Līdz 2011.gadam Latvijā ieviesīs vienotos Eiropas standartus būvkonstrukciju projektēšanas jomā

Rīga, 28.jūl., LETA. Šodien Ministru kabinets (MK) apstiprināja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto Eirokodeksa standartu nacionālo ieviešanas plānu 2008. līdz 2011.gadam, kas izstrādāts ar mērķi pārņemt Eiropas standartus būvniecību reglamentējošo normatīvo aktu sistēmā un pilnveidot būvniecības nacionālo standartizācijas sistēmu Latvijā. Eirokodekss ir Eiropas standartu saime, kas nosaka vienotu būvkonstrukciju projektēšanas metodoloģiju. Šos standartus sešu mēnešu laikā no standarta pieejamības brīža pārņem visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, un tiem tiek piešķirts oficiālais nacionālā standarta statuss, nacionālās kodifikācijas apzīmējums. Plānā ir noteikti galvenie uzdevumi, rezultatīvie rādītāji, atbildīgās institūcijas, izpildes termiņi un nepieciešamais finansējums. Eirokodeksa ieviešana notiks pakāpeniski ar pārejas periodu līdz 2011.gadam. Plāna galvenie uzdevumi ir Eirokodeksa tulkošana latviešu valodā, standartu nacionālo pielikumu sagatavošana, grozījumu MK noteikumos par Latvijas būvnormatīviem sagatavošana, jaunu būvkonstrukciju projektēšanas būvnormatīvu sagatavošana, universitāšu mācībspēku izglītošana un Eirokodeksa sistēmu ieviešana studiju programmā, būvkonstrukciju projektēšanas praktiķu izglītošana un nodrošināšana ar informāciju par projektēšanas īpatnībām saskaņā ar Eirokodeksa standartiem, kā arī ES veco dalībvalstu tehniskās palīdzības piesaistīšana. Par plānā ietverto uzdevumu atbildīga būs EM, bet atsevišķu uzdevumu izpildē līdzatbildīga būs Satiksmes ministrija. Plāna īstenošanā tiks iesaistītas arī Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, standartizācijas tehniskā komiteja "Būvniecība" un standartizācijas tehniskā komiteja "Autoceļi". Par Eirokodeksa standartu pārņemšanu Latvijas nacionālajā standartizācijas sistēmā atbildīgā Latvijas nacionālā standartizācijas institūcija ir SIA "Latvijas Standarts". Kā ziņots, valdība šodien pieņēma grozījumus vairākos Latvijas būvnormatīvos, kas paredz pakāpenisku pāriešanu uz būvju un būvizstrādājumu projektēšanu saskaņā ar Eirokodeksa standartu. Grozījumi MK noteikumos par Latvijas būvnormatīviem "Koka konstrukciju projektēšanas normas", "Mūra un stiegrota mūra konstrukciju projektēšanas normas" un "Betona un dzelzsbetona konstrukciju projektēšanas normas" izstrādāti, lai pārietu uz "jauno pieeju" tehniskajai harmonizācijai un standartizācijai, ar kuru tiek reglamentētas tikai būtiskās prasības, bet tehniskajos risinājumos tiek dotas atsauces uz standartiem. Pārejas periodā būvprojektu izstrādātāji varēs projektēt atbilstoši pašreiz spēkā esošai metodoloģijai saskaņā ar Latvijas būvnormatīviem, bet tie, kas apguvuši būvkonstrukciju projektēšanu saskaņā ar Eirokodeksa standartu prasībām, varēs tos jau piemērot praksē. Lai būvprojektētājiem dotu iespēju savlaicīgi iepazīties ar grozījumiem MK noteikumos, tiem noteikts spēkā stāšanās datums - 2008.gada 1.oktobris.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Šodienas aktīvajā dzīves ritmā metāla durvis ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes mājas, dzīvokļa, lauku vai dārza mājas sastāvdaļu. Galvenais iemesls, kāpēc metāla konstrukcijas, tai skaitā metāla durvis, izpelnījušās tik lielu popularitāti, ir to augstā izturība, pateicoties kurai, dzīves telpas kļūst drošākas pret uzlaušanu un garnadžu mēģinājumiem piesavināties vērtīgas mantas. 

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

grida

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.