abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25015
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot un līdz ar to radot apdraudējumu arī sabiedrības veselībai un dzīves kvalitātei. Taču ne tikai cilvēki ietekmē vidi, arī pati daba – ar lietavām – var sagādāt zināmas neērtības. Kā cilvēku, tā dabas radītos negatīvos faktorus ir iespējams veiksmīgi novērst, – izmantojot uzticamas, drošas un kvalitatīvas sistēmas, kas palīdz efektīvi un ātri novadīt notekūdeņus, turklāt tīrā, videi nekaitīgā formā, tādējādi ļaujot saglabāt ekoloģisko līdzsvaru. Latvijā viens no vadošajiem uzņēmumiem, kas rūpējas par vidi, piedāvājot ilgmūžīgus risinājumus notekūdeņu attīrīšanai un pareizai novadīšanai, ir "ACO Nordic". Vairāk par uzņēmumu un tā nodrošinātajiem risinājumiem pastāstīja Raimonds Stumburs, "ACO Nordic" vadītājs Latvijā. 

"ACO Nordic": "Mēs sargājam cilvēkus no ūdens un ūdeni – no cilvēkiem"

Autors: 2
Autors: 2

"ACO Nordic" galvenā darbības joma ir notekūdeņu savākšana, novadīšana un attīrīšana. Uzņēmums piedāvā plašu un daudzveidīgu risinājumu klāstu lietus, rūpniecisko un mājsaimniecību notekūdeņu apsaimniekošanā, kas ietver gan ilgmūžīgas un kvalitatīvas ārējās un iekšējās ūdens novadīšanas sistēmas un iekārtas, gan profesionālas konsultācijas atbilstošākā risinājuma izvēlē.

Autors: 3
Autors: 3

ACO ir Vācijas uzņēmums, kas, raksturīgi vāciešiem, pieder pie ģimenes uzņēmumiem. Savu attīstību uzņēmums sāka 1946. gadā, savukārt Latvijā ACO ar saviem risinājumiem ir pazīstams kopš 1994. gada. Kā patstāvīgs uzņēmums "ACO Nordic", ACO meitas uzņēmums, ir dibināts 2005. gadā un kopā ar Baltijas un Skandināvijas valstīm veido "ACO Nordic" grupu. Pēdējos gados šai grupai ir pievienojusies arī Polija ar savu ražotni, kas paver ACO vēl plašākas iespējas nodrošināt ātru produktu piegādi. Lai arī galvenās grupas ražotnes atrodas Eiropā – Čehijā, Polijā, Dānijā un, protams, Vācijā –, ACO var lepoties arī ar rūpnīcām ASV, Austrālijā, Brazīlijā un citās valstīs. Tāpat uzņēmuma rīcībā ir arī plašs noliktavu tīkls, tai skaitā noliktava Latvijā, kas ļauj ACO komandai piedāvāt risinājumus maksimāli operatīvi un efektīvi, kā arī būt mobiliem un elastīgiem darbā ar ikvienu klientu.

Autors: 8_1
Autors: 8_1

Uz "ACO Nordic" pieredzējušās komandas atbalstu paļaujas gan sabiedriskās ēdināšanas sektora, gan mazum un vairumtirdzniecības uzņēmumi, gan pārtikas pārstrādes un ķīmijas rūpnīcas, kā arī citi uzņēmumi, kuros ir jānodrošina atbilstība augstākajām higiēnas prasībām. Tāpat "ACO Nordic" ir būtiska loma nekustamo īpašumu sektorā un būvniecībā. Uzņēmumam ir plaša un cieša sadarbība ar projektētājiem, arhitektiem un būvniekiem, nekustamo īpašumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kā arī valsts un pašvaldību iestādēm. "ACO Nordic" iesaistās visdažādākajos projektos jau to sākotnējā attīstības stadijā, konsultējot un nodrošinot efektīvus notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumus kā ēku iekštelpām, tā ārtelpām. Dažādu būvprojektu ietvaros "ACO Nordic" sadarbojas ar tādiem dīleriem kā "Sanistal", "Onninen", "Akvedukts", "Evasat" un daudziem citiem vadošajiem vairumtirgotājiem, savukārt privātajā sektorā ACO produkciju līdz gala patērētājiem palīdz nogādāt tādas lielākās būvmateriālu tirdzniecības vietas kā, piemēram, DEPO, "Kesko Senukai", "Kurši", "Būvniecības ABC" un citas.

"ACO Nordic" filozofijas pamatā ir pasargāt cilvēkus no ūdens un ūdeni – no cilvēkiem ("We protect people from water and water– from people"). Kā minēts iepriekš, sabiedriskās darbības rezultātā ūdens tiek ievērojami piesārņots, apdraudot gan dabu, gan pašus cilvēkus. Tāpat arī lietusūdeņi, ja tie netiek pareizi apsaimniekoti, var radīt nopietnas problēmas, it sevišķi apstākļos, kad cilvēki arvien vairāk, apbūvējot teritorijas, izmanto ūdens necaurlaidīgos materiālus. Līdz ar to "ACO Nordic" kā videi draudzīga uzņēmuma galvenais uzdevums ir piedāvāt konkrētās situācijās piemērotākās sistēmas un iekārtas, kas palīdz maksimāli ātri novadīt notekūdeņus, tādējādi nodrošinot lielāku komfortu apbūvējamo, apdzīvojamo un rūpniecisko teritoriju ekspluatācijā un vienlaikus rūpējoties par vides piesārņojuma mazināšanu, līdz ar to – arī cilvēku veselību un drošību.

ACO misija – arvien jauni, ilgtspējīgi un inovatīvi risinājumi notekūdeņu apsaimniekošanā

Autors: 5
Autors: 5

Dotajā brīdī viens no galvenajiem un pieprasītākajiem ACO risinājumiem ir līnijveida lietus ūdens savākšanas sistēmas "ACO Drain", ko var sastapt gan sabiedriskajos objektos, piemēram, degvielas uzpildes stacijās, tirdzniecības vietu stāvlaukumos, gan privātajās teritorijās – pie garāžām un māju teritoriju vārtiem.

Autors: 1
Autors: 1

Tāpat viena no ACO aktuālākajām inovācijām ir lietus ūdens infiltrācijas sistēmas, kas ir īpaši noderīgas tādās lielās pilsētās kā Rīga, kur centrālās kanalizācijas sistēmas ir ļoti noslogotas, nereti – pat pārslogotas. Kā skaidro Raimonds Stumburs, ļoti bieži, izstrādājot jaunus projektus, to attīstītājiem rodas problēmas ar to, ka notekūdeņus nav atļauts novadīt centrālajā kanalizācijas sistēmā, līdz ar to ir nepieciešams rast citu risinājumu, kā šos ūdeņus apsaimniekot. Un infiltrācijas sistēmas ir lieliski pierādījušas savu efektivitāti šādos gadījumos, jo ļauj īsā laika posmā savākt notekūdeņus, un, izveidojot noteikta tilpuma pazemes rezervuārus, šie notekūdeņi palēnām infiltrējas, nenoslogojot kanalizācijas sistēmu. Infiltrācijas sistēmas ļauj maksimāli ātri atdot ūdeni atpakaļ dabai, lai turpinātos dabiskais ūdens aprites cikls. Bet, tā kā Latvijai raksturīgs ļoti augsts gruntsūdeņu līmenis, nereti infiltrācijas process tiek apgrūtināts. Tomēr arī šādās sarežgītās situācijās, kad infiltrācija nav iespējama, ACO ir radis kompromisu, kas var lieti noderēt gan pasūtītājiem, gan pašvaldībām, – īpašas akumulācijas sistēmas, kas ūdeni uz laiku uzkrāj un vēlāk novada. "Visi jautājumi ir atrisināmi, ir vien nepieciešama griba un aktīvāka iesaiste no projektu dalībnieku puses," ir pārliecināts "ACO Nordic" vadītājs Raimonds Stumburs.

Neliela, bet spēcīga komanda ar bagātu pieredzi  un milzu entuziasmu

Autors: 4
Autors: 4

 "ACO Nordic" vadītājs, kas uzņēmumā strādā jau kopš 2007. gada, ir gandarīts par uzņēmuma pieredzējušo un stabilo komandu. "Mūsu kolektīvs nav liels, vien astoņi cilvēki, taču mēs katrs šeit strādājam jau ilgus gadus, līdz ar to esam guvuši daudzpusīgu pieredzi gan lielākos, gan mazākos dažādas sarežgītības pakāpes projektos. Kaut arī darbojamies lielākoties Latvijas tirgū, pastāvīgi notiek pieredzes apmaiņa arī ar citām valstīm, piemēram, mums ir diezgan liela izpratne arī par Zviedrijas, Somijas, Dānijas un Norvēģijas tirgus niansēm," uzsver Raimonds.

Autors: 7_1
Autors: 7_1

Raimonds atklāj, ka pašlaik uzņēmums aktīvi iesaistās vairākos nozīmīgos projektos. Un, sadarbojoties ar projektētājiem un būvspeciālistiem, novērots, ka diezgan bieži rodas daudz jautājumu par to, kādus notekūdeņu novadīšanas risinājumus labāk izmantot, īpaši ņemot vērā valsts stingro likumdošanu, kas nereti rada visdažādākos izaicinājumus projektu realizācijā. Kā stāsta Raimonds Stumburs, kopumā ir vairāk nekā 13 dažādas sistēmas lietus ūdens savākšanai un, protams, katrai no tām ir virkne nianšu, kāpēc tā būtu vai nebūtu piemērota. Tāpēc "ACO Nordic" uzdevums ir palīdzēt gan projektētājiem, gan arhitektiem un citiem būvspeciālistiem izvēlēties katrā objektā atbilstošākos un ilgtspējīgākos risinājumus.

Katrs "ACO Nordic" uzņēmuma darbinieks ir ne vien jomas eksperts, bet arī entuziasts un pētnieks, kam savs darbs ir arī kaislība. "Mēs jebkuram jautājumam pieejam ar kaisli, tā sakot – "ielaižam sev lietu asinsritē", kas nozīmē to, ka mums pozitīvas emocijas raisa pirmām kārtām nevis peļņa, bet gan iespēja izzināt tirgu un likumdošanas prasības, izprast dažādās klientu vajadzības un iespējamos risinājumus. Mēs nepārtraukti papildinām savas zināšanas, nevis tāpēc, ka tā vajag, bet gan tāpēc, ka tas mūs aizrauj. Patiesībā tieši iespēja pētīt, izprast, meklēt un rast jaunus risinājumus, ieviest jaunus produktus motivē mūs aktīvi darboties un paveikt savu darbu izcili, lai klienti lepotos ar viņiem sniegtajiem risinājumiem," saka Raimonds.

Būtiska ne vien sevis, bet arī sabiedrības izglītošana

Uzņēmuma vadītājs novērojis, ka pašlaik Latvijā ir vienas no augstākajām prasībām attiecībā uz ūdens, tai skaitā notekūdeņu, kvalitāti, bet vienlaikus arī viena no zemākajām monitoringa sistēmām, kas veido diezgan lielu pelēko sektoru. Taču "ACO Nordic" tas ir kā vēl viens motivējošais faktors – gan pašiem izprast, gan izglītot savus klientus un sabiedrību par valstī pastāvošiem normatīviem, kā arī līdzdarboties jaunu prasību ieviešanā, lai panāktu ilgtspējīgāku un kvalitatīvāku rezultātu.

"ACO Nordic" sniedz profesionālas konsultācijas un tehnisko palīdzību par notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumiem ne tikai esošajiem klientiem, bet ikvienam, kam tas nepieciešams. "Jebkurš objekts un problēmsituācija projektu realizācijā mums ir kā izpētes un mācību materiāls pašizaugsmei, un mēs augstu novērtējam to pienesumu, ko mums dod iespēja iesaistīties arī tajos projektos, kuros nav izmantoti mūsu risinājumi. Turklāt mēs ne tikai paši mācāmies, bet arī dalāmies savās zināšanās un pieredzē gan ar jaunajiem projektētājiem, gan jau pieredzējušiem speciālistiem," saka Raimonds. Tāpat uzņēmuma vadītājs uzsver, ka, lai kādi sarežgījumi rastos dažādu projektu realizācijā, "ACO Nordic" ir pietiekami plašs sadarbības partneru un tehnisko speciālistu loks gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, kas ļauj jebkurā brīdī piesaistīt ārvalstu speciālistus, lai kopīgi rastu labāko izeju no situācijas.

Autors: 9_1
Autors: 9_1

Raimonds Stumburs uzskata, ka jebkurā risinājumā būtiska nozīme ir kvalitātei. Un risinājumi, kas šķietami ir lētāki šodien, var izrādīties neizdevīgi ilgtermiņā un radīt tikai papildu sarežgījumus. "Jāņem vērā, ka mūsu valstī pastāv ļoti augstas prasības būvprojektu izpildījuma kvalitātes jomā, un pie šādiem apstākļiem pastāv ļoti liela varbūtība, ka kāds no izvēlētajiem lētākajiem produktiem var nebūt atbilstošs nedz normu prasībām, nedz konkrētā projekta funkcionālajām prasībām. Katram risinājumam ir pietiekami daudz atšķirīgo nianšu, tāpēc aicinu domāt ilgtermiņā! Izvērtējiet katru risinājumu atsevišķi, izprotiet to, un ilgmūžība neizpaliks."

www.aco.lv | www.plastmo.lv | info@aco-nordic.lv |+371 6737 7927

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu