5 termini, kam pievērst uzmanību, izvēloties televizoru: Skaidro eksperti
Televizori kļūst aizvien lielāki un attēla kvalitātes standarti – augstāki. Iepriekš patērētāji raizējās, ka liela izmēra televizoros attēla kvalitāte nenodrošina pienācīgu pikseļu spilgtumu un solītā satura kvalitāte var rezultēties vizuālā diskomfortā. Pateicoties tehnoloģiskajām inovācijām, jaunākās paaudzes televizori sniedz pavisam nebijušu un personalizētu skatīšanās pieredzi, pielāgojot saturu skatīšanās apstākļiem un videi. Izvēloties televizoru, īpaša uzmanība jāpievērš jaunākajām tehnoloģijām un galvenajām funkcijām, kas sniegs iespēju izbaudīt iemīļoto filmu, seriālu vai videospēļu saturu izcilā kvalitātē. "Samsung" eksperti skaidro terminus, kuriem pievērst uzmanību, izvēloties televizoru.
QLED – 100 % krāsu piesātinājumam
Autors: Neo_QLED_2
QLED televizors no parastajiem televizoriem atšķiras ar to, ka tas veidots uz kvantu punktu (Quantum Dot) tehnoloģijas bāzes. Televizoram ir LED gaismas diožu šķidro kristālu displejs, kurā attēla un krāsu intensitātes uzlabošanai tiek izmantoti kvantu punkti. Tas nozīmē to, ka ekrānā redzamais saturs tiks attēlots ar 100% krāsu piesātinājumu, iegūstot izcilas un noturīgas krāsas. Kvantu punkti rada dažādas krāsas gaismas, atkarībā no to nano daļiņu lieluma – jo lielāks izmērs, jo sarkanāka krāsa un jo mazāks izmērs, jo zilāka krāsa. Šī gada gaidītākais jaunums QLED televizoru kategorijā – NEO QLED televizors, kura izcilo attēla veidošanas tehnoloģiju augsti novērtējuši arī tehnoloģiju apskatnieki no "Forbes", "TechRadar" un "Newsweek".
No 4K līdz 8K
Autors: 4K_TV
Ar 4K un 8K tiek apzīmēts pikseļu skaits. Pikseļu skaits atspoguļo televizora izšķirtspēju – pikseļi ir mazi punktiņi, kas savienoti ekrānā un kopā veido redzamo attēlu. Jo lielāks pikseļu skaits, jo augstāka izšķirtspēja. 4K televizora ekrānā kopumā ir 8,3 miljoni pikseļu, bet 8K ekrānā – aptuveni 33 miljoni pikseļu. 8K televizoru pikseļi ir tik mazi, ka tos nevar saskatīt pat tuvplānā – attēli ir ļoti detalizēti un tiek pietuvināti realitātei. 4K televizoriem ir četrreiz vairāk pikseļu nekā klasiskajiem Full HD televizoriem, bet 8K televizoriem – četrreiz vairāk pikseļu nekā 4K televizoriem.
HDR – izteiksmīgas detaļas un kontrasti
Autors: hdr
HDR (High Dynamic Range) jeb augsts dinamiskais diapazons ir tehnoloģija, kas izceļ detaļas un kontrastus, nodrošinot plašāku kontrasta diapazonu. Tādējādi katru satura ainu var izbaudīt līdz sīkākajām niansēm, atklājot jaunu skatīšanās pieredzi. Tehnoloģija izceļas ar to, ka tumšās krāsas tiek padarītas tumšākas, bet spilgtās – vēl spilgtākas. Tieši tā, kā to ir iecerējis satura autors.
Neo Quantum procesors
Autors: tv
Izvēloties QLED televizoru, liela uzmanība jāpievērš arī procesoram. Neo Quantum ir līdz šim inovatīvākais procesors, kas pieejams jaunāko televizoru modeļos. Tā darbību pilnveido mākslīgais intelekts, optimizējot attēlu, skaņu un visu pārējo, lai sniegtu augstvērtīgu attēla kvalitāti un elpu aizraujošu skatīšanās pieredzi. Pateicoties mākslīgā intelekta tehnoloģijai, tiek palielināta ekrāna izšķirtspēja, procesors darbojas vēl gudrāk un ātrāk. Tas nodrošina, ka ikviens saturs, arī tad, ja izšķirtspēja ir zemāka, būs redzams 4K vai 8K kvalitātē.
OTS jeb Object Tracking Sound
Autors: tv_skana
2021. gadā iznākušie televizori izceļas ar dinamisku un reālistisku skaņu – Object Tracking Sound tehnoloģija seko katrai ainas darbībai. Televizoros iebūvētie skaļruņi nodrošina spilgti reālu 3D skaņu, radot sajūtu, it kā skatītājs atrastos ainas epicentrā. Audio pieredzi vēl vairāk var paspilgtināt, pieslēdzot televizoram skaņas joslu. Tādējādi tiks iegūts neatkārtojams telpiskais efekts – perfektai skaņas un attēla harmonijai.