5 padomi, kā sadzīves tehnika kalpos ilgāk
Investēt var dažādi, nereti izvēle investēt par labu sliecas vērtspapīros, nekustamajā īpašumā, inovatīvā biznesā, kriptovalūtā utt., bet ir cilvēki, kuri izvēlas investēt savā mājsaimniecībā ar domu, ka, izvēloties kvalitāti un funkcionalitāti, iegūs maksimālu labumu no izlietotajiem līdzekļiem, bet kā tad īsti var iegūt maksimālu kalpošanas ilgumu sadzīves tehnikai, kas ir iegādāta paša mājsaimniecībā, piemēram, veļas mašīna, ledusskapis, trauku mazgājamā mašīna utt.? Vai pietiek vien ar lielāku cenu un maksimāli daudz funkcijām un modernajām automātiskajām programmām, lai tās kalpotu ilgāk un sniegtu iecerētos rezultātus?
Ir apkopotas darbības, kas ļaus iegūt vēlamo rezultātu no iegādātās tehnikas
- Iepazīties ar lietošanas instrukciju.
Lietošanas instrukcija ir nenovērtējama lasāmviela, kaut vai lai pārliecinātos, ka visu darām pareizi, jo ikviens uzskata sevi par lietpratēju, pat neieskatoties instrukcijā. Šajās pāris lappusēs ir aprakstīts, kā pareizi prece jālieto, kā jāuztur, kā jākopj, kā pareizi pieslēgt, kur labāk novietot, kā labāk novietot, precīzs programmu un funkciju apraksts un, visbeidzot, tehnisko parametru apraksts, kas ļaus saprast arī elektrības patēriņus. - Instruēt ģimenes locekļus par jaunās tehnikas lietošanas īpatnībām.
Pastāv dažādi faktori tehnikas lietošanā, kas ir jāievēro, lai tehnika sniegtu maksimālos rezultātus, piemēram, veļas mašīnas filtra apkopšana, trauku noskalošana pirms ievietot tos trauku mazgājamā mašīnā, putekļa sūcēja konteinera iztukšošana pēc dzīvesvietas uzkopšanas utt. Par šādām niansēm pats instruētājs var iepazīties iepriekš minētajā lietošanas instrukcijā. Ļoti svarīgi, lai katrs ģimenes loceklis iesaistītos tehnikas uzturēšanā. - Lietot sadzīves tehniku tam paredzētajā veidā.
Ir neskaitāmi veidi, kā nedroši un nepareizi izmantot iegādāto tehniku, kas būtiski samazina kalpošanas laiku un efektivitāti, piemēram, pārslogot veļas mašīnu, ievietojot tajā pārlieku daudz veļas, atstāt ieslēgtu gāzes plīti bez uzraudzības, neaizvērt līdz galam ledusskapja durvis, laikus neveikt nepieciešamās apkopes un citas darbības. Lai izvairītos no šāda veida kļūdām, tehnika ir jālieto gudri, pareizi un tām paredzētajā veidā. - Maksimāli samaziniet iespējamo nolietojumu.
Ieteikums, kuru var viegli ievērot, ja saplāno savas vajadzības, piemēram, traukus mazgāt, kad trauku mazgājamā mašīna ir piepildīta, nevis izmantot to, lai nomazgātu divas vīna glāzes vai trīs kafijas krūzes, veļu mazgāt, piepildot veļas mašīnu līdz atļautajam svaram un izmantojot zemāku ūdens temperatūru, tādējādi tiks ietaupīts arī enerģijas patēriņš, retāk atvērt ledusskapja durvis, kas samazinās durvju gumiju nodilumu, temperatūras svārstības u.c. - Laikus veikt apkopi.
Nereti pastāv viedoklis, ka sadzīves tehnikas apkope ir lieki iztērēta nauda, kā arī ir pilnīgi lieka darbība, vai ka tā ir jāveic tikai pie situācijām, kad jau ir manāmi defekti, bet šāds uzskats ir pagalam aplams, jo defektu rašanās jau nozīmē, ka laikus netika ievērota problēma un netika veiktas nepieciešamās darbības problēmas novēršanai. Profilaktiski veiktas apkopes pasargās sadzīves tehniku no iespējamajām problēmām, piemēram, laikus iztīrīt veļas mašīnas filtru, veļas žāvētāja pūku filtru, trauku mazgājamās mašīnas filtru, ik pēc noteikta laika nomainīt ūdens filtrus ledusskapim ar ledus izgatavotāja funkciju, bojātu detaļu nomaiņa, bojātu vadu nomaiņa utt.
Svarīgi ir saprast katram pašam, cik ilgam laika posmam un kādam mērķim esam gatavi investēt savā mājsaimniecībā un investēt ne tikai naudu, bet arī laiku. Labāko brendu ražotās vai dārgākās, kas ir pārpildītas ar neskaitāmām funkcijām, sadzīves tehnikas ierīces nesniegs vēlamo rezultātu, tātad nekalpos ilgi, ja netiks ieguldīts laiks un pacietība pareizas lietošanas apguvē. Standarta lietpratēja tēls, iegādājoties jaunu sadzīves tehniku un sākot to lietot, nepārliecinoties par pareizību, būtu nevietā, jo tehnoloģijas attīstās, līdz ar to mainās lietošanas veids.