abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25047
Nozares raksti1210
Ekspertu atbildes3041
9 idejas, kā noformēt virtuves "priekšautu" : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

9 idejas, kā noformēt virtuves "priekšautu"

9 idejas, kā noformēt virtuves "priekšautu"

Virtuves darba zona jeb virtuves "priekšauts" ir pamanāms un svarīgs elements jebkurā virtuves interjerā. Taču tam ir jāiztur liela slodze. Virtuves " priekšauts" regulāri tiek pakļauts temperatūru svārstībām, mitruma iedarbībai, tāpat uz tā bieži nokļūst karsti eļļas šļaksti, kuru rezultātā virsma ar laiku sāk zaudēt sākotnējo izskatu un, to nepienācīgi kopjot, var kļūt visnotaļ nepievilcīga. Šo iemeslu dēļ virtuves "priekšauta" apdarei jāpieiet īpaši uzmanīgi un pārdomāti.

Mūsdienās apdares un celtniecības materiālu tirdzniecības vietās ir pieejams ļoti plašs risinājumu klāsts virtuves un citu telpu labiekārtošanai. Taču virtuves apdarei jāizvēlas materiāli, kuru kopšanā neradīsies grūtības – izturīgus pret mitrumu un tīrīšanas līdzekļu ķīmisko iedarbību, augstām temperatūrām. Tai pat laikā virtuves "priekšauta" noformējumam nevajadzētu krasi atšķirties no telpas kopējā iekārtojuma, tam harmoniski jāiederas interjerā un jāraisa tikai pozitīvas emocijas.

Pirms izvēlēties apdares materiālus virtuves darba zonas noformēšanai, vajadzētu atbildēt sev uz pāris jautājumiem: vai vēlies, lai virtuves "priekšauts" kļūtu par akcenta elementu un piesaistītu skatienus vai tomēr plāno pieturēties pie virtuves kopējās krāsu gammas? Vai tev ir svarīgi pieskaņot virtuves "priekšautu", piemēram,  koka vai akmens galda virsmai, vai tomēr pēc iespējas vairāk ietaupīt uz apdares materiāliem? Cik ilgam laika periodam (vismaz aptuveni) ir paredzēts virtuves remonts, tai skaitā virtuves "priekšauta" apdare – cik bieži tev prasās pēc pārmaiņām mājokļa interjerā? Jo nav vērts iegādāties dārgus apdares materiālus, ja, teiksim,  ik pēc gada vai diviem mēdz veikt savā miteklī kosmētisko remontu, vēloties izmēģināt dažādas dizaina idejas. Apdomājot atbildes uz šiem jautājumiem un saliekot tās kopā ar šajā rakstā piedāvātajām idejām un, protams, ņemot vērā arī savu budžetu, pieņemt pareizo gala lēmumu būs ievērojami vieglāk.

1. Keramiskās flīzes 

Var ar pārliecību teikt, ka keramiskās flīzes ir līderis apdares materiālu tirgū un ne tikai virtuves virsmu noformēšanā. Ikviens, kurš ir kaut reizi saskāries ar nepieciešamību veikt virtuves vai vannas istabas remontu, lieliski zina, ka, lai iegūtu skaistu, praktisku un ekonomisku sienu apdari, var droši izmantot keramiskās flīzes. Galvenais šādu flīžu popularitātes iemesls ir atbilstība visām augstāk minētajām virtuves apdares prasībām – izturība pret temperatūras svārstībām, sadzīves ķīmiju un mitrumu. Keramiskās flīzes ir ilgmūžīgs un universāls apdares materiāls, kas arī pēc vairākiem gadiem nezaudē savu pievilcību. Turklāt flīzes pieejamas ļoti daudzveidīgā krāsu gammā un dizainā. Tās iespējams iegādāties vai pasūtīt arī ar foto apdruku, tādējādi padarot virtuves interjeru izsmalcinātāku, kā arī, ja ir tādas iemaņas, virsmu var noformēt, apdrukājot to paša rokām ar speciālām keramikai paredzētām krāsām. Taču, neskatoties uz daudzajām pozitīvajām īpašībām, keramiskajām flīzēm ir viens būtisks trūkums – ja pēc kāda laika radīsies vēlme nomainīt tās pret citu apdares materiālu, to demontāža nav tik vienkārša un remontdarbos nepieredzējušam mājokļa saimniekam var radīt tikai liekas rūpes. Tāpēc, ja esi no tiem, kas bieži mājokļa iekārtojumā alkst pēc pārmaiņām, labāk izskatīt citus noformējuma paņēmienus.   

2. MDF paneļi

Banner 280x280

Ja vēlies izveidot skaistu virtuves "priekšautu" ātri un vienkārši, noderēs MDF paneļi (vidēja blīvuma kokšķiedru plātnes) – videi draudzīgs, montāžā ātrs un vienkāršs, glīts un salīdzinoši nedārgs materiāls. Paneļus stiprina ar montāžas līmi vai pie iepriekš izveidota karkasa. 

Būtiska MDF paneļu priekšrocība ir iespēja tos vienkārši demontēt, ja pēc laika rodas vēlme ieviest pārmaiņas virtuves apdarē. Tāpat MDF paneļi ir ērti kopšanā, kas virtuvē ir ļoti būtiski. MDF paneļi tiek piedāvāti plašā toņu un apdrukas klāstā, ir lieliski kombinējami ar citiem materiāliem, piemēram, akmeni, piešķir virtuves interjeram dabisku šarmu un harmoniski iederas gandrīz jebkura stila interjerā.

Ņem vērā, ka kokmateriāli nav ugunsdroši, tāpēc virtuvei piemēroti būs MDF paneļi tikai ar speciālu pārklājumu, kas padarīs tos izturīgus gan pret augstām temperatūrām, uguni, gan arī pret mitruma un ķīmisko līdzekļu iedarbību.

3. Metāls

Inovatīvs  risinājums virtuves apdarē ir metāls. Ja virtuve ir iekārtota, piemēram, high-tech, minimālisma vai lofta stilā, metālisks virtuves "priekšauts" tajā lieliski iederēsies. Materiāls pieejams par pieņemamām cenām, tas ir ilgmūžīgs, izturīgs pret uguni un ķīmisko iedarbību.

Taču uz metāla "priekšauta" ļoti labi būs pamanāmi dažādi pleķi, tāpēc tam ir nepieciešama rūpīga un bieža kopšana. Tāpat jāņem vērā, ka metāls ir vēss materiāls, tāpēc tā izmantošanai interjerā jābūt maksimāli pārdomātai.

4. Spoguļflīzes

Vēl viens oriģināls apdares risinājums virtuvei ir spoguļflīzes. Īpaši piemērotas tās ir mazām virtuvēm – spoguļus bieži izmanto telpu vizuālai paplašināšanai. Virtuvei paredzētās spoguļflīzes kalpos gadiem ilgi, kā arī to kopšana nav sarežģīta. Taču, tā kā virtuvē ēdienu pagatavošanas rezultātā bieži ir paaugstināts mitrums, spoguļflīzes tāpat kā citas stikla virsmas nāksies pēc katras gatavošanas reizes notīrīt – no tvaikiem tās regulāri aizsvīdīs un uz tām ir ļoti labi redzami dažāda veida pleķi un pirkstu nospiedumi. 

5. Rūdīts stikls

Skaists un ilgmūžīgs variants, kā noformēt virtuves "priekšautu" – apdare no rūdīta stikla. To visbiežāk izmanto divos gadījumos – kā aizsargslāni krāsotām un ar apdruku dekorētām virsmām. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj "pārnest" uz stikla virsmu jebkuru attēlu – sākot no ģimenes fotogrāfijas, līdz pat dažādiem iedvesmojošiem tekstiem, mīļākās dziesmas vārdiem. Caurspīdīgu rūdīto stiklu var izmantot arī kā aizsargslāni MDF paneļiem, korķa segumam vai apdarei no akmens, padarot virtuves noformējumu vēl praktiskāku un elegantāku. Tāpat stikls ir apveltīts ar visām populārāko apdares materiālu priekšrocībām – praktiskumu, vienkāršu kopšanu, izturību pret augstām temperatūrām un mitrumu, ilgu kalpošanas laiku un vienkāršu montāžu, turklāt bez šuvēm, kas materiāla kopšanu padara vēl ērtāku – šuvēs netīrumi un tauki parasti uzkrājas visvairāk un ir grūtāk likvidējami. 

6. Mozaīka

Bez šaubām – mozaīka ir efektīga, dizaina iespējām bagāta un oriģināla virtuves "priekšauta" apdares metode. Tā ir laba alternatīva tiem, kas nav gatavi "atvadīties" no jau ierastās keramisko flīžu apdares. Katra virsma, kas noformēta, izmantojot mozaīku, ir unikāla – to var izveidot no gatavām mozaīkas flīzēm, no dažādu flīžu gabaliņiem vai no stikla, tāpēc atkārtot virtuves "priekšautu" ar mozaīkas apdarei ir grūti. Mozaīka ir apveltīta ar tām pašām priekšrocībām, kas raksturīgas keramiskajām flīzēm, bet papildus – no mozaīkas var izveidot ļoti skaistus attēlus, kas priecēs gadiem ilgi.

Pirms apdares ar mozaīku ļoti svarīgi parūpēties par to, lai siena būtu ideāli līdzena. Tāpat mozaīkai ir ļoti daudz šuvju, tāpēc masa šuvju aizpildīšanai jāizvēlas ļoti uzmanīgi, vislabāk, konsultējoties ar kompetentu pārdevēju. Jo no nekvalitatīvas šuvju aizpildīšanas mozaīkas "priekšauts" drīz vien var pārvērsties no efekta par defektu.

7. Tapetes

Pirmajā brīdī var šķist, ka tapetes ir pavisam nepraktisks materiāls virtuves "priekšauta" apdarei. Taču, kombinējot to ar rūdītu stiklu, var izdoties pat ļoti oriģināls un funkcionāls rezultāts, kas pavērs plašas iespējas visdažādāko dizaina ieceru īstenošanai virtuves interjerā.

8. Ķieģelis

Industriālās estētikas un lofta stila popularitāte ir padarījusi ķieģeli un tā imitācijas par pieprasītu apdares materiālu. Virtuves "priekšauts" no ķieģeļa ir drosmīgs un košs risinājums. Taču plīts un izlietnes zonā ķieģeli tomēr vajadzētu pārklāt ar caurspīdīgu rūdītu stiklu, pretējā gadījumā var rasties zināmas grūtības ar virsmas kopšanu. Otrs risinājums – noklāt ķieģeļa virsmu ar speciālu laku.

Apdare no sarkana ķieģeļa fantastiski izskatīsies kombinācijā ar gludām, glancētām virsmām bēšos un pelēcīgos toņos. Pateicoties krāsu un faktūru kontrastam, "priekšauts" no šāda materiāla piešķirs izteiksmīgu izskatu pat vislakoniskākajam interjeram. 

9. Tāfele

Tāfeles virsma ir lieliska ideja, kā noformēt virtuves "priekšautu", radošiem cilvēkiem. Šāda apdare ir ļoti funkcionāla – to var izmantot recepšu pierakstīšanai vai atgādinājumiem, zīmītēm mājiniekiem, kā arī, atkarībā no noskaņojuma, uz tāfeles var katru dienu uzzīmēt kādu citu zīmējumu. Turklāt tāfeles virsma ir ļoti elementāri kopjama.

Ja tev savas virtuves dizains šķiet pārāk garlaicīgs un vēlies tajā ieviest kādas pozitīvas pārmaiņas, noskaties šo video, kurā, iespējams, atradīsi sirdij tīkamu ideju, ko vēlēsies īstenot arī savā virtuvē.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu

PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Uzņēmums PONTON.LV izstrādā dažādus risinājumus peldošām konstrukcijām, terasēm, krastu stiprinājumiem un aksesuāriem. Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts pieejams plašs augstas kvalitātes pontonu un saistīto produktu klāsts.