abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi26479
Nozares raksti2312
Ekspertu atbildes3041
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nerūpējas par savu mājokļu drošību : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nerūpējas par savu mājokļu drošību

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nerūpējas par savu mājokļu drošību
Rīga, 24.sept., LETA. Gandrīz visi jeb 90% iedzīvotāju nedara neko, lai aizsargātu savu mājokli no ugunsnelaimes vai zādzībām, liecina AAS "Balta" veiktais pētījums. Vairāk nekā trešdaļa jeb 34% respondentu atzina, ka mājokļa drošībā un aizsardzībā izvēlas paļauties uz Dievu un likteni, savukārt 15% norādīja, ka nedara neko. Pārējie aptaujātie iedzīvotāji pauduši uzskatu, ka mājoklis ir drošībā, ja kāds no ģimenes locekļiem ir mājās, un no nelaimēm var izvairīties, lietojot dažādas tautas metodes. "Mūsu pieredze, analizējot datus par izmaksātajām īpašuma atlīdzībām, liecina, ka, pareizi rīkojoties, lielākajā daļā ugunsgrēku būtu iespējams ievērojami samazināt ģimenes zaudējumus vai pat novērst ugunsnelaimi pilnībā," norāda "Baltas" atlīdzību direktore Madara Melnmate. Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, kur dūmu detektori mājokļos ir pašsaprotama lieta, Latvijā tie joprojām ir reti kurā mājoklī. Lai pasargātu sevi no ugunsnelaimes, ir ne tikai jāaprīko savs mājoklis ar ugunsdrošības ierīcēm, bet arī jāapgūst pamatzināšanas par rīcību ugunsgrēka gadījumā. "Diemžēl vairums iedzīvotāju visbiežāk domā par seku novēršanu, nevis par drošību ikdienā," atzīst Melnmate. Kā ziņots, mēģinot glābties no liesmām, kas bija pārņēmušas kādu ceturtā stāva dzīvokli piecstāvu namā Rīgā, Kristapa ielā, divi degošā dzīvokļa iemītnieki - tēvs ar dēlu - izlēca pa logu. Tēvs no kritiena laikā gūtajām traumām notikuma vietā mira. Kā liecina statistika, vistraģiskākie ugunsgrēki notiek tieši nakts laikā. Cilvēki pamostas, kad liesmas pārņēmušas visu dzīvokli un izglābties ir gandrīz neiespējami. Šādās situācijās var glābt dūmu detektors, kas aizmigušos savlaicīgi pamodina, informējot pat par nelielu sadūmojumu telpā.
Banner 280x280 Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Dzintars Workshop ražo dažādus metāla priekšmetus, kas pielāgoti klientu vajadzībām – pirts krāsnis, kazana krāsnis, ugunskura vietas, mēbeles un citus individuālus pasūtījumus. Uzzināsim, kā izvēlēties ugunskura vietu vai grilu, lai tas kalpotu ilgi? Ko svarīgi ņemt vērā, izvēloties pirts krāsni? 

Aktuālie piedāvājumi

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

2008. gadā REHAU prezentēja kompozītu materiālu logu profiliem RAU-FIPRO X. Lieliskās sistēmas GENEO logi un durvis atraduši vietu Latvijā daudzās ēkās, renovācijas projektos. Arī tagad REHAU turpina šo tradīciju. ARTEVO – māksla nepārtraukti attīstīt lieliskos risinājumus tālāk!

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

"Revonia" pazemes mājas, pirtis, pagrabi: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai esi kādreiz prātojis, kā dzīvoja pasaku un filmu varoņi hobiti? Tagad tas ir īstenojies! REVONIA ir realizējusi šādu pasaku/sapņu māju. "Revonia" ražo dzelzsbetona pazemes būves - mājas, pirtis, pagrabus. "Revonia" būves izceļas ar ļoti labu energoefektivitāti, jo tās tiek apbērtas ar viena metra zemes slāni, kas nodrošina visa veida aizsardzību.