Vienkāršoti noteikumi inženiertīklu pievadei un izbūvei

Vienkāršoti noteikumi inženiertīklu pievadei un izbūvei
Lai izbūvētu gāzesvadu pievadu un iekšējos tīklus, paiet vismaz 14 mēneši, kaut gan šāds termiņš nepieciešams tikai sadales vai maģistrālo gāzesvadu izbūvei. Pievadiem un iekšējiem gāzesvadiem tas ir neadekvāts. Līdzīgas problēmas ir arī citu inženiertīklu - telekomunikāciju, ūdens un kanalizācijas apgādes, siltumapgādes, elektroapgādes - turētājiem.
Tādēļ akciju sabiedrība Latvijas Gāze ierosināja Ekonomikas ministrijai papildināt Vispārīgos būvnoteikumus ar jaunu nodaļu, kas reglamentētu inženierkomunikāciju pievadu un iekšējo inženiertīklu vienkāršotu izbūvi un nodošanu ekspluatācijā. Ierosinājums tika ņemts vērā, un Vispārīgajos būvnoteikumos ir izveidota jauna apakšnodaļa "Vienkāršotā inženiertīklu pievadu un iekšējo inženiertīklu izbūve, rekonstrukcija vai renovācija".

Uz ko attiecas šīs izmaiņas?
Jaunie grozījumi attiecas uz inženiertīklu pievadu un iekšējo inženiertīklu izbūvi, renovāciju un rekonstrukciju esošās ēkās, kas nodotas ekspluatācijā. Tomēr tie nav piemērojami, izbūvējot sadales un pārvades tīklus, pievadus un iekšējos gāzesvadus jaunbūvējamās ēkās.

Kādā kārtībā pēc jaunajiem noteikumiem risināsies dabasgāzes pievada un iekšējo gāzesvadu izbūves process?
Ekspluatācijā nodoto ēku dabasgāzes pievada un iekšējo gāzesvadu sistēmas izbūvei paredz šādu risinājumu:
· atkarībā no izbūvējamā pievada un iekšējās gāzesvadu sistēmas garuma, nozīmības un citiem faktoriem būvniecības ierosinātājam izsniegtajos tehniskajos noteikumos nosaka projekta izstrādes veidu – kā tehnisko shēmu vai būvprojektu (izstrādājot tehnisko shēmu, nav nepieciešams topogrāfiskais plāns);
· tehniskā shēma jāsaskaņo ar izpildītāju (Latvijas gāzi), citiem inženierkomunikāciju turētājiem, trešajām pusēm (ja skar to intereses) un būvvaldi;
· būvuzņēmējam pirms pievada izbūves uzsākšanas jāsaņem nepieciešamās rakšanas atļaujas;
· izbūvēto sadales gāzesvadu sistēmas pievadu un iekšējos gāzesvadus pieņems ekspluatācijā ar izpildītāja parakstītu atzinumu/aktu (atzinumu un aktu formas noteiktas valsts standartā LVS 445);
· būvniecības ierosinātājam jāiesniedz būvvaldē pievada novietojuma ģeodēziskais uzmērījums (digitālā formā);
· atzinums, uz kura ir būvvaldes apliecinājums par pievada novietojuma ģeodēziskā uzmērījuma saņemšanu, dod tiesības izpildītājam slēgt līgumu ar lietotāju un piegādāt dabasgāzi.

Raksts veidots sadarbībā ar Latvijas Gāze juridiskās un īpašuma daļas vadītāju Ingu Krūmiņu.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Rūpējies par savu muguru, izvēlies pareizo matraci!

244221__5d95bd11ee422.jpg

Ļoti liela daļa mūsdienu sabiedrības savu ikdienu pavada sēdus. Strādājot birojā pie datora, tiek noslogota gan mugura, gan spranda. Ne vienmēr un ne visiem izdodas šīs svarīgās ķermeņa daļas izkustināt vai atpūtināt dienas laikā, tādēļ īpaši svarīgi ir parūpēties par to, lai vismaz miegā mugurkauls jūt atslodzi. Lai tas izdotos, ir nozīme pareizajam matracim.

SIA "Vārtu veikals" – žogi, vārtu automātika, vārti

zhogi_vartu_automatika_varti_vartu_veikals_sia

Lai pasargātu mājokli vai kādu citu privātu teritoriju no nelūgtiem viesiem, liela daļa cilvēku iegādājas tik noderīgu konstrukciju kā žogi. Tie labi pasargā gan no klaiņojošiem dzīvniekiem, gan arīdzan no ziņkārīgām acīm, kā arī organiski papildina mājas apkārtni.Žogi iemantojuši lielu pieprasījumu, pateicoties daudzām labām īpašībām.