abc.lv skaitļos

Lietotāji online71
Aktīvie uzņēmumi27747
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Fromane: Ģenerālvienošanās noslēgšanu atbalsta apmēram 50% no nepieciešamā uzņēmumu skaita : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Fromane: Ģenerālvienošanās noslēgšanu atbalsta apmēram 50% no nepieciešamā uzņēmumu skaita

Fromane: Ģenerālvienošanās noslēgšanu atbalsta apmēram 50% no nepieciešamā uzņēmumu skaita

Rīga, 29.sept., LETA. Ģenerālvienošanās noslēgšanu par minimālo algu būvniecībā šobrīd atbalsta apmēram 50% no nepieciešamā uzņēmumu skaita, piektdien žurnālistiem sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

Viņa informēja, ka ģenerālvienošanos ir jāparaksta uzņēmumiem, kuru pašu spēkiem veikto būvdarbu apmērs ir 50% no kopējā apmēra. Pērn kopējais pašu spēkiem veikto būvdarbu apmērs valstī bija 1,4 miljardi eiro, līdz ar to vienošanos parakstījušo uzņēmumu kopējam būvdarbu apmēram jābūt vismaz 700 miljoni eiro.

"Rēķināmies ar to, ka tiem ir jābūt aptuveni 200-300 uzņēmumiem. Un tie nav tikai lielie, visiem zināmie būvnieki, šajā skaitā ietilps arī daudzi mazie un vidējie būvnieki, kuru apgrozījums ir viens vai divi miljoni eiro gadā. Šo uzņēmumu pārliecināšana par ģenerālvienošanās nepieciešamību ir galvenais uzdevums un izaicinājums," skaidroja Fromane.

Viņa norādīja, ka patlaban ģenerālvienošanās noslēgšanu atbalsta tie būvniecības uzņēmumi, kas darbojas 11 nozares nevalstiskajās organizācijās, kuras pērn parakstīja sadarbības memorandu ar valdību. "Tie būtu aptuveni 50% no nepieciešamā uzņēmumu skaita," sacīja Fromane.

Banner 280x280 Banner 280x280

Būvuzņēmēju partnerības vadītāja uzsvēra, ka ar pārējiem uzņēmumiem vēl būs jāstrādā, jāskaidro ģenerālvienošanās nepieciešamība, kā arī priekšrocības, ko tā dos.

"Patlaban daudzi uzņēmumi saka, ka viņi nespēs maksāt tādu algu, kādu paredz vienošanās. Rīkosim reģionālos seminārus, skaidrosim, kāpēc tas ir nepieciešams un ko uzņēmumiem dos iziešana no ēnu sektora. Vienlaikus nepieciešama arī skaidrāka valdības atbilde - kādas priekšrocības būs tiem uzņēmumiem, kas parakstījuši vienošanos, tāda kā motivācijas programma," sacīja Fromane.

Viņa prognozēja, ka 2018.gada pirmajā pusē izdosies nodrošināt nepieciešamo atbalstu no uzņēmumiem un parakstīt ģenerālvienošanos.

Jau ziņots, ka Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un arodbiedrībām ir izstrādājusi metodoloģiju, kā aprēķināt minimālo algu nozarē. Šobrīd panākta vienošanās, ka visas būvniecības nozares 220 profesijas ir sadalāmas piecās kategorijās, sākot no visvienkāršākajām profesijām un mazkvalificētiem strādniekiem un beidzot ar kvalificētiem strādniekiem, amatniekiem, speciālistiem, vecākajiem speciālistiem un vadītājiem.

Kopā ar VID ir salīdzinātas nozares vidējās stundas likmes attiecīgajās profesijās ar stundas likmēm 200 pēc apgrozījuma lielākajos nozares uzņēmumos. No šīm vidējām svērtajām stundu likmēm, atņemot 10%, ir izveidota nozares minimālo algu tabula. Atbilstoši tai viszemākajai kategorijai, kurā ietilpst strādnieki bez jebkādas kvalifikācijas, minimālajai bruto algai būtu jābūt 771,8 eiro mēnesī jeb "uz rokas" būtu jāsaņem 549,14 eiro. Savukārt nākamajā grupā, kurā ir kvalificēti strādnieki, amatnieki un montieri, minimālajai bruto algai jābūt 969 eiro mēnesī jeb "uz rokas" 685 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai