Balkoni tāpat kā terases ir pakļauti nelabvēlīgu atmosfēras apstākļu iedarbībai, kas rada nepieciešamību pēc efektīvas hidroizolācijas. Nepietiekama aizsardzība pret ūdeni var radīt:
balkona dzelzsbetona konstrukcijas koroziju;
apšuvuma bojājumus, flīžu atlipšanu;
siltuma zudumus (mitram materiālam ir ievērojami augstāks siltuma pārejas koeficients);
veselībai kaitīga pelējuma un sēnīšu veidošanos materiāla samirkšanas dēļ.
"Henkel" piedāvā plašu produktu klāstu gan balkonu hidroizolācijai, gan arī jau bojāto konstrukciju labošanai. Īpaši izstrādātie modernie hidroizolācijas materiāli – t. i., "CR 90 Crystaliser" – nodrošina ideālu balkona konstrukciju plākšņu aizsardzību pret ūdeni. Produktu līnija betona labošanai – "Ceresit CD" – dod iespēju ilgstoši un efektīvi aizsargāt armējumu, kā arī balkona plāksnes pret bojājumiem. Tikai izmantojot visus šos "Ceresit" balkona sistēmas elementus kopā, tiek garantēts ilgstošs gala efekts.
"CR 90 Crystaliser"
Trīskārša aizsardzība pret ūdeni – efektīva balkonu hidroizolācija
Ja balkona konstrukcijas plāksnes ir klātas atbilstošā slīpumā, tad "CR 90" var uzklāt tieši uz plāksnes, neveidojot piespiedējslāni, kas ir obligāts, klājot ruberoīdu.
"CR 90" aizsargā atbilstošā slīpumā esošo slāni no ūdens – ruberoīda (papes) lietošanas gadījumā piespiedējslānis nav aizsargāts pret ūdeni.
Var klāt uz mitras virsmas (ruberoīdu nevar klāt uz mitrām virsmām).
Samazina veicamo darbu laiku un darbietilpību.
Nav nepieciešama īpašu agregātu izmantošana, kā tas ir uzkausējamā ruberoīda gadījumā.
"CR 90" novērš koka būvniecības elementu bojājumu risku, veicot hidroizolācijas darbus.
"CR 90" slāņa viendabīgums ļauj novērst savienojumu saplaisāšanu un ūdens iekļūšanu konstrukcijas slāņos.
Iespēja ieklāt plāksnītes 3 dienas pēc grīdas masas izveidošanas (tradicionālo cementa bezšuvju grīdu gadījumā tas ir iespējams pēc 7–14 dienām).
Uzkausējamā ruberoīda gadījumā nepieciešams izveidot biezāku krituma slāni, kas var radīt pārāk lielu starpību starp grīdas ārējo un iekšējo līmeni. Lietojot "CR 90", plāksnītes var līmēt tieši uz hidroizolācijas.
1. Balkona krituma slānis, kas optimāli ir 2–2,5 %, jāveido jau pārseguma plāksnes līmenī. Tas tiek panākts, izveidojot slīpu slāni no ātri cietējošas grīdas masas "Ceresit CN 87", kas tiek uzklāta uz kontaktslāņa no tās pašas masas ar emulsijas "Ceresit CC 81" piedevu. Slīpuma veidošana nesošās plāksnes līmenī ļauj saglabāt konstantu biezumu pārējos balkona pamatnes slāņos.
2. Temperatūras šuvju spraugās tiek ievietota polipropilēna aukla "Ceresit CS 40", kas paredzēta temperatūras šuvēm un kas pastiprina pildvielas "Ceresit CS 29" blīvējumu.
3. Uz balkona atklātajām malām, uz bezšuvju slāņa, jānosprauž skārda apšuvumu līmenis, izmantojot skrūves ar plastmasas dībeļiem. Apšuvums tiek iestrādāts pamatnē, izmantojot poliuretāna blīvētāju "Ceresit CS 29". Uz slēgtajām malām saduras vietās ar balkona apdares elementiem bezšuvju grīdas slānī jāizveido temperatūras šuves.
4. Uz skārda apdares augšējā slāņa kā saķeres slānis jāuzklāj gruntējošs epoksīda līdzeklis, uz kura virsmas jāveido kvarca smilšu pabērums, pabēruma frakcija no 0,3 līdz 0,7 mm.
5. Pēc tam uz bezšuvju grīdas virsmas jāuzklāj blīvējošs pārklājums pret ūdeni "Ceresit CR 90".
6. Saduras līnijā starp bezšuvju grīdu un ēkas sienu, kā arī skārda apdares līnijā izolācijas slānī tiek ielīmēta blīvējošā lente "Ceresit CL 152".
7. Grīda uz balkona tiek veidota no salizturīgām un neslīdošām keramikas plāksnītēm, visbiežāk gresa plāksnītēm. Balkoni ir pakļauti ļoti lielām temperatūras svārstībām, tādēļ šeit ieteicams izmantot elastīgo līmējošo javu "Ceresit CM 16". Tā kā ir izmantota skārda apdare, plāksnīšu pirmā rinda jāstiprina ar poliuretāna blīvētāju "Ceresit CS 29".
8. Plāksnīšu izšuvošanai uz balkoniem ir paredzēta elastīga ūdensnoturīga šuve "Ceresit CE 43 Grand’Elit". Ar to iespējams aizpildīt līdz 20 mm platas šuves.
9. Bezšuvju grīdas saduras vietā ar ēkas sienu izšuvošanas javas vietā jālieto poliuretāna pildījums, piem., "Ceresit CS 29", vai arī silikons "Ceresit CS 25". Elastīga silikona šuve jāizmanto arī keramikas apšuvuma saduras vietās ar cokolu, kas veidots ap balkonu.
Tehniskie rasējumi
"Ceresit PCC"
Ar "Ceresit PCC" iespējams efektīvi un uz ilgu laiku salabot balkona konstrukciju
Daudzas balkona konstrukcijas ir korodējušas ķīmisko un mehānisko faktoru iedarbības rezultātā. Šādus bojājumus ir iespējams efektīvi salabot. "Ceresit" piedāvā tirgū sistēmu "PCC", kas ir piemērota betonam ar klasi virs B15, proti, tādam betonam, no kādiem balkoni tika veidoti 90. gados. Lai salabotu bojāto balkonu, jāveic šādas darbības:
1. Lai notīrītu betonu virsmu, jānokaļ vājie un korodējušie betona fragmenti, jānoņem bojātie slāņi, apmetums un izolācija.
2. Ja korozija ir skārusi armējumu, tad no tā jānoņem betons līdz pat nekorodētai vietai. Konstrukcijas stieņi ar rokām vai mehāniski jānotīra no rūsas, līdz stieņi iegūst gaišu, metālisku izskatu, bet pēc tam konstrukcija jānotīra ar saspiesta gaisa strūklu.
3. Uz šādā veidā sagatavotas virsmas jāuzklāj "Ceresit CD 30" pretkorozijas minerālais pārklājums (uzklāšanas laikā tērauds var būt mitrs).
4. Sagatavotā betona virsma jāsamitrina ar ūdeni, lai tā būtu matēti mitra. Uz sagatavotas virsmas jāuzklāj kontaktslānis "Ceresit CD 30".
5. Sistēmas "Ceresit PCC" nākamos slāņus var uzklāt pēc kontaktslāņa sākotnējās izžūšanas, kad java jau ir matēti mitra, t. i. aptuv. 30–60 minūšu laikā. Atkarībā no izdrupumu dziļuma to aizpildīšanai jāizmanto viena no javām "Ceresit CD 25" vai "CD 26".
6. Lai iegūtu gludu virsmu, to var izlīdzināt ar smalkgraudainu špakteļjavu "Ceresit CD 24".
Dzintars Workshop ražo dažādus metāla priekšmetus, kas pielāgoti klientu vajadzībām – pirts krāsnis, kazana krāsnis, ugunskura vietas, mēbeles un citus individuālus pasūtījumus. Uzzināsim, kā izvēlēties ugunskura vietu vai grilu, lai tas kalpotu ilgi? Ko svarīgi ņemt vērā, izvēloties pirts krāsni?
2008. gadā REHAU prezentēja kompozītu materiālu logu profiliem RAU-FIPRO X. Lieliskās sistēmas GENEO logi un durvis atraduši vietu Latvijā daudzās ēkās, renovācijas projektos. Arī tagad REHAU turpina šo tradīciju. ARTEVO – māksla nepārtraukti attīstīt lieliskos risinājumus tālāk!
Noslēdzoties atklātajam konkursam par ietekmes uz vidi novērtējuma (turpmāk – IVN) procesa nodrošināšanu Latvijas atkrastes vēja parka projektam ELWIND, izraudzīts partneris, kurš palīdzēs īstenot IVN procedūru.