abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Aicina valdību lemt par papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aicina valdību lemt par papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai

Aicina valdību lemt par papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai
Foto: Freepik.com/ fanjianhua

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina parlamentu lemt par uzdevumu valdībai nekavējoties izstrādāt priekšlikumus par papildu atbalstu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis akcentē, ka iepriekš Krišjāņa Kariņa vadītās valdības sagatavotie atbalsta mehānismi mājsaimniecībām un uzņēmējiem jau sākotnēji bija nepietiekami, lai iedzīvotāji spētu bez bažām segt elektrības un apkures maksājumu rēķinus, savukārt uzņēmēji – turpināt darbu un nezaudēt konkurētspēju.

Šobrīd, kad valsts uzņēmums “Augstsprieguma tīkls” pieteicis četrkārt augstāku maksu par pakalpojumiem, bet valstij piederošais “Sadales tīkls” plāno palielināt elektroenerģijas sadales tarifu par vidēji 75%, ir pilnīgi skaidrs, ka slogs Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem šajā finansiāli sarežģītā laikā būs nepanesams, skaidro V. Valainis, piebilstot, ka arī preču un pakalpojumu cenas strauji pieaug, turklāt ekonomikā vērojama recesija.

Banner 280x280

ZZS Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši izskatīšanai parlamentā lēmumprojektu “Par nekavējošu un adekvātu valdības rīcību energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai”, aicinot to izskatīt tuvākajā kārtējā vai ārkārtas Saeimas sēdē.

Lēmumprojektā uzsvērts, ka adekvātai, Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm atbilstošai energoresursu cenu pieauguma kompensācijai ir nepieciešama nekavējoša valsts atbalsta palielināšana. Energoresursu cenu, tai skaitā, elektroenerģijas pārvades tarifu, straujais pieaugums radīs negatīvu iespaidu uz mājsaimniecību izdevumiem, tautsaimniecības konkurētspēju un ražošanas izmaksām visos segmentos, akcentē ZZS deputāti.

Līdz ar to Saeimai tiek aicināta uzdot Ministru kabinetam mēneša laikā izstrādāt un iesniegt Saeimai Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm atbilstošus priekšlikumus par papildu atbalstu energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu