6 padomi, kā interjerā apvienot vairākus stilus
Vienā stilā ieturēts interjers izskatās glīti dizaina žurnālos, viesnīcu istabiņās vai muzejos, bet, iekārtojot savu mājvietu, bieži vien nākas apvienot vairākus interjera stilus.
Varbūt telpu plānojums tik ļoti atgādina par interjera tendencēm laikā, kad ēka tika celta, ka, lai to pilnībā mainītu, būtu jāveic pamatīgs remonts. Varbūt plāno ievākties jaunās mājās kopā ar otru pusīti, un jāiekārto mājoklis, kurā jūs abi justos ērti un patīkami, neraugoties uz atšķirīgām stila izjūtām. Bet varbūt gadu gaitā sakrājušies sirdij tuvi dizaina priekšmeti, kas no pirmā acu uzmetiena liekas nesavienojami, taču kopā izpauž tavu unikālo telpas redzējumu.
Lai arī kādi būtu apstākļi, tev noteikti noderēs šie padomi, lai gaumīgi un omulīgi iekārtotu māju, brīvi miksējot dažādus interjera stilus!
1. Vīzija
Pirmais, ar ko sākt, iekārtojot jebkuru telpu, ir vīzija. Kādam nolūkam šī telpa būs paredzēta? Ar ko tu tajā visbiežāk nodarbosies? Iekārtojot savas mājas, atceries, ka gribēsi tajās uzturēties diendienā, tāpēc šoreiz ērtības ir pirmajā vietā. Un ar ērtībām saprotamas ne vien ērtas mēbeles, bet arī noskaņa, viegla, neuzbāzīga atmosfēra.
Kādai jābūt sajūtai, ieejot telpā? Kādas asociācijas jāmodina iekārtojumam? Kad šie jautājumi ir atbildēti, vari ķerties pie atbilstošu interjera elementu izvēles!
2. 80/20 likums
Interjera eksperti iesaka ievērot 80/20 likumu - proti, telpas dominējošajam stilam vajadzētu aizņemt apmēram 80% iekārtojuma, 20% atstājot atšķirīga stila akcentiem. Tas palīdzēs radīt sabalansēta ansambļa iespaidu, saglabājot vienotu noskaņu, bet neaizmirstot par kontrastiem.
3. Atkārtošanās
Nebaidies no drosmīgām idejām! Tu vari papildināt esošo interjeru ar gandrīz jebkāda stila vai krāsas akcentiem, ja vien tie atkārtojas. Varbūt viens oranžs paklājs brūnganos toņos ieturētā istabā izskatīsies svešs un neiederīgs, bet atliek vien papildināt kopskatu ar košu magoņu gleznojumu pie sienas vai tikpat oranžu puķu vāzi, lai to mainītu! Pieredze rāda, ka vislabāk izskatās nepāra skaits akcentējošo elementu.
4. Raksti, virsmas un materiāli
Lai cik ļoti atšķirtos mēbeļu un citu interjera priekšmetu stils, vecums vai forma, līdzīgi raksti un faktūras vienmēr radīs vienota iekārtojuma iespaidu. Saderīgi ornamenti lieliski novērš uzmanību no citādi nesavienojamām iezīmēm. Ja tev patīk interjerā iekļaut neapstrādātu (vai minimāli apstrādātu) koku, tad tev ir veicies, jo dabiskais koksnes raksts piestāvēs gandrīz jebkuram citam no koka izgatavotam priekšmetam, sevišķi, ja izmantota līdzīga toņa koksne.
5. Uzmanības centrā
Bet, ja nu kādam ekscentriskam objektam nav iespējams atrast līdzīga stila vai faktūras "draugu"? Ja nu mājās ir kāds īpašs priekšmets, varbūt mākslas darbs, ko nav iespējams pieskaņot pārējam interjeram? Tad necenties! Tā vietā iekārto apkārtējo telpu kā ietvaru šai interjera odziņai. Nebūs svarīgi, cik savstarpēji saderīgi ir pārējie interjera elementi, ja tie piesaistīs uzmanību telpas fokusa punktam.
6. Aizmirsti likumus!
Tās ir tavas mājas, un galvenais, lai tajās jūties ērti un mājīgi! Seko savām izjūtām! Eksperimentē (vai neeksperimentē, ja to nevēlies)! Atceries, ka tikai tu pats vari radīt savu sapņu interjeru savā sapņu mājoklī!