abc.lv skaitļos

Lietotāji online126
Aktīvie uzņēmumi27747
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē plūdu nodarītos zaudējumus lēš miljonos eiro : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē plūdu nodarītos zaudējumus lēš miljonos eiro

Infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē plūdu nodarītos zaudējumus lēš miljonos eiro

Daugavpils, 29.aug., LETA. Ceļu infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē plūdu nodarītie zaudējumi tiek lēsti vairākos miljonos eiro, aģentūra LETA noskaidroja vietējās pašvaldībās.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem Daugavpils novadā plūdi zemniekiem nodarījuši 1 557 266 eiro, bet ceļu infrastruktūrai - 369 000 eiro zaudējumus.

Rēzeknes novadā ceļu infrastruktūrai nodarītā kaitējuma apjoms tiek lēsts 290 000 līdz 300 000 eiro apjomā. Zemniekiem nodarītā materiālā zaudējuma apmērs vēl tikai tiek rēķināts, bet jau tagad zināms, ka lietavu rezultātā ir applūduši 7500 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs aģentūrai LETA pastāstīja, ka lietavu rezultātā novadā zem ūdens ir aptuveni 6900 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes, nodarot zemniekiem zaudējumus aptuveni trīs miljonus eiro apmērā. Savukārt pašvaldības infrastruktūras objektiem nodarītais materiālais zaudējums tiek lēsts 50 000 eiro apjomā.

Banner 280x280 Banner 280x280

Baltinavas novada Izpilddirektors Jānis Bubnovs pastāstīja, ka plūdu nodarītie aptuvenie zaudējumi uz šo brīdi ir 180 000 eiro - pašvaldības ceļu infrastruktūrai un 800 000 eiro - zemniekiem.

Kārsavas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Krivmane aģentūrai LETA zināja stāstīt, ka pašvaldības infrastruktūras objektiem plūdu nodarītais zaudējums ir no 150 000 līdz 200 000 eiro. Zemniekiem nodarītā kaitējuma apmērs vēl tikai tiek lēsts.

Ciblas novadā domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis pastāstīja, ka plūdu nodarītie zaudējumi pašvaldības ceļu infrastruktūrai tiek lēsti ap 20 000 eiro. Zemūdens ir aptuveni 1000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

Līvānu novadā spēcīgo nokrišņu rezultātā zem ūdens atrodas aptuveni 1700 hektāru zemes. Būtisks kaitējums ir nodarīts arī pašvaldības ceļiem, kuri ir izskaloti trīs posmos.

Atšķirībā no iepriekš minētajiem novadiem Aglonas novadā plūdu nodarītie zaudējumi ir salīdzinoši nelieli. Aglonas novada domes priekšsēdētāja Ingūna Barkeviča aģentūrai LETA pastāstīja, ka plūdu nodarīto kaitējumu novads pagaidām cenšas novērst pašu spēkiem. Arī zemnieki pagaidām cer, ka varbūt ūdens kritīsies un izdosies iztikt bez ievērojamiem zaudējumiem.

Ilūkstes novadā plūdu nodarīto zaudējumu apmēru aģentūrai LETA pagaidām nemācēja pateikt.

Ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā valdība šodien nolēmusi izsludināt izsludina 27 novados Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgales.

https://infogram.com/arkartas-situacija-1gqo2qv8g39yp78

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai