abc.lv skaitļos

Lietotāji online26
Aktīvie uzņēmumi24799
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
6 ieteikumi, kā pasargāt vasarnīcu no zagļiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

6 ieteikumi, kā pasargāt vasarnīcu no zagļiem

6 ieteikumi, kā pasargāt vasarnīcu no zagļiem
Autors: shutterstock.com

Nav nepatīkamākas sajūtas kā nedēļas nogalē, pēc ziemas sezonas pirmoreiz aizbraucot līdz savai vasarnīcai, redzēt, ka durvis ir atlauztas vai logs ir izsists. Pat ja zagļi paņēmuši tikai veco magnetofonu un riteni, joprojām būs gan jānovērš īpašumam radītie bojājumi, gan jātiek galā ar nepatīkamajām emocijām. Kā pasargāt vasarnīcu no zagļiem ziemas sezonā, kad īpašums netiek apmeklēts?

Aizslēgšana pirms došanās prom

Tas izklausās diezgan acīmredzami, bet vienmēr jāpārliecinās, ka gan pirmā, gan otrā stāva logi ir ciet un aizkari vai žalūzijas aizvērtas. Jāpārbauda, vai aizslēgtas šķūnīša vai citas saimniecības ēkas durvis. Jāņem vērā, ka jebkuras pusatvērtas durvis vai logs ir kārdinājums zagļiem.

Durvju un logu nostiprināšana

Ielaušanās īpašumā ir vieglāka, ja logi un durvis padodas atvēršanai bez pretestības. Bieži vien potenciālie zagļi apstaigā vasarnīcu, kuru nolūkojuši, lai ielauztos, un pārbauda visas vājās vietas. Tāpēc ieteicams durvju noslēgšanai izmantot papildu piekaramo atslēgu, kā arī uzstādīt tādus logus, ko nav iespējams atlauzt.

Vērtīgās lietas sezonas beigās jāņem līdzi

Sev līdzi jāved visu, kas varētu radīt kārdinājumu zagļiem – televizoru, fotoaparātu, rotaslietas, dārgu apģērbu, audio iekārtas un citas vērtīgas lietas. Ieteicams neatstāt arī alkoholu, jo arī tas var pievilināt nevēlamus viesus. Ja ir kaut kas vērtīgs, ko nevarat ņemt līdzi uz mājām, pirms doties prom no vasarnīcas, ir ieteicams to labi noslēpt vai krietni apgrūtināt piekļūšanu.

Drošības sistēma

Autors: shutterstock.com
Autors: shutterstock.com

Nekas nepārspēj labu drošības sistēmu (videonovērošana, signalizācija, kustību sensori), kas garantēs, ka vasarnīca būs pasargāta pret ielaušanos tavas prombūtnes laikā. Viens no lielākajiem mājas drošības sistēmu ieguvumiem ir tas, ka objektā izvietotās kameras rada tūlītēju vizuālu šķērsli, lai atturētu potenciālos iebrucējus no ielaušanās, īpašuma bojāšanas un citām situācijām. Un, tā kā mūsdienās videonovērošana tiek veikta, izmantojot mobilo lietotni un Wi-Fi, tā ir kļuvusi daudz ērtāka un vienkāršāka.

Paziņas tuvumā

Ja vasarnīcai ir kaimiņi, kas šajā teritorijā dzīvo visu gadu, var tiem palūgt laiku pa laikam uzmest aci īpašumam vai laiku pa laikam apstaigāt īpašumu. Pārliecinies, ka viņiem ir tava kontaktinformācija, ja kaut kas noiet greizi, un neaizmirsti nākamās sezonas sākumā sagādāt kādu jauku dāvanu, piemēram, garšīgu kafiju vai vīna pudeli.

Lai vasarnīca izskatās apdzīvota

Lielākā daļa zagļu meklē ātru guvumu, nevis saskarsmi ar dusmīgiem māju īpašniekiem. Tas vēl jo vairāk attiecas uz garnadžiem, kuru galvenais mērķis ir tukšās vasarnīcas; tie vēlēsies iekļūt un izkļūt no īpašuma nemanāmi un gandrīz nekad necentīsies ietikt īpašumā, ja būs redzams, ka tajā mīt cilvēki.

Ir vairāki veidi, kā panākt apdzīvotības iespaidu. Var uzstādīt automātisko gaismu taimeri, kas ieslēdz apgaismojumu kā iekšā, tā arī ārā, tikko iestājas krēsla. Viedajiem gaismas slēdžiem var piekļūt no viedtālruņa vai planšetdatora, un tos var kontrolēt pēc nepieciešamības. Ja tev ir kaimiņi, kuriem var uzticēties, tu pat vari lūgt viņiem izņemt pastu (ja konkrētajā adresē ir pastkastīte).

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu