abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25015
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
21.–22. martā RTU tiešsaistes seminārā iepazīstinās ar progresīvu tehnoloģiju kompozītmateriālu ražošanai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

21.–22. martā RTU tiešsaistes seminārā iepazīstinās ar progresīvu tehnoloģiju kompozītmateriālu ražošanai

21.–22. martā RTU tiešsaistes seminārā iepazīstinās ar progresīvu tehnoloģiju kompozītmateriālu ražošanai

2022. gada 21. martā – 22. martā plkst. 10.00 Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina rūpniecības nozares uzņēmumus un asociācijas, kā arī tehnoloģiju un inovāciju interesentus uz semināru, lai iepazīstinātu ar projekta "Tradicionālu pultrūzijas procesu efektivitātes uzlabošana" rezultātiem. Pultrūzija ir viens no pasaulē izplatītākajiem kompozītmateriālu ražošanas procesiem. 

Seminārs notiks platformā Zoom https://rtucloud1.zoom.us/j/95912073086

Pultrūzijas process intensīvi tiek izmantots kompozītmateriālu ražošanā – virzot caur sakarsētu veidni, stiklšķiedras izejmateriāli tiek impregnēti ar termoreaktīviem sveķiem. Pultrūzija procesā tiek ražoti dažādi stieņi, leņķu un dubult-T profili, kā arī liekta profila izstrādājumi (ar nemainīgu šķērsgriezumu), piemēram, vēja turbīnu rotora spārni. Ir arī iespējams izgatavot augstas kvalitātes pultrūdētos profilus ar aizsargpārklājumiem, kuri ir viegli un ilgmūžīgi, kuriem piemīt izcilas mehāniskās un ķīmiskās īpašības, izturība agresīvas vides apstākļos, piemēram, izturība pret uguni vai koroziju. Tas ir svarīgi dažādās materiālu  lietošanas jomās, piemēram, ostu būvniecībā intensīvi izmanto stiegroto betonu, kurā metāla armatūras vietā lieto no kompozītmateriāliem ražotus stieņus un režģus, kas nerūsē.

Banner 280x280

RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Materiālu un konstrukciju institūtā vērienīgā zinātniskā projektā zinātnieki ir pilnveidojuši pultrūzijas procesu. Tradicionāli veidņu sildīšanai tiek izmantoti elektriskie sildķermeņi. RTU zinātnieki rosina līdz šim izmantotos elektriskos sildītājus, kam raksturīgi lieli siltuma zudumu, aizvietot ar augstas frekvences siltuma avotiem – mikroviļņiem. Pilnveidojot tehnoloģiju, automatizēti arī dažādi procesi, samazināts ražošanas soļu skaits un ieviests pultrūdētu profilu kvalitātes kontroles monitoringa reāllaikā, tādējādi uzlabojot procesa efektivitāti un samazinot ietekmi uz vidi. 

Seminārā zinātnieki iepazīstinās interesentus ar trīs gadus īstenota ERAF projekta rezultātiem – inovatīvu ar mikroviļņiem veicinātu pultrūzijas procesu, daudzfunkcionāliem pultrūzijas formas veidņiem un in-line ultraskaņas un optiskās tehnikas pielietošanu pultrūdētu profilu kvalitātes kontrolē ražošanas apstākļos. Seminārā uzmanība tiks veltīta pultrūzijas procesam, bet zinātnieku izstrādāto metodoloģiju var izmantot arī ekstrūzijā vai citu kompozītmateriālu tehnoloģiju uzlabošanā, norāda RTU BIF profesors Jevgenijs Barkanovs.

Projekts "Tradicionālu pultrūzijas procesu efektivitātes uzlabošana" (Nr.1.1.1.1/18/A/053) tiek īstenots ar ERAF finansiālu atbalstu programmā "Praktiskas ievirzes pētījumi".

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu