abc.lv skaitļos

Lietotāji online103
Aktīvie uzņēmumi28099
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Aicina piedalīties meistarklasēs par ēku atjaunošanu Rīgā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aicina piedalīties meistarklasēs par ēku atjaunošanu Rīgā

Aicina piedalīties meistarklasēs par ēku atjaunošanu Rīgā

Trešdien, 8. jūnijā, no pulksten 10.00 līdz 18.00 Torņkalnā norisināsies Rīgas domes Īpašuma departamenta rīkotā meistarklase par betona dekoratīvo elementu atjaunošanas principiem ēku restaurācijā.

Pirmā šāda veida meistarklase notiks tēlnieka un būvmākslas mantojuma restauratora, Latvijas amatniecības kameras meistara Edvīna Krūmiņa darbnīcā. Tēlnieks savas karjeras laikā restaurējis neskaitāmus dekoratīvos elementus, izgatavojis dažādas vēsturisku akmens tēlu kopijas. Viņa darbu skaitā ir Rīgas Rātslaukuma Rolands, taisnības dieve Temīda Rātsnama frontonā un Melngalvju nama piedurvju akmeņi. Meistars arī turpina topošo restauratoru paaudzes izglītošanu Zaļeniekos, programmā “restauratora asistents ar specializāciju mūrnieku un apdares darbos”.

Pasākuma dalībnieki aicināti sagatavot jautājumus par savos īpašumos nepieciešamiem betona dekoratīvo elementu  restaurācijas darbiem, līdzi ņemot fotogrāfijas.

Banner 280x280

Paredzēts, ka šī gada jūnijā un jūlijā Rīgas domes Īpašuma departamenta rīkotajā restaurācijas kompetenču kursā notiks vēl trīs meistarklases. Tajās tiks sniegts plašāks ieskats jautājumos par būvmantojuma koka detaļu stāvokļa novērtēšanu un bojājumu protezēšanu, tradicionālajām krāsām un to pielietojumu ēku restaurācijā, kā arī vēsturiskā kaļķa apmetuma labošanu. 

Reģistrācija pasākumam: https://ej.uz/meistarklases2022

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 43 darbi, kurus var aplūkot konkursa rīkotāja, Latvijas Arhitektu savienības, mājaslapā. Tos nacionālā žūrija vērtēs divās kategorijās – objekti un procesi.

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.