abc.lv skaitļos

Lietotāji online74
Aktīvie uzņēmumi25213
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Aizkaru piestiprināšanas veidi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aizkaru piestiprināšanas veidi

Aizkaru piestiprināšanas veidi
Pastāv dažādi aizkaru piestiprināšanas veidi, kas atkarīgi ne tikai no tā, kādai telpai tie domāti, bet arī no interjera un aizkara lietošanas vajadzībām. * Klasiska stila interjerā vislabāk izskatīsies aizkari, kas piestiprināti pie koka stangas vai pie karnīzes. Aiz tās tiks pielikta sliede, uz kuras stiprinās aizkarus, lai izskatītos, ka aizkars krīt no griestiem. Aizkara augšējā daļa tiks šūta uz lentes, lai tas mestu skaistu kroku. * Moderna stila interjerā labi izskatīsies netradicionāla veidā pielikti aizkari, piemēram, uzāķēti uz griestos iesistiem āķiem; pakārti aiz diegu cilpām, kas izvērti cauri audumam; vienā auduma daļā (augšējā) izveidotos pogu caurumos var iepogāt pogas, kas piešūtas otrai aizkaru daļai, tā sastiprinot tos kopā vai piestiprināt aizkarus ar magnētu – jo nevērīgāk aizkars pielikts, jo efektīgāk tas izskatās. * Aizkarus var pielikt arī pie stangas, stieplēm, cilpām, sistiem riņķiem. Caur aizkara augšpusi var tikt izvērta aukliņa, kura reizē tiek tīta arī apkārt aizkaru stangai, tādējādi nostiprinot aizkaru. Izvēloties aizkara piestiprināšanas veidu, jāpievērš uzmanība tam, vai aizkars bieži tiek atvērts un aizvērts, vai vispār netiek aiztikts. Tas būtiski maina veidus, kādos aizkarus var piestiprināt. Ja aizkars paliek nekustīgs, ir iespēja izdomāt daudz vairāk dažādus piestiprināšanas veidus pie loga (piemēram, vairākkārt pārmest apkārt stangai audumu), nekā gadījumos, kad aizkars tiek tehniski bīdīts – tad galvenais uzsvars ir uz lietošanas ērtumu, nevis estētisko efektu. Telpu noformējums ar aizkariem
Virtuve ir tā vieta, kurā ir visplašākās iespējas, kā aizkaru izvietot pie loga. Tajā labi iederas īsi vai vidēji, gaisīgi un viegli aizkari, taču, ja telpa ir diezgan liela, virtuvē var likt arī garus aizkarus. Aizkaru stangu var novietot dažādās vietās: pie griestiem (tuvāk vai tālāk no loga), pie sienas (augstāk vai zemāk no griestiem), loga ailas iekšpusē (tuvāk logam vai ailas malai), pie loga rāmja (augšpusē vai vidū). Taču var tikt arī kombinēti vairāki aizkaru piestiprināšanas varianti: piemēram, uz koka stangas pie sienas tiek pielikti samērā biezi, vidēja garuma aizkari, savukārt pie loga rāmja viena zem otras uz nagliņām piesistas mazas plastmasas standziņas. Uz vienas – augstākās, uzlikti vidēji caurspīdīgi, balti aptuveni 40 cm plati aizkari ar liektas līnijas apakšējo malu, bet uz otras - caurspīdīgi balti bīdāmi aizkari, kas stiepjas līdz palodzei un ir ar taisnu apakšējo malu. Savukārt, ja virtuves zona ir apvienota ar ēdamtelpu un aizņem diezgan lielu platību, tad aizkarus var stiprināt līdzīgā veidā kā dzīvojamā telpā. Tie var būt ar biezo un plāno aizkaru, stiepties līdz grīdai, būt sasieti ar pušķiem utt.
Virtuvē, īpaši tad, ja tuvu logam atrodas plīts vai izlietne, vislabāk stiprināt romiešu tipa* aizkarus, kas neaizņem daudz vietas un ir ērti lietošanā. Tas pašlaik ir viens no aktuālākajiem logu noformēšanas veidiem. Šādus aizkarus lielākoties izvieto virs loga, piestiprinot tos pie sienas, taču tik pat labi tos var stiprināt pie griestiem vai loga ailas iekšpusē (atkarībā no tās platuma), vai tālāk no loga. Romiešu aizkari tiek veidoti no auduma, tie rada mājīguma sajūtu un tos ir tehniski ērti lietot. Lai pabīdītu aizkaru, tas nav jāsatver ar rokām, to var izdarīt ar speciālu i mehānismu.
Vannasistabai tiek piemeklēti aizkari atkarībā no telpas izmēra un tehniskajiem apstākļiem. Ja logs ir pakļauts palielinātam mitrumam, tad labāk izvēlēties žalūziju tipa aizkarus, nevis auduma. Taču, ja telpa ir liela, aizkari var būt no auduma, stiepties līdz grīdai vai līdz loga apakšējai daļai. Ja logs ir mazas, apaļas formas, tad pie tā augšējās daļas var pievienot liektu stangu, kurai pāri pārmest vieglus aizkarus. Tas viennozīmīgi radīs romantisku atmosfēru. Aizkari tiek stiprināti virs loga, bet, ja palodze tiek izmantota kādu lietu novietošanai, tad pie loga rāmja.
Dzīvojamās telpās pārsvarā tiek lietoti divu tipu aizkari – plānie un biezie un, ja ne abi, tad vismaz biezie ir gari. Aizkarus stiprina pie griestiem vai sienas, nevis loga ailes iekšpusē vai pie loga rāmja. Tuvāk, tālāk, augstāk, zemāk
Stangu, stiepļu un cita veida stiprinājumu izvietojums tālāk vai tuvāk logam ir atkarīgs no tehniskajiem apstākļiem. Aizkari jākarina tālāk no loga, ja zem tā atrodas radiators vai platāka palodze, bet pavisam tuvu logam, ja logs ir kā sienas daļa. Jāskatās, lai aizkars nekrīt virsū tehniskām detaļām, piemēram, rokturiem. Ja ir plata palodze un tā tiek izmantota kā darba virsma, tad aizkari (gan dienas, gan nakts) liekami pēc iespējas tuvāk logam. Aizkaru atrašanās virs loga ir vizuāls jautājums. Ja ir ļoti liela platība starp griestiem un logu, tad attālums ir jāsadala uz pusēm un aizkari jāliek no vidus robežas. Ja telpa ir izstiepta un griesti sasniedz vairāk kā trīs metru augstumu, nav ieteicams likt aizkarus, kas, stiepjas no griestiem līdz grīdai. Ja logs atrodas zemu, tuvu grīdai, tad vizuāli labāk izskatīsies aizkari, kas piestiprināti pēc iespējas tuvāk griestiem. Tas vizuāli izstieps logu. Kā akcents vai fons Atkarībā no tā kādu efektu telpā vēlas panākt, aizkars var kalpot kā akcents vai, tieši pretēji, kā fons – būt neuzkrītošs un saplūst ar telpas sienām. Ja telpā nav īpaši daudz vietas, tad nebūtu ieteicam likt spilgtus un uzkrītošus aizkarus, jo tie vizuāli samazinās telpu, akcentējot sienu robežas. Savukārt plašā istabā spilgti aizkari papildinās kopējo interjeru, nebūs uzspiesti un kopā ar citiem dizaina priekšmetiem radīs interesantu kompozīciju. Moderna telpas iekārtojuma iezīmes parādīsies arī aizkaru izskatā, kas drīzāk būs vienkārši, taisni, neuzkrītoši, nekā spilgti un ļoti krokaini. Terminu skaidrojums * Romiešu tipa aizkari – ar paceļamo mehānismu, kuram var izmantot dažādu tipu audumus, sākot ar pavisam plāniem, caurspīdīgiem līdz blīviem, pilnīgi aptumšojošiem audumiem. Aizvērtā veidā tas ir taisns, bet paceltā - veido horizontālas ieloces. Pie sliedes aizkaru pievieno ar speciālu līmlenti. ** Paneļtipa aizkari, kurus dažkārt sauc arī par japāņu sistēmas aizkariem. Tie ir taisni, gludi aizkari, bez krokām, kas uz loga tiek izvietoti aptuveni 70 cm platās loksnēs, kuras ar mehānisma palīdzību tiek bīdītas uz vajadzīgo pusi. (Līdzīgi bīdāmām durvīm). Raksta autore: Vera Zajeca Foto: no publicitātes Raksts veidots sadarbībā ar aizkaru dizaineri Ilzi Kevišu
Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Celtniecības un remonta darbi":