Sāks elektrolīnijas "Kurzemes loks" balstu montēšanu
Rīga, 24.jūl., LETA. Šonedēļ paredzēts sākt elektrolīnijas "Kurzemes loks" balstu montēšanu, aģentūrai LETA pavēstīja AS "Augstsprieguma tīkls" pārstāvis Andris Sproģis.
Viņš norādīja, ka šomēnes pēc Augstsprieguma tīkla" pasūtījuma sākta augstsprieguma elektropārvades līnijas "Kurzemes loks" trešās kārtas no Ventspils uz Rīgu būvniecība.
Patlaban būvniecība sākta Dundagas, Talsu, Kandavas un Tukuma novadā, savukārt ceturtdien, 27.jūlijā, plkst.11 būs iespēja vērot jauno elektrolīnijas balstu pacelšanu netālu no Talsu novada Cīruļiem.
"Kurzemes loks" ir energoinfrastruktūras projekts, kurā paredzēts izbūvēt 330 kV gaisvadu augstsprieguma elektrolīniju Latvijas rietumu daļā, lai novērstu līdz šim iztrūkstošo palielinātas jaudas pieslēgumu iespējamību Kurzemē. Kopā ar "Kurzemes loka" līnijas attīstīšanu un izbūvi "Augstsprieguma tīkls" paredz modernizēt apakšstacijas "Sloka", "Dzintari" un "Priedaine" un esošo gaisvadu līniju ievadus vai savienojumus Jūrmalā.
Tāpat patlaban tiek veikta izpēte jaunu apakšstaciju būvniecības nepieciešamībai Dubultos un Vaivaros, kā arī jaudas palielināšanai Priedainē, lai spētu apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu un garantēt drošu elektroenerģijas piegādi. Šāda modernizācija dos iespēju nākotnē nodrošināt reģiona attīstībai nepieciešamās pārvades sistēmas jaudas, jo, nerekonstruējot šo pārvades tīkla daļu, drīzumā tās var būt nepietiekošas.
"Kurzemes loks" ir daļa no lielāka - "NordBalt" - projekta, kurā veikta Lietuvas-Zviedrijas starpsavienojuma izbūve, kā arī Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas pārvades tīkla pastiprināšana, lai uzlabotu visas Baltijas energoapgādes drošumu. Starptautiskā energoinfrastruktūras attīstības projekta realizācijas rezultātā tiks attīstīts Baltijas elektroenerģijas tirgus, nodrošinot elektroenerģijas pirkšanas, pārdošanas un tranzīta iespējas ar citām Eiropas Savienības valstīm.
"Kurzemes loka" jauno 330 kV elektrolīniju kopējais garums plānots aptuveni 330 kilometri, jauda - 800 megavati, izmaksas - apmēram 220 miljoni eiro. Aptuveni pusi no tām segs Eiropas Komisija.