abc.lv skaitļos

Lietotāji online45
Aktīvie uzņēmumi23000
Nozares raksti1053
Ekspertu atbildes2584
Aicina būvuzņēmējus pieteikties Latvijas – Krievijas noslogotākās robežšķērsošanas vietas “Terehova” modernizācijas 2. posmam : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aicina būvuzņēmējus pieteikties Latvijas – Krievijas noslogotākās robežšķērsošanas vietas “Terehova” modernizācijas 2. posmam

Aicina būvuzņēmējus pieteikties Latvijas – Krievijas noslogotākās robežšķērsošanas vietas “Terehova” modernizācijas 2. posmam

Turpinot iesākto Latvijas – Krievijas noslogotākās robežšķērsošanas vietas “Terehova” infrastruktūras uzlabošanu VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina “Projektē un būvē” iepirkumu modernizācijas 2. posmam, kurā paredzēts īstenot galvenās administratīvās ēkas pārbūves darbus un veikt autobusa pasažieru rokas bagāžas pārbaudes termināla izbūvi, kas būtiski uzlabos klientu un darbinieku ērtības, nodrošinot mūsdienīgus apstākļus, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

RŠV “Terehova” modernizācijas 2. posma īstenošanu plānots uzsākt šā gada rudenī, paredzot desmit mēnešus projektēšanas darbu veikšanai un būvdarbus pabeigt līdz 2023. gada rudenim. Darbu gaitā tiks atjaunota un pārbūvēta 1997. gadā celtā administratīvā ēka (1201,1m2), pielāgojot to mūsdienu prasībām, kā arī papildus piebūve autobusa pasažieru rokas bagāžas pārbaudei 568,71 m2 apjomā. Patlaban rokas robežu šķērsotāju bagāžas pārbaude tiek īstenota uz ielas. Būvuzņēmēji aicināti iepazīties ar plašāku informāciju un pieteikties iepirkumam līdz šā gada 2. septembrim šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/60779.

Šobrīd RŠV “Terehova” aktīvi turpinās robežšķērsošanas vietas attīstības 1. posms, ko plānots pabeigt līdz 2021. gada nogalei. Darbu gaitā 2021. gada sākumā pieņemta ekspluatācijā padziļinātās muitas kontroles ēka, kas ļāva dubultot pārbaužu jaudu, ļaujot vienlaicīgi padziļināti pārbaudīt divus kravu transportlīdzekļus un vienu vieglo transportlīdzekli, izmantojot modernu iebūvēto aprīkojumu. Uzstādīts speciālais aprīkojums – hidrauliskā rampa un vieglo automašīnu pacēlājs, automātiskā vieglo automobiļu riepu montāžas iekārta, šķērveida paceļamie galdi un mehāniski paceļamās kraušanas laipas kas ir labs palīgs muitniekiem identificēt nelegālās preces un nosargāt Latvijas un visas Eiropas Savienības robežu. Vienlaikus izbūvēta servertelpa, kas ir galvenās smadzenes nepārtraukto elektronisko sakaru un ietaišu darbībai, kas nepieciešamas efektīvai robežsargu un muitnieku kontroles procedūru veikšanai, kā arī uzstādītas jaunas attīrīšanas iekārtas, tādejādi uzlabojot vides stāvokli pierobežā. Šobrīd tiek izbūvēti seši kontroles paviljoni un virs tiem esošās nojumes.

Vērienīgi būvdarbi - robežškērsošanas vietas “Terehova” attīstības modernizācijas projekta 1. posms notiek jau kopš 2019. gada un tie norit vairākās kārtās, nepārtraucot kontroles dienestu darbību. Projekts tiek īstenots Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam līdzfinansēta projekta “Robežskērsošanas vietas “Terehova- Burački” attīstība” ietvaros. Kopējais projekta ieguldījumu apjoms būs 8 213 147,78 eiro bez PVN. Projekta līdzfinansējums no Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 3 220 000 eiro bez PVN.

Latvijas un Eiropas Savienības drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. Kopumā VNĪ vadībā īstenoto Latvijas - Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežu modernizācijā šobrīd tiek ieguldīti 17 miljoni eiro. Šo projektu rezultātā līdz 2022. gada sākumam robežkontroles punktos strādājošajiem būs pieejami ērti un mūsdienīgi darba apstākļi, uzlabota robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamā infrastruktūra, padarot robežu šķērsošanu efektīvāku un ātrāku.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

InfoEra Latvia mācību centrs (Autodesk sertificēts mācību centrs) piedāvā plašu mācību programmu, tostarp arī Autodesk Fusion 360 kursus. Regulāri notiek arī tiešsaistes semināri par dažādām tēmām, kā arī atvērtās nodarbības. Fusion 360 ir viens no TOP produktiem, un interese par tā izmantošanas iespējām arvien pieaug. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.