abc.lv skaitļos

Lietotāji online113
Aktīvie uzņēmumi25213
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Aicina piedalīties pirmajā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aicina piedalīties pirmajā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā

Aicina piedalīties pirmajā Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā
29.septembrī Rīgā, Tallink Hotel Riga telpās pulcēsies nekustamo īpašumu attīstītāji, lai pirmajā Baltijas nekustamo īpašumu (NI) attīstītāju forumā spriestu par nozarē aktuāliem jautājumiem. Forumā būs iespēja vienuviet satikt un izzināt veiksmīgu un ietekmīgu investoru, NI projektu attīstītāju un ekonomistu pieredzi, kā arī dibināt kontaktus, lai nākotnē veidotu kopīgus projektus.

Foruma noslēguma pasākumā, kas notiks Latvijas Nacionālā bibliotēkā, ir paredzēts nominēt labākos Baltijas attīstītos projektus ar balvu Baltic Prix d'Excellence, kuras atbalstītājs šogad ir Baltic Sotheby's International Realty. Tālāk projekti tiks virzīti uz Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas iedibinātās izcilības balvas FIABCI Prix d'Excellence pasniegšanu.

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi. Klātesot aptuveni 200 NI jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm, forumu atkās Antonio Kampanjoli (Antonio Campagnoli), FIABCI Eiropas un Tuvo Austrumu reģionālais prezidents, Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltijas nodaļas prezidents un Edgars Šīns, asociācijas LANĪDA valdes priekšēdētājs. Kā goda viesis runu teiks Telmans Abasovs (Telman Abbasov), FIABCI Pasaules NI attīstītāju un investoru padomes priekšsēdētājs.

Forumā paredzēts diskutēt par projektu attīstītājiem šobrīd aktuāliem jautājumiem. Pašreizējo situāciju apspriedīs labākie Baltijas valstu analītiķi: Pēteris Strautiņš (DNB banka) no Latvijas, Žīgimants Maurics (Žygimantas Mauricas, Nordea Bank Lithuania) no Lietuvas un Tenu Mertsina (Tõnu Mertsina, Swedbank Estonia) no Igaunijas.

NI attīstības nacionālās īpatnības, galvenās tendences pilsētvides plānošanā un attīstībā, kā arī inovatīvas tehnoloģijas konferences dalībniekiem atklās Arvīds Avulis (Arvydas Avulis) no Lietuvas (Hanner), Arle Molders (Arle Molder) no Igaunijas (Novira Capital), kā arī Igors Balaka (Krona) no Ukrainas.

Pieredzē ar īpašu objektu attīstīšanu, t.sk. ar vēsturiskā mantojuma īpašumu renovāciju un otras dzīves došanu šādiem objektiem, dalīsies Vitas Zabilis (Vytas Zabilius, Ober-Haus), Džovanni Dalla Zonka (Giovanni Dalla Zonca, BalticRE), Pauļus Gebrausks (Paulius Gebrauskas, Baltic Sotheby`s International Realty), Emilis Gustainis (Emilis Gustainis, Akropolis). Uzstāšanos moderēs jurists Ģirts Rūda (Eversheds Bitans).

Banner 280x280

Par jaunu komercobjektu attīstīšanu, tostarp, jautājot, vai attīstītāji jūtas gaidīti Latvijas un Baltijas NI tirgū, par mazumtirdzniecības un biroju telpu tirgus attīstību un attīstīšanas biznesa pievilcību, paneļdiskusijas dalībniekus iztaujās neatkarīgā investīciju konsultante Olga Kozina. Atbildes uz šiem jautājumiem mēģinās rast Jeļena Gavrilova (SEB), Mindaugs Kulboks (Mindaugas Kulbokas, Newsec Baltics), Oļegs Alainis (Towers Construction Management), Alans Remelkors (Allan Remmelkoor, Pro Kapital Grupp).

Foruma norises laikā paredzēts nominēt Baltijā izcilākos attīstītos projektus, lai tos virzītu uz Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas FIABCI iedibinātās izcilības balvas NI projektu attīstītājiem - Prix d'Excellence pasniegšanu. Šo balvu, sadarbībā ar prestižo izdevumu Wall Street Journal, par izciliem globālā mēroga NI projektiem FIABCI pasniedz savā ikgadējā kongresa laikā. Baltijas objektu apbalvošana notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorānā "Klīversala". Šī vieta ir īpaša, jo 2013.gadā Latvijas Nacionālās bibliotēka saņēma Baltic Prix d'Excellence balvu kategorijā "Sabiedriskās ēkas".

Aigars Zariņš, FIABCI Baltic viceprezidents, stāsta: "Pašmāju profesionāļiem vienmēr ir interesanti uzklausīt igauņu un lietuviešu pieredzi projektu attīstīšanā, jo kaimiņvalstu tirgi, salīdzinājumā ar Latviju, tika mazāk skarti no finanšu krīzes un tāpēc attīstās straujāk un veiksmīgāk. Šī pieredze, no kuras atpaliekam par pāris gadiem, ļauj mums prognozēt attīstību Latvijā. Īpaši vērtīgi būs dzirdēt konferences moderatorus: augstas raudzes ekspertus ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi projektu attīstīšanā, kā arī veiksmīgus un ietekmīgus investorus. Tā, piemēram, vienus no Lietuvas vadošajiem projektu attīstītājiem - Arvīdu Avuli no attīstītājuzņēmuma Hanner vai Arli Molderu no Igaunijas uzņēmuma Novira Capital – ar lielu starptautisku pieredzi projektu attīstīšanā, kurš ir realizējis arī projektus Rīgā. Tāpat pieminami ir eksperti ar lielu starptautisku pieredzi, piemēram, Antonio Kampanjoli, FIABCI Eiropas un Tuvo Autrumu reģionālais prezidents vai arī Džovanni Dalla Zonka no uzņēmuma BalticRE, kurš veicis nozīmīgas investīcijas projektos Latvijā. Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā vienuviet būs iespēja satikt veiksmīgus un ietekmīgus investorus un projektu attīstītājus, izzināt viņu pieredzi, kā arī iegūt plašus kontaktus, lai nākotnē, iespējams, kopīgi realizētu veiksmīgus projektus."

Nordea bankas vadītāja Latvijā vietniece, Privātpersonu apkalpošanas departamenta vadītāja vietniece Anna Fišere-Kaļķe: "Situācija kopējā nekustamo īpašumu tirgū šobrīd ir nevienmērīga, ko savukārt izraisījusi atšķirīgā situācija dažādos tirgus segmentos. Proti, stabila un pozitīva tendence šobrīd novērojama sērijveida un jauno projektu dzīvokļu tirgū, kamēr neskaidra situācija ir dārgo, jauno, renovēto projektu vai centra īpašumu segmentā, ko galvenokārt ietekmējuši ģeopolitiskie notikumi un vietējā pircēja maksātspēja. Domājot par kreditēšanas tendencēm nekustamo īpašumu tirgū un pieprasījumu pēc bankas finansējuma, jāsaka, ka, lai gan nevaram cerēt uz kreditēšanas apjomiem 2007.gada līmenī, pieprasījums pēc mājokļiem vienmēr būs aktuāls un arī šobrīd novērojam, ka klientu interese par kredītiem ir atgriezusies. Esmu gandarīta par iespēju Nordea bankai atbalstīt Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā un dalīties pieredzes apmaiņā ar nozares ekspertiem."

Olga Kozina, neatkarīgā investīciju konsultante, kura vadīs paneļdiskusiju par projektu attīstību komercobjektu segmentā: "Pēdējos gadus, runājot par attīstītajiem projektiem, vairāk minēts dzīvojamais fonds - daudzdzīvokļu mājas, ko, protams, sekmēja arī nerezidentu interese. Savukārt komercobjektu segmenta attīstība nebija tik aktīva un attiecīgi apspriesta. Paneļdiskusijā būs interesanti uzzināt triju Baltijas valstu attīstītāju pieredzi un to, kuros segmentos katrā valstī novērojama lielāka aktivitāte un kādi tam ir iemesli. Piemēram, Lietuvā ļoti aktīvs ir A klases biroju tirgus segments, bet Latvijā nevaram lepoties ar daudziem jauniem projektiem. Savukārt Igaunijā liela aktivitāte novērojama tirdzniecības platību segmentā, bet pie mums jaunus centrus nebūvē, tikai tiek solīta atsevišķu centru paplašināšanās. Tāpēc būs interesanti saprast, kāda ir tirgus kapacitāte: vai attīstāmu komercobjektu ir par daudz vai par maz, lūkojoties tieši no ilgtermiņa pozīcijām. Noteikti interesanta būs Oļega Alaiņa, Z-Towers projekta pārstāvja, pieredze, jo šis objekts tika sākts pirms krīzes un tiek turpināts šobrīd. Varēsim izzināt viņa viedokli un palūkoties uz objektu uzņēmēja acīm: kā projekts attīstījies šo gadu laikā un vai šādu projektu uzsāktu arī tagad. Runāsim arī par šķēršļiem, kas kavē komercplatību attīstību, un par to, vai ieguldītās investīcijas sniedz pietiekamu atdevi. Diskusijas dalībnieki ir investīciju konsultanti un esošie projektu attīstītāji; daži no tiem pirms vairākiem gadiem bija iesaldējuši savus projektus, bet tagad tos atsākuši īstenot. Tāpēc būs interesanti saprast: kāpēc tagad projektus attīsta, vai tirgus ir kļuvis interesants? Pēdējos gadus vairāk tika runāts, ka NI tirgū netiek īpaši aktīvi veiktas investīcijas, tika pat teikts, ka šīs ir riskantas investīcijas. Šobrīd eksperti atzīst, ka NI tirgus aktivizējas, piemēram, nomnieki pārceļas uz labākām telpām, bet investori joprojām uzsver, ka Latvijas tirgus – tas ir mazs tirgus, kurā turklāt ir labu īpašumu deficīts. Tāpēc šis forums ir īstā vieta, kur uzdot jautājumus projektu attīstītājiem: vai un kāpēc tirgus bremzējas, un perspektīvas ir tā attīstībai."

Forumu organizē Latvijas nekustamo īpašumu asociācija LANĪDA, Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācija LNTPA un Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) Baltijas nodaļa sadarbībā ar NORDEA banku.

Foto: Flickr.com

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai