abc.lv skaitļos

Lietotāji online54
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
5 būtiski ieguvumi, ko sniedz energoefektīvu sadzīves iekārtu izmantošana: Skaidro eksperti : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

5 būtiski ieguvumi, ko sniedz energoefektīvu sadzīves iekārtu izmantošana: Skaidro eksperti

5 būtiski ieguvumi, ko sniedz energoefektīvu sadzīves iekārtu izmantošana: Skaidro eksperti

Mūsdienās mājsaimniecības joprojām ir vienas no galvenajām vaininiecēm kaitīgo siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju pieaugumam. Tas ir sadzīves iekārtu dēļ, kas nereti patērē daudz vairāk enerģijas, kā mēs vēlētos, tāpēc ieteicams izmantot mūsdienu inovāciju sniegtās priekšrocības, piemēram, lietojot energoefektīvas iekārtas kaitīgo izmešu samazināšanai. Kādi ir pieci būtiskākie ieguvumi, ko sniedz šādu noderīgu sadzīves iekārtu izmantošana, skaidro “LG Electronics” eksperti.

1. Palīdz novērst siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas

Siltumnīcefekta izraisošās gāzes ir galvenais globālās sasilšanas un klimata izmaiņu cēlonis. Šīs gāzes veicina infrasarkanā starojuma absorbciju, tādējādi, uztverot un noturot karstumu atmosfērā, Zemes izstarotais siltums turpinātu palielināties.

2. Samazina ūdens patēriņu

Ņemot vērā mājsaimniecību un uzņēmumu pieprasījumu pēc elektrības, elektroenerģijas cenas katru gadu palielinās, tāpēc jau savlaicīgi ieteicams izvēlēties energoefektīvas sadzīves iekārtas, lai mājās nodrošinātu efektīvu elektrības taupīšanu, vienlaikus jums palīdzot arī samazināt rēķinus par ūdens patēriņu. Energoefektīvās sadzīves iekārtas tev palīdzēs sniegt lielākas ērtības, jo tās ne tikai samazinās izdevumus par ūdens patēriņu, bet tās var arī palīdzēt mājsaimniecības darbus paveikt efektīvāk, vienlaikus aizsargājot vidi.

3. Samazina elektrības rēķinu

Lai samazinātu rēķinus par elektrību, iespējams sākt pat ar pašu mazumiņu. Piemēram, elektrības rēķinu var palīdzēt samazināt kvēlspuldžu nomainīšana pret energoefektīvām LED vai CFL spuldzēm. Savukārt, izvēloties jaunu sadzīves tehniku, svarīgi pievērst uzmanību arī iekārtu marķējumam, kas ir no A (augsta) līdz G (zema) energoefektivitātes līmeņa. 

4. Palīdz samazināt kaitīgos izmešus

Oglekļa pēdas nospiedums ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, kas rodas no mājokļu un uzņēmumu fosilo kurināmo patēriņa. Šie kaitīgie izmeši var veicināt Saules karstuma uztveršanu Zemes atmosfērā, kas ir viens no galvenajiem vides izmaiņu cēloņiem. Energoefektīva iekārtu izvēle ir vienkāršs solis, lai kaut nedaudz samazinātu savu oglekļa pēdas nospiedumu, palīdzot samazināt klimata izmaiņu ietekmi uz dzīvajām būtnēm.

5. Ietaupa finanses

Energoefektīvās sadzīves iekārtas ir svarīgas tavas dzīves kvalitātes uzlabošanai, jo dažas no šīm sadzīves iekārtām kalpos ilgāku laiku un retāk būs jāveic to apkope, tāpēc tās var palīdzēt tev ietaupīt naudu un arī laiku. Piemēram, parastās spuldzes nomaiņa pret energoefektīvāku spuldzi – tu novērosi, ka tā kalpo ilgāk un retāk būs nepieciešams doties uz veikalu, lai iegādātos jaunu, vienlaikus palīdzot samazināt elektroenerģijas izdevumus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu