziem šķita kā kaut kas fantastisks, tad šodien tā jau ir teju ikvienam pieejama opcija. Pateicoties iespējai pieslēgt lielāko daļu ikdienā izmantoto elektroiekārtu interneta tīklam, varam pilnībā kontrolēt mājā notiekošos procesus ar vienkāršas viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Nekustamais īpašums var kļūt par labu ieguldījumu nākotnei, ja cilvēks ir izvērtējis savu maksātspēju, īpašuma stāvokli, atrašanās vietu, privātmājai pieguļošo zemes platību un citus nozīmīgus faktorus. Veiksmīga ieguldījuma atslēga ir rūpīgi pārdomāts pirkums, kas ir vēl būtiskāk, ja īpašums tiek iegādāts, izmantojot hipotekāro kredītu.

Uzņēmējs runā

Industriālie drupinātāji un sijātāji no Terex Finlay

terex_finlay

Alfis ir oficiālais Terex Finlay industriālās tehnikas izplatītājs Baltijā. Terex Finlay ir starptautiski atzīts pārvietojamās drupināšanas, sijāšanas, mazgāšanas un pārstrādes iekārtu ražotājs. Uzņēmums piedāvā tehnisko nodrošinājumu karjeru izstrādei, celtniecībai un nojaukšanai, kā arī ieguves nozarei.

SIA "EK Sistēmas" – apgaismojums, elektromateriāli, vadības sistēmas

apgaismojums_elektromateriali_vadibas_sistemas_EK_Sistemas_SIA

Tāpat kā dienas gaismai ir milzīga nozīme mūsu spējā uztvert apkārtējo pasauli, arī mākslīgais apgaismojums spēlē fundamentālu lomu ne tikai tajā, kā uztveram vidi, bet arī kā šajā vidē uzvedamies. Apgaismojums var iedarboties kā uz cilvēka emocionālo dabu, ietekmējot garastāvokli, tā uz praktisko, veicinot vai tieši pretēji – pazeminot mūsu darba spējas un veicamo uzdevumu kvalitāti.