6 mīti par nepraktiskiem apdares materiāliem
Vai vēlies veikt oriģinālu mājokļa remontu? Pamēģini vannas istabā uzlīmēt tapetes, bet virtuvē ieklāt korķa grīdu! Neskatoties uz mūsdienu tehnoloģijām un daudzajiem interjera dizaineru padomiem, sabiedrībā tomēr pastāv uzskats, ka šādu materiālu izmantošana nemaz nav praktisks risinājums. Tomēr, ievērojot pareizu tehnoloģiju un zinot visas nianses, telpu apdarei var izmantot gandrīz jebkurus materiālus. Turklāt daudzos gadījumos šķietami nepraktiskie materiāli ļauj būtiski ietaupīt, vienlaikus nodrošinot kvalitatīvu rezultātu.
1. mīts: Korķa grīdas segums nav izturīgs
Korķa grīdas tiek pārklātas ar speciālu laku, kuras kvalitāti neietekmēs pat mājdzīvnieku asie nagi. Šādu grīdu var ieklāt ne tikai dzīvojamās istabās, bet arī virtuvē, koridorā vai vannas istabā. Turklāt korķis ir silts materiāls, tāpēc bieži vien izrādās pat praktiskāks risinājums nekā flīzes. Ar korķi iespējams apšūt arī sienas, taču tikai tādā gadījumā, ja mājās nedzīvo mājdzīvnieki.
2. mīts: Sienu apdare ar audumu – skaisti, bet nepraktiski
Audums uz sienām neuzsūc nekādus aromātus, kā arī lieliski nomaskē sienas nelīdzenumus un citus defektus. Audums tiek pielīmēts ar speciālu tekstila tapetēm paredzētu līmi un var kalpot vairākus desmitus gadu. Nepieciešamības gadījumā šādas tapetes var noņemt, izmazgāt un pielīmēt atpakaļ. Vienīgais šo tapešu trūkums – tās uzkrāj putekļus, tāpēc sienas vajadzētu vismaz reizi nedēļā izsūkt ar putekļsūcēju.
3. mīts: Paklāji un citi "putekļu savācēji" apgrūtina mājas uzkopšanu
Daudzi izvairās no atvērtiem plauktiem, ķieģeļa, tekstila un paklājiem interjerā tikai tāpēc, ka tie veicina putekļu vairošanos mājoklī. Patiesībā visi šie materiāli paši nerada putekļus, bet gan tos savāc, kas ir pozitīva īpašība. Tādējādi putekļi neizplatās gaisā un līdz ar to tie netiek ieelpoti. Savukārt ķieģeļu sienu vienmēr var noslaucīt, bet paklāju izsūkt vai izmazgāt. Lielisks risinājums – kvalitatīvs putekļusūcējs ar ūdens filtru, kuru ieteicams izmantot ne tikai grīdas, bet arī sienu tīrīšanai.
4. mīts: Krāsot sienas vannas istabā nav ieteicams
Protams, vannas istabai jebkura krāsa nebūs piemērota. Vannas istabā derēs tikai silikona, akrila vai lateksa krāsa. Pēc krāsas nožūšanas virsma jāapstrādā ar aizsargājošu polimēra sastāvu.
Ja sienas vannas istabā ir līdzenas, tad krāsa izmaksās pat lētāk nekā flīzes. Taču svarīgi ņemt vērā, ka telpā jābūt labai ventilācijai. Pretējā gadījumā krāsas tonis ar laiku var zaudēt sākotnējo izskatu.
5. mīts: Tapetes vannas istabā ātri atlīmēsies
Uzskats, ka tapešu izmantošana vannas istabā ir nepraktiska, tapetes ātri zaudēs savu reprezentablo izskatu, atlīmēsies vai zem tām izveidosies pelējums, ir maldinošs. Lai tas nenotiktu, vannas istabai jāizvēlas tikai mazgājamās tapetes, piemēram, vinila vai stikla šķiedras tapetes, kuras pieejamas dažādās tekstūrās un krāsu toņos. Var izmantot arī tapetes no papīra, taču svarīgi tās papildus pārklāt ar speciālu laku, kas aizsargās no mitruma. Sienas apkārt vannai, kuras regulāri saskaras ar ūdeni, gan labāk apšūt ar flīzēm.
6. mīts: Masīvas flīzes ir piemērotas tikai grīdas segumam
Masīvas grīdas flīzes interjerā ir sastopamas diezgan bieži, taču sienām šādas flīzes nepamatoti atsakās izmantot. Patiesībā – jo lielākas flīzes, jo mazāk šuvju, un līdz ar to telpu iespējams padarīt vizuāli plašāku.Turklāt masīvas flīzes var lieliski kombinēt ar standarta izmēru flīzēm vai mozaīku.
Mazās telpās gan būtu ieteicams izmantot vidēja izmēra flīzes. Tā būs mazāk atgriezumu (stūru un nišu dēļ), kas var rasties, izmantojot lielas flīzes, kā arī panākt flīžu simetriju nebūs tik sarežģīti.