abc.lv skaitļos

Lietotāji online81
Aktīvie uzņēmumi27741
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Maksa par kapavietu Jelgavas Meža kapu jaunajā daļā ir trīsreiz augstāka par vietu Bērzu kapu jaunajā daļa : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Maksa par kapavietu Jelgavas Meža kapu jaunajā daļā ir trīsreiz augstāka par vietu Bērzu kapu jaunajā daļa

Maksa par kapavietu Jelgavas Meža kapu jaunajā daļā ir trīsreiz augstāka par vietu Bērzu kapu jaunajā daļa

Jelgava, 3.nov., LETA. Pēc Meža kapsētas paplašināšanas Jelgavā iespējams izvēlēties kapa vietu to jaunajā daļā, kas izmaksās trīsreiz vairāk nekā Bērzu kapu jaunajā daļā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Līdz šim Bērzu kapi bija vienīgie, kur Jelgavā ierādīja jaunas kapa vietas, taču tagad iespējams pieteikt vietu arī Meža kapsētas paplašinātajā daļā.

Līdz ar Jelgavas domes apstiprinātajiem grozījumiem "Pilsētsaimniecības" maksas pakalpojumos pilsētā noteiktas četras kapu grupas. Pirmajā grupā kapa vieta izmaksā 99,6 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), un tajā iekļauta Baložu, Zanderu kapsēta, Meža un Bērzu kapsētas vecā daļa. Otrajā grupā ietverta Miera kapsēta, Meža kapsētas vecticībnieku sektors un jaunā daļa, Norauku, Kalnakroga un Romas kapi. Viena kapa vieta šajās kapsētās izmaksas 71,14 eiro, neieskaitot PVN. Vieta trešās grupas kapos - Bērzu kapsētas jaunajā daļā - izmaksās 21,34 eiro bez PVN. Savukārt ceturtajā daļā iekļauti bezpiederīgi apbedījumi Bērzu kapos.

Līdz ar to maksa par kapavietu Meža kapsētas jaunajā daļā vairāk nekā trīs reizes pārsniedz maksu par pakalpojumu Bērzu kapu jaunajā daļā.

Banner 280x280 Banner 280x280

"Pilsētsaimniecības" vadītāja vietniece Sandra Liepiņa aģentūrai LETA skaidroja, ka, nosakot maksu par jaunu kapavietu Meža kapsētas jaunajā daļā, tika ņemtas vērā būvniecības izmaksas, kas saistītas ar kapsētas daļas izveidošanu, kas pēc aprēķiniem atbilst otrās grupas kapsētai.

Jau vēstīts, ka šopavasar Meža kapos Jelgavā atsākta kapsētas paplašināšana, ko par 73 529 eiro, ieskaitot pievienotas vērtības nodokli, veica vietējā SIA "Kulk".

Darbu laikā izbūvēta drenāža, pievestas un uzbērtas smiltis, izveidoti grants seguma celiņi, izbūvēta saimnieciskā ūdens ņemšanas aka, uzstādīti labiekārtojuma elementi un apzaļumota teritorija, iestādot kokus un krūmus.

Meža kapu paplašināšanā plānota arī trešā kārta, kuras īstenošana ir atkarīga no 2018.gada pašvaldības budžeta.

Plānots, ka, pabeidzot visus Meža kapu paplašināšanas darbus, perspektīvā tur varēs veikt apmēram 3000 jaunus apbedījumus.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7% 

CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7% 

2025. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2024. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvniecības produkcija palielinājās inženierbūvniecībā – par 40,7%, specializētajos būvdarbos par 2,6%, bet ēku būvniecība samazinājās par 3,8%. 

Izstāsti Latvijai