abc.lv skaitļos

Lietotāji online9
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Aktualizē energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu ziņošanas kārtību : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aktualizē energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu ziņošanas kārtību

Aktualizē energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu ziņošanas kārtību
Foto: Freepik.com/ d3images

Ministru kabinets 2022. gada 18. oktobra sēdē apstiprināja jaunus energoefektivitātes monitoringa noteikumus (turpmāk – Monitoringa noteikumi), aktualizējot normatīvo regulējumu attiecībā uz informācijas ziņošanu par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem un to ietvaros gūtiem ietaupījumiem, kā arī attiecīgās informācijas apstrādāšanu un apkopošanu, kas ir nepieciešams valsts ilgtermiņa energoefektivitātes mērķu sasniegšanas progresa novērtēšanai Nacionālā enerģētikas un klimata plāna ietvaros. Ar Monitoringa noteikumiem nacionālajos tiesību aktos tiek pārņemta arī daļa Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Energoefektivitātes direktīvas prasību enerģijas ietaupījumu uzskaites jautājumos.

Ar Monitoringa noteikumiem tiek aktualizēts līdzšinējais regulējums, ko noteica Ministru Kabineta 2016. gada 11. oktobra noteikumi Nr.668 “Energoefektivitātes monitoringa un piemērojamā energopārvaldības sistēmas standarta noteikumi”. To aktualitāti iezīmē energoefektivitātes monitoringa praksē konstatētā nepieciešamība uzlabot enerģijas ietaupījumu ziņošanas un uzskaites sistēmas efektivitāti, nepieciešamība nacionālajā regulējumā pārņemt Energoefektivitātes direktīvas prasības, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto Energoefektivitātes likuma grozījumu stāšanās spēkā 2022. gada 2. augustā. Līdztekus tam, tuvākajā laikā tiks pabeigts darbs pie Energoresursu informācijas sistēmas regulējuma izstrādes, kas būs neatņemama energoefektivitātes monitoringa sastāvdaļa.

Banner 280x280

Monitoringa noteikumi aktualizē kārtību, kādā valsts iestādes, pašvaldības un citas atvasinātas publiskas personas, kā arī lielie uzņēmumi, lielie elektroenerģijas patērētāji u.tml. atbilstoši Energoefektivitātes likumā noteiktām prasībām ziņo Būvniecības valsts kontroles birojam (turpmāk – atbildīgā iestāde) par pasākumiem energoefektivitātes uzlabošanas jomā un to rezultātā gūtiem enerģijas ietaupījumiem, kā arī detalizē atbildīgās iestādes pienākumus energoefektivitātes monitoringa jomā.

Būtisks ieguvums energoefektivitātes pasākumu ziņošanā iesaistītajām pusēm, kā arī atbildīgajai iestādei būs saistīts ar administratīvā sloga samazināšanu, ko nodrošinās energoefektivitātes pasākumu un to radīto ietaupījumu ziņošana tiešsaistē Energoresursu informācijas sistēmā. Tās izmantošanai praksē tiek virzīti Monitoringa noteikumi un šobrīd starpinstitūciju saskaņošanā esošie Energoresursu informācijas sistēmas noteikumi. Saskaņā ar Monitoringa noteikumiem paredzēts, ka pēc attiecīgā regulējuma stāšanās spēkā, energoefektivitātes pasākumu ziņošanā iesaistītajām pusēm aktuālais ziņošanas pienākums būs jāizpilda līdz 2022. gada 31. decembrim (līdz šim noteiktā 1. novembra termiņa vietā). Savukārt turpmākajos gados tas būs jāizpilda līdz 1. jūlijam.

Detalizētāk ar apstiprinātajiem noteikumiem var iepazīties vienotajā Tiesību aktu portālā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu