10 atziņas par pašrocīgi veikta remonta procesu
Mājas remonta nepieciešamības gadījumā iespējams izšķirt divu veidu saimniekus. Vieni sakravā mantas, nolīgst celtniekus un atrod patīkamu piespiedu atvaļinājuma apmešanās vietu, savukārt citi bruņojas ar plēves ruļļiem, uzasina instrumentus un remontdarbus apņemas veikt paši.
Lai cik prasmīgs arī nebūtu mājas saimnieks, remonta laikā parasti nākas nonākt pie atziņām, kas būtu noderējušas vēl pirms remontdarbu uzsākšanas.
1. Nav nozīmes, cik daudz plēves un avīzes būsi izklājis, cik durvis aizvēris un cik mitru dvieļu nolicis zem durvīm, jo pilnīgi visa māja būs pārklāta ar plānu, baltu putekļu kārtiņu. Protams, minētie centieni noteikti ievērojami samazinās putekļu pārvietošanās daudzumu, tomēr tie tik un tā nokļūs arī pārējā mājas teritorijā.
2. Tu varēsi sūkt, berzt un mazgāt, tomēr jau nākamajā brīdī iztīrītās zonas atkal pārklāsies ar baltiem putekļiem. Tas gan nenozīmē, ka remonta procesā nemaz nevajadzētu tīrīt māju, jo regulāra telpu uzkopšana krietni atvieglos tīrīšanas darbus pēc remontdarbu pabeigšanas.
3. Tu iemācīsies tāda instrumenta nosaukumu, kuru vēl nekad agrāk nebūsi dzirdējis. Kāds būs pārsteigts par kroņurbi, savukārt cits savilks pieri, kad nāksies izskaitļot zobenzāģa pielietošanas veidus.
4. Tu izjutīsi virkni dažādu emociju, kas reizēm cita ar citu mīsies tik ātri, ka nespēsi pat pamirkšķināt acis. Šoks, kad pirmo reizi saskarsies ar ekstrēmu nekārtību un haosu; panika, kad neprātīgi mēģināsi tīrīt un slaucīt, lai iegūtu kaut tuvu normai atbilstošu grīdas segumu; bailes, ka tava māja vairs nekad nebūs tāda, kā agrāk, un visbeidzot – samierināšanās −, kad pieņemsi jaunos, haotiski netīros apstākļus un ļausies darbu pašplūsmai.
5. Tu pieradīsi pie elektroiekārtu izslēgšanas, jo remonta laikā nāksies slēgt iekšā un ārā neskaitāmus elektroinstrumentus. Aizmirsts, ieslēgts gludeklis tevi vairs nesatrauks, jo pogu spiešanas un kontaktdakšu atvienošanas darbības tev automātiski ies no rokas.
6. Tu konsultēsies ar universālo gidu un dzīves skolotāju YouTube. Ko gan mēs bez tā agrāk iesākām?
7. Tu perfekti pārzināsi tuvāko būvmateriālu veikalu darba laikus, lai nekad vairs nenāktos gaidīt un atlikt darbus krāsas, lakas vai naglu trūkuma dēļ.
8. Tu aizmirsīsi papusdienot un izlaidīsi ēdienreizes. Remonta laikā dienas kļūst garākas, bet naktis – īsākas. Tā tas vienkārši notiek. Pacelsi acis un ārā būs jau tumšs, bet vēl tik daudz darāmā…
9. Ja vien remontdarbus neveic vasaras periodā, mājā būs auksti. Tev nāksies atstāt vaļā neskaitāmas durvis, lai neiespiestu pagarinātājus un varētu brīvi pārvietot nepieciešamos materiālus. Varbūt ir vērts padomāt par celtniecības ventilatora vai sildītāja iegādi.
10. Remonts aizņems vismaz divreiz vairāk laika nekā plānots. Tas ir kā nerakstīts Mērfija likums, tāpēc pieņem to, saglabā mieru un darbojies pamazām. Galvenais neko nesasteigt, citādi nāksies ieguldīt vēl vairāk laika pieļauto kļūdu labošanai.
Foto: Stock.XCHNG