abc.lv skaitļos

Lietotāji online78
Aktīvie uzņēmumi27741
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Informēs par denacionalizēto māju īrnieku problēmām : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Informēs par denacionalizēto māju īrnieku problēmām

Informēs par denacionalizēto māju īrnieku problēmām

Rīga, 30.okt., LETA. Šodien vairākas sabiedriskās organizācijas rīko preses konferenci par denacionalizēto māju īrnieku problēmām.

Preses konference notiks plkst.12 Latvijas Cilvēktiesību komitejas telpās Lāčplēša iela 87, 1.stāvā.

Preses konferencē tiks stāstīts par to, ka šodien aprit 26 gadi kopš denacionalizācijas sākuma un Augstākās padomes lēmuma par likuma "Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā" un "Par namīpašuma atdošanu likumīgajiem īpašniekiem" spēkā stāšanās kārtību, ar kuru tika uzdots valdībai izstrādāt likumprojektu "Par kompensācijām" un izstrādāt īrnieku aizsardzības mehānismu, neizpildīšanas.

Tāpat preses konferencē tiks pausts viedoklis par Ekonomikas ministrijas sagatavoto likumprojektu "Par dzīvojamo telpu īri".

Banner 280x280 Banner 280x280

Preses konferenci rīko Latvijas Cilvēktiesību komiteja, Latvijas denacionalizēto un municipālo māju īrnieku un dzīvokļu īpašnieku asociācija, Latvijas īrnieku apvienība un Denacionalizēto māju īrnieku tiesību aizstāvības biedrības "Ausma".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas Denacionalizēto namu īrnieku asociācija 12.oktobrī piketā pie Ministru kabineta ēkas pieprasīja valdībai lemt par kompensācijām denacionalizēto namu īrniekiem zemes, naudas vai mājokļa veidā.

Piketa dalībnieki bija sagatavojuši vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), kurā pieprasīts garantēt Augstākās padomes (AP) 1991.gada 30.oktobra lēmuma "Par LR likumu "Par namīpašumu atdošanu likumīgajiem īpašniekiem" un "Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā" spēkā stāšanās kārtību" izpildīšanu. Šajā lēmumā tika noteikts, ka līdz 1991.gada 1.decembrim jāizstrādā un jāiesniedz AP likumprojekts "Par kompensācijām", taču tas līdz šim nav izpildīts, uzsvēra viens no piketa organizatoriem Evalds Paurs.

Viņš norādīja, ka, ignorējot šo AP lēmumu, denacionalizēto māju īrnieki tiek pazemoti ar "palīdzību" kā maznodrošinātām personām. "Tā ir ciniska maldināšana, jo šī "palīdzība" nekad nav bijusi un nebūs īrniekiem nodarīto zaudējumu segšana, bet gan valsts, gan pašvaldības ar likumu maskēta līdzekļu virzīšana namīpašniekiem labuma gūšanai," skaidroja Paurs.

Piketa dalībnieki uzsvēra, ka AP 1991.gada 30.oktobra lēmuma izpildīšana būtu novērsusi diskrimināciju un tagad nebūtu iegansta iztēlot pirmsreformas īrniekus kā šķērsli dzīvokļu tirgus attīstībai.

Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājusi jaunu Dzīvojamo telpu īres likumprojektu, kuram būtu jāsekmē kvalitatīvu un iedzīvotājiem pieejamu īres dzīvokļu izveidi un investīcijas īres namu sektorā, kā arī piedāvās jaunu risinājumu līdzšinējiem garajiem tiesvedību procesiem.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7% 

CSP: inženierbūvniecības produkcijas apjoms 1. ceturksnī palielinājās par 40,7% 

2025. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2024. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvniecības produkcija palielinājās inženierbūvniecībā – par 40,7%, specializētajos būvdarbos par 2,6%, bet ēku būvniecība samazinājās par 3,8%. 

Izstāsti Latvijai