3 biežākie appludināšanas cēloņi daudzdzīvokļu ēkās un mājās

3 biežākie appludināšanas cēloņi daudzdzīvokļu ēkās un mājās

Biežākais sadzīves negadījums, kas piemeklē iedzīvotājus, ir santehnikas un ūdensvadu bojājumi, kā rezultātā tiek appludināts savs vai kaimiņu īpašums. Šāda problēma aktuāla ir vidēji katram trešajam iedzīvotājam. Dzīvokļa vai mājas appludināšana tā īpašniekam izmaksā vidēji ap 1375 EUR, liecina "Gjensidige Latvija" atlīdzību dati. Sākoties apkures sezonai, risks saskarties ar šīm problēmām palielinās, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību ne tikai apkures sistēmu, bet arī ūdensvadu stāvoklim un laicīgi veikt to profilaksi.  

Appludināšana ir īpaši aktuāla problēma daudzdzīvokļu namu īpašniekiem. Iemesli appludināšanai var būt visdažādākie, sākot ar savu vai kaimiņu neuzmanību, beidzot ar novecojušu santehniku vai cauruļvadu bojājumiem. Sekas appludināšanai ir atkarīgas no tā, cik nopietns ir bojājums un cik ātri tas tiek atklāts un novērsts.

"Dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā, iedzīvotāji nevar būt pilnībā patstāvīgi, jo visapkārt ir kaimiņi, tiek dalīts jumts, kopējās telpas, ūdensvadi un citas iekārtas. Lai arī cik uzmanīgi un godprātīgi attiecamies pret savu īpašumu, neviens nav 100% pasargāts no negadījumiem," stāsta Aleksejs Kozirs, apdrošināšanas kompānijas Atlīdzību nodaļas vadītājs, un uzsver, ka "oktobris ik gadu ir viens no tiem mēnešiem, kad tiek reģistrēts visvairāk applūšanas negadījumu."

Kā liecina apdrošinātāja pieejamie dati, šogad kopumā saņemti 848 pieteikumi par īpašuma apdrošināšanas gadījumiem, no kuriem aptuveni trešdaļa jeb 257 gadījumi bijuši saistīti ar īpašuma appludināšanu. Arī apdrošinātāja tehniskais atbalsta serviss gandrīz katru trešo dienu saņem zvanu par ūdensvadu plīsumiem vai kanalizācijas bojājumiem, bet oktobrī, sākoties apkures sezonai – pat katru otro dienu. 

Lai izvairītos no appludināšanas, apdrošināšanas eksperts aicina pievērst uzmanību biežāk sastopamajiem plūdu izraisītājiem daudzdzīvokļu ēkās un mājās.

1. Sadzīves tehnika – īpašniekiem ir jāpievērš uzmanība visām iekārtām, kas ir saistītas ar ūdeni – veļas mašīnām un trauku mazgājamajām mašīnām. To ūdens padeves caurules ir jāmaina vidēji ik pa pieciem gadiem, taču to stāvoklis jāmonitorē regulāri. 

2. Notekūdens caurules – īpaši rudenī ēku notekas var piebirt ar krītošajām koku lapām, kas var izveidot pamatīgu blokādi lietus ūdenim. Tas ir svarīgi ne tikai augšējo stāvu iemītniekiem, bet arī pagrabu īpašniekiem – nereti applūst ne tikai jumts, bet arī pagrabi. 

3. Apkures sistēma – siltajai vasarai aizejot, atkal tiek iedarbinātas apkures sistēmas ēkās. Biežākās problēmas ir cauruļvadu plīsumi aizsērējuma vai nolietojuma dēļ, taču negadījumi notiek arī radiatoru atgaisošanas laikā. 

Apdrošināšanas kompānijas Atlīdzību nodaļas vadītājs uzsver, ka regulāri jāseko līdzi īpašuma stāvoklim un nepieciešamības gadījumā jākonsultējas ar speciālistiem, kuri veiks nepieciešamās pārbaudes ūdensvada un apkures sistēmas stāvokļa noteikšanai. 

Pērn tika reģistrēti 848 īpašuma apdrošināšanas gadījumi, no kuriem 257 bija saistīti ar appludināšanu, un tika veikta atlīdzību izmaksa 353 000 EUR apmērā. 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Ar mērķi ierobežot vīrusa Covid-19 izplatību un sekmēt nepieciešamo drošības pasākumu ievērošanu, uz Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas laiku nebūs nepieciešams nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem un citiem skaitītājiem (arī siltuma maksas sadalītājiem), kas nav komercskaitītāji, un veikt to nomaiņu vai atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu.

Uzņēmējs runā