abc.lv skaitļos

Lietotāji online103
Aktīvie uzņēmumi27988
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Aicina balsot par šā gada simpātiskāko energoefektīvāko ēku  : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aicina balsot par šā gada simpātiskāko energoefektīvāko ēku 

Aicina balsot par šā gada simpātiskāko energoefektīvāko ēku 
Autors: Publicitātes foto

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2025” organizatori aicina iedzīvotājus iesaistīties konkursa norisē un līdz šā gada 15. septembra plkst. 17.00 balsot par sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā. 

Konkursa tīmekļa vietnē publicēta informācija par visām šā gada konkursam pieteiktajām ēkām. Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu. Balsot aicina konkursa tīmekļa vietnē: https://energoefektivakaeka.lv/2025-gads/balsosana/. Par savu simpātiju ir iespēja balsot vienu reizi dienā no vienas IP adreses. 

Jau 15. gadu Ekonomikas ministrijas kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

Banner 280x280

Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2025” aicināja iesniegt līdz š.g. 18. jūnijam. Šogad konkursā kopumā tika saņemti 36 ēku pieteikumi 5 kategorijās. Vasaras laikā konkursa žūrija izvērtējusi visus iesniegtos pieteikumus, kā arī veikusi konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku vērtēšanu klātienē. Šobrīd tiek apkopoti konkursa rezultāti, lai pieņemtu lēmumu par šā gada konkursa energoefektīvākām ēkām. Konkursa laureātu apbalvošana notiks 18. septembrī. 

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Klimata un enerģētikas ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība. Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor”, Lauku atbalsts dienestu, AS “Sadales tīkls”, Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, Enerģētikas un vides aģentūru. 

Konkurss tiek līdzfinansēts no ES fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūciju Altum”,  AS „Latvenergo”, VentSys, “Rīgas siltums”, AS “Sadales tīkls” un SIA “Robert Bosch”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls “Būvinženieris”, laikraksts “Latvijas Avīze”, https://archidea.lv/, būvniecības portāli ww.abc.lv  un www.building.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Strauji attīstoties viedajām tehnoloģijām, elektroniskā piekļuve kļuvusi ne tikai par drošības garantu, bet arī par ērtu ikdienas sastāvdaļu gan mājās, gan sabiedriskajās ēkās. Viens no jaunākajiem risinājumiem šajā jomā ir portugāļu ražotāja JNF izstrādātā piekļuves sistēma VOYAGER, kas apvieno elegantu dizainu, drošu tehnoloģiju un vienkāršu attālināto vadību.

Aktualitātes

VNĪ: par dalību privātās – publiskās partnerības programmā “Īres mājokļi Latvijas speciālistiem” lēmušas 7 pašvaldības 

VNĪ: par dalību privātās – publiskās partnerības programmā “Īres mājokļi Latvijas speciālistiem” lēmušas 7 pašvaldības 

Ar pozitīviem pašvaldību lēmumiem noslēgušies balsojumi par dalību Finanšu ministrijas virzītajā privātās–publiskās partnerības programmā “Īres mājokļi Latvijas speciālistiem” 7 pašvaldībās – Gulbenē (48), Tukumā (150), Jēkabpilī (140), Liepājā (192), Daugavpilī (120), Cēsīs (100) un Rīgā (174 +558), kas paredz līdz 2030. gadam izbūvēt vismaz 924 pieejamas cenas īres mājokļus speciālistiem Latvijas valstij un pašvaldībām nozīmīgās nozarēs

Izstāsti Latvijai