abc.lv skaitļos

Lietotāji online101
Aktīvie uzņēmumi23432
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
5 idejas personības izcelšanai mājoklī : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

5 idejas personības izcelšanai mājoklī

5 idejas personības izcelšanai mājoklī

Šajā laikā, kad par galveno miera un siltuma oāzi kļūst mūsu mājokļi, ir svarīgi smelties iedvesmu pārmaiņām un izpaust savu individualitāti, atsvaidzinot jau esošo vai iekārtojot jaunu dzīvesvietu. JUNG komanda aicina iedvesmoties – piešķir savam mājoklim “odziņu”, izcel interjera neatkārtojamo raksturu un iekārto mājokli, kas ir harmonijā ar tavu personību!

Tiek uzskatīts, ka vides maiņa ir labs veids, kā tikt galā ar ikdienas rutīnu un ieraudzīt pasauli no cita skatupunkta. Lai rastu jaunu enerģiju, nav obligāti jāmaina darbs vai jādodas uz ārzemēm, dažreiz ir nepieciešams tikai pamainīt interjera akcentus. Šobrīd pārsātināti, smagnēji un daudzslāņaini interjeri ir nozuduši no skatuves, dodot vietu nesarežģītai, harmoniskai dzīves telpai.

Apgaismojums

Domājot par mūsdienīgu mājokļa iekārtojumu, liela nozīme ir apgaismojuma izvēlei. Neatkarīgi no tā, vai telpas gaismas avots ir sveces liesma vai maigs lampas starojums, mēs izmantojam gaismu, lai interjerā radītu mājīgu un omulīgu atmosfēru, jo īpaši gada tumšajos mēnešos. Tieši gaisotne un kopējā atmosfēra ir tā, kas jebkuru telpu var padarīt par mājām.

Apskatot plašo veikalu sortimentu, ikviens atradīs savai gaumei vēlamo: neuzkrītošas griestu vai sienas lampas, elegantas stāvlampas, dizainiskas galda lampas. Taču svarīgi ir padomāt ne tikai par gaismekļa izskatu, bet arī par tā funkcionalitāti un nepieciešamību katrā telpā. Mūsdienu risinājumi neaprobežojas ar izgaismošanu vien – tie piedāvā viedus risinājumus, ar kuru palīdzību iespējams mainīt apgaismojuma intensitāti, toni un nodrošināt darbam, atpūtai un garastāvoklim piemērotu vidi.

Akcenti

Vienas receptes ideālā interjera izveidošanai nav – svarīgāki ir iedvesmas avoti un noskaņa, ko vēlas panākt, nevis sekošana noteikta stila likumiem.

Telpā nav jābaidās ielikt kādu iedvesmojošu un drosmīgu dizaina priekšmetu, kas piešķirs telpai raksturu.

Taču jāņem vērā - veidojot dizainu savā mājoklī, ir svarīgi izvēlēties akcentus, kuri tev šķitīs patīkami ilgtermiņā un kurus neradīsies vēlme nomainīt jau pēc mēneša. Ikoniskas dizaina lampas, neparasts kafijas galdiņš, koši spilveni dzīvojamās istabas dīvānā, eleganti durvju rokturi, augi telpās un to podiņi, kurus iespēja apgleznot pašam, kā arī kontrastējoši dažādu toņu gaismas slēdži un kontaktligzdas interjerā būs simpātiski akcenti.

Māksla

Viens no veidiem, kā radīt vai mainīt noskaņu mājoklī, piešķirt tam savu raksturu un padarīt personisku, ir iecienītā māksla dažādos formātos: fotogrāfijas, gleznas, plakāti, zīmējumi uz sienām un daudz kas cits. Ja tevī mīt māksliniecisks gars – ļauj vaļu fantāzijai un uztaisi zīmējumu uz kādas no dzīvojamās istabas sienām pats. Ja šis šķiet pārāk drosmīgs solis, tad veido kompozīcijas ar maziem mākslas darbiem vai attēliem, kas pie sienas pielikti pieskaņotos rāmjos. Smelies iedvesmu košiem un izteiksmīgiem mākslas darbiem no mūsu pašmāju māksliniekiem, piemēram, pieliec pie sienas kādu no Elitas Patmalnieces vai Mareka Odumiņa mākslas darbiem.

Krāsas mājoklī

Krāsām piemīt spēja pārvērst mājokli līdz nepazīšanai. Taču, lai mājokli padarītu par savu miera ostu, svarīgi ir izvēlēties krāsas, kas ilgtermiņā nekļūs apnicīgas, taču tajā pašā laikā izcels tavu personību. Lai būtu iespēja vairāk eksperimentēt ar dažādiem dizaina elementiem dzīvojamās telpās – sienām, grīdām un griestiem, izvēlies mierīgus pasteļtoņus, pie kuriem kombinēt var visdažādākos krāsu elementus.

Jāņem vērā, ka krāsas var atstāt gan pozitīvu, gan negatīvu ietekmi uz mūsu garastāvokli, darba spējām un citām emocijām, tāpēc katra telpa jāveido atbilstoši tās funkcionalitātei un tā cilvēka raksturam, kurš telpā visbiežāk uzturēsies. Piemēram, pelēkie toņi pēdējā laikā ir ļoti populāri interjerā un ļoti labi saskan ar citiem toņiem, neizvirzot sevi pirmajā plānā. Tas ir kā lielisks un universāls fons, kas asociējas ar eleganci.  Ja telpās ir vēlme ienest spēku, enerģiju un dzīvīgumu – izvēlies dzeltenos toņus. Tie ļoti gaumīgi sader kopā ar baltu, melnu, sarkanu, oranžu, zilu un violetu krāsu. Taču, ja rodas vēlme eksperimentēt ar košākām, uzkrītošākām un enerģiju piepildošām krāsām – iekļauj savā interjerā sarkano. Lai iedvesmotos un atrastu īsto toni savām dzīvojamām telpām, meklē idejas internetā un uzzini, kādas krāsas sader kopā vislabāk.

Smaržas

Patīkams aromāts mājokli ne tikai izdaiļo, bet arī rada mājīgumu un vēlmi uzkavēties telpās ilgāk. Lai atrastu īsto smaržu katrai telpai, par aromātu var domāt kā par mūziku - dzīvojamajā istabā iederēsies maiga fona mūzika, bet virtuvei piestāvēs aktīvs skaņdarbs. Līdzīgi ir arī ar smaržām – viesistabā iederēsies viegli ziedu aromāti, virtuvē – augļu vai garšaugu smaržas, bet vannasistabā – uzmundrinošie citrusaugļu vai nomierinošie lavandas aromāti.

Mūsdienās ir neskaitāmi daudz palīglīdzekļu, ar kuriem telpā sasniegt vēlamo aromātu. Piemēram, ar smaržīgām sojas svecēm, kas ne tikai sniegs patīkamu aromātu, bet arī iederēsies telpā kā estētisks un viegls akcents. Ar svecēm kā ar dizaina elementu – veidojot dažādas kompozīcijas un ievietojot tās interesanta dizaina svečturos. Tuvojoties svētkiem, ienes mājās Ziemassvētkus ar krustnagliņu vai kanēļa smaržu un dod priekšroku Latvijā ražotam sveču klāstam. Piesātinātākai smaržai un neuzkrītošākam akcentam izvēlies smaržu kociņus, ievietojot tos neitrālās, bet elegantās stikla pudelēs.

Iekārto savu mājokli atbilstoši savām vēlmēm – izvēlies savus mīļākos toņus, iekļauj telpās drosmīgus akcentus un piešķir tam raksturu ar patīkamu aromātu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu