Aicina uz semināru par virtuālo tehnoloģiju iespējām arhitektūrā un būvniecībā
24.februārī koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" notiks "BIM Solutions" rīkotais seminārs "Kā palielināt darba efektivitāti, paaugstināt klienta apmierinātību un iegūt vairāk klientus?", kura laikā arhitektiem būs iespēja praktiski iepazīt dažādus virtuālās realitātes modelēšanas rīkus.
Semināra īpašais viesis - austriešu arhitekts Rene Subhieh.
Tehnoloģiju radītā virtuālā realitāte ļauj klientiem iepazīt visnotaļ reālas telpas un revolucionizē būvniecības procesus, atzīst būvniecības eksperti. "Kuru jauno projektu izvēlēsies klients? To, kuru pārdod, izmantojot vienkāršus dzīvokļu plānus un divdimensiju zīmējumus, vai to, kura prezentācijas video redzams, kā cilvēks novieto mašīnu pazemes garāžā, uzbrauc ar liftu līdz dzīvoklim, izstaigā to, atver lodžijas durvis un bauda brīnišķīgu skatu?" retoriski jautā projektēšanas un būvniecības tehnoloģiju izplatītāja "BIM Solutions" valdes priekšsēdētājs Ēriks Vītols.
Virtuālās tehnoloģijas ļauj daudz labāk izprast telpu un vidi, tās ļauj ātrāk pieņemt lēmumus un uzlabo sadarbību visos būvniecības posmos, sākot ar projektēšanu un beidzot ar pārdošanu, uzsver iesācējuzņēmuma "Go VR Studio" dibinātāja Gunita Kuļikovska.
Arhitekti virtuālās tehnoloģijas var izmantot trīsdimensiju modelēšanai. Trīsdimensiju modeļi projektēšanā jau ir kļuvuši teju par normu, jo ļauj vizuāli atklāt iecerētos risinājumus. Vizualizācijas, tostarp fiziskus maketus bieži gatavo specializēti uzņēmumi, taču BIM rīki, piemēram, "EliteCAD" ļauj to vienkārši paveikt arī pašam arhitektam. Aktīva moderno tehnoloģiju izmantošana pašiem projektētājiem sniedz milzīgas konkurences priekšrocības, atzīst "BIM Solutions" valdes priekšsēdētājs. Taču ar trīsdimensiju modeli nepietiks, lai radītu reālistisku vidi un emocionāli atklātu iecerēto telpu.
Modernās stereoskopiskās brilles ļauj virtuāli izstaigāt jebkuru telpu un pievērst uzmanību daudzām niansēm. BIM rīks "Elite CAD" jau ir savietojams ar virtuālās realitātes brillēm "Oculus Rift". Ar šādu sīkrīku cilvēks gūst teju simtprocentīgu reālu telpisko sajūtu. Tas ļauj izvairīties no nepilnībām, kas rodas projektēšanas procesā izmantojot tikai rasējumus, turklāt ļoti svarīgi, ka ļauj pasūtītājam uzreiz precīzāk skaidrot arhitektam savus ierosinājumus un iesaistīties. Savukārt projektētājs ierosinājumus un izmaiņas var ātri saskaņot ar pasūtītāju, skaidro Kuļikovska.
Jaunākās animācijas ģenerēšanas tehnoloģijas ļauj radīt ļoti reālu vidi, kas atklāj, kā iecerētais objekts iederēsies apkārtējā vidē, kā to izgaismos rīta gaismā, vakara mijkrēslis, kā tas izskatīties ziemā vai vasarā. "Šādas vizualizācijas ļauj sākotnējos projektēšanas posmos radīt pilnīgu priekšstatu par iecerēto būvi. Jāatceras, ka cilvēkiem patīk visu vērot un pētīt. Mūsu kaimiņu lietuviešu pieredze liecina, ka ar BIM savietojami rīki, piemēram, animācijas ģenerēšanas tehnoloģija "Lumion", ir ļoti piemēroti šādu animāciju veidošanai," norāda Vītols.
"Go VR Studio" patlaban strādā pie jaunās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" pārcelšanas virtuālajā realitātē, stāsta Kuļikovska.
"Ja arhitekti spēj savas idejas atklāt emocionāli un vizuāli pārliecinoši, tad klienti ir aizrautīgāki, labprātāk iesaistās un atbalsta interesantus risinājumus. Virtuālā realitāte rada iespēju izstāstīt krāšņākus stāstus un paplašina iespējas piedāvāt savus pakalpojumus," uzsver Ēriks Vītols.
Publicitātes foto