abc.lv skaitļos

Lietotāji online148
Aktīvie uzņēmumi28230
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Jauni noteikumi par Eiropas tehnisko apstiprinājumu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Jauni noteikumi par Eiropas tehnisko apstiprinājumu

Jauni noteikumi par Eiropas tehnisko apstiprinājumu
Ministru kabinets 2007. gada 3.jūlijā izdeva jaunus noteikumus Nr.457 - Noteikumi par Eiropas tehnisko apstiprinājumu, kas nomaina 2005.gada 4.oktobra standartu Nr.747 ar tādu pašu nosaukumu. Nomaiņa bija nepieciešama, jo tika grozīts Būvniecības likums par Eiropas tehniskā apstiprinājuma izdošanu Latvijā. Neapejami nosacījumi Jaunās pieejas būvizstrādājumu direktīvā 89/106/EEK tiek izmantoti divi tehnisko noteikumu veidi – harmonizētie standarti un Eiropas tehniskie apstiprinājumi, kas atšķirībā no citām jaunās pieejas direktīvām ir praktiski neapejami. Eiropas tehniskais apstiprinājums tiek piešķirts būvizstrādājumam ar pozitīvu tehnisku novērtējumu. Būvizstrādājumam jāatbilst būtiskajām prasībām, kuras izvirza celtnēm, ja tajās paredz iebūvēt minēto būvizstrādājumu. Pēdējam pārbauda arī derīgumu atbilstoši plānotajam lietošanas mērķim. Būtiskās prasības būvēm ir noteiktas Latvijas būvnormatīvā LBN 006-00 Būtiskās prasības būvēm (apstiprināts ar Ministru kabineta 2001.gada 27.marta noteikumiem Nr.142 Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 006-00 Būtiskās prasības būvēm). Atvērs ES tirgu Noteikumi ietver detalizētu informāciju par institūcijas, kas izdos Eiropas tehniskos apstiprinājumus, pilnvarošanas kārtību. Ekonomikas ministrijas Būvniecības departaments pašreiz gatavo šīs institūcijas pilnvarošanas konkursa nolikumu un tas tiks izsludināts tuvāko 3 mēnešu laikā laikrakstā Latvijas Vēstnesis. Latvijas Nacionālā Eiropas tehniskos apstiprinājumus izdodošā institūcija (ETA Latvija) tiks pilnvarota ar pilnvarojuma līgumu. ETA Latvija obligāts nosacījums – būt Eiropas Tehnisko apstiprinājumu organizācijas (EOTA) loceklei. ETA Latvija izveide un pilnvarošana dos iespēju Latvijas būvizstrādājumu ražotājiem iegūt Eiropas tehnisko apstiprinājumu (ETA) un CE marķējumu saviem nestandarta produktiem, kas automātiski dod iespēju šos produktus bez tālākas atbilstības novērtēšanas izplatīt jebkurā ES dalībvalsts tirgū, kā arī ļaus Latvijas atbilstības novērtēšanas institūcijām ar saviem pakalpojumiem plašāk iesaistīties starptautiskajā darba dalīšanā, tādējādi uzlabojot Latvijas ārējās tirdzniecības bilanci. Raksts veidots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas Būvniecības departamenta Būvnormatīvu nodaļas vadītāju Andri Šteinertu.
Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstalācijas drošība un profesionālie risinājumi

Elektroinstalācijas drošība un profesionālie risinājumi

Par elektroinstalāciju ikdienā reti aizdomājamies. Šis jautājums kļūst aktuāls vien tādos brīžos, kad pamanām problēmas, piemēram, elektroapgādes traucējumus, bojātus vadus, vai radušās citas neērtības, kas var radīt nopietnus apdraudējuma riskus. Kāpēc elektroinstalācijas drošība ir svarīga ikvienam?

Aktuālie piedāvājumi

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Saskaņā ar grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā ir izveidots Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs, kura pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs. Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs ir pieejams Būvniecības informācijas sistēmas sadaļā “Reģistri” apakšsadaļā “Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs”. 

Aktualitātes

BVKB: stājušies spēkā grozījumi būvju tehniskās apsekošanas regulējumā

BVKB: stājušies spēkā grozījumi būvju tehniskās apsekošanas regulējumā

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atgādina, ka 2026. gada 10. martā stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 384 “Būvju tehniskās apsekošanas būvnormatīvs LBN 405-21”, kas precizē periodiskās būvju tehniskās apsekošanas kārtību un nosaka gadījumus, kad šāda apsekošana turpmāk vairs nav nepieciešama. 

Izstāsti Latvijai