abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25214
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Altherma 3 – jauna siltumsūkņu paaudze mūsdienīgai apkurei : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Altherma 3 – jauna siltumsūkņu paaudze mūsdienīgai apkurei

Altherma 3 – jauna siltumsūkņu paaudze mūsdienīgai apkurei
Foto: Publicitātes foto
Pagājušā gada nogalē mēs iepazīstinājām ar Daikin jaunākās paaudzes gaiss–gaiss siltumsūkņiem OH4. Tie bija pirmie Daikin produkti, kas darbojas uz dabai draudzīgā aukstuma aģenta (freona) R32 bāzes. Šogad Daikin apliecināja savu vispasaules klimata tehnikas līdera statusu un prezentēja virkni jaunu produktu, tostarp siltumsūkņu sēriju Altherma 3. Šis ir būtiski uzlabots siltuma sūknis, kas citu produktu vidū izceļas ar savu vieglo vadību, funkcionalitāti un lieliskiem efektivitātes parametriem.
Autors: daikin
Autors: daikin

Altherma 3 sērijā Bluevalution ietilpst dalītā tipa gaiss–ūdens siltumsūkņi ar nominālo siltuma jaudu 4, 6 un 8 kW, kas atbilstoši var tikt izmantoti telpu apkurei līdz pat 180m². Lietotāju ērtībai pieejami siltumsūkņi ar tvertni un bez tvertnes karstā ūdens sagatavošanai, kas ļauj to izmantot kombinācijā ar esošām tvertnēm un sistēmām, dažādiem mērķiem un hidrauliskiem slēgumiem, tostarp savienojumam ar citiem esošajiem siltuma avotiem un saules kolektoriem. 
 
Altherma 3 – jau pieejams visā Latvijā un augsti pieprasīts
2018. gada sākumā Daikin prezentēja pirmo pasaulē gaiss–ūdens siltumsūkni ar jaunākas paaudzes aukstumaģentu (freonu) R32. Tā ir pilnībā jauna produktu sērija, kas sevī ietver jaunākos dizaina un tehnoloģiju sasniegumus. Tas ir vienīgais siltumsūknis gaiss–ūdens ar energoefektivitātes novērtējumu A+++ saskaņā ar direktīvu 811/2013  (ar iebūvētu vadības paneli, siltumsūknis kā vienīgais apkures avots).

Pateicoties saviem augstajiem raksturlielumiem, šī siltumsūkņu sērija uzreiz izpelnījās plašu ažiotāžu un lielu pieprasījumu visā Eiropā.
Siltumsūknī izmantotas visas jaunākās japāņu tehnoloģijas, taču saskaņā ar kompānijas politiku izstrādāts Eiropas reģionam, kā arī tiek ražots Eiropā. Tas satur būtiskākās Eiropas patērētājam nepieciešamās funkcijas. Dizains, izmēri un strāvas parametri ir atbilstoši Eiropas tirgum. Īpaši jāuzsver: tas pilnībā atbilst Eiropas, tostarp Baltijas un Skandināvijas klimata prasībām.
 
Jauna paaudze – jauni dizaina un funkcionalitātes standarti
Lielā vairumā Eiropas, tostarp Latvijas, jaunbūvēs nav tādas telpas kā katlu telpa vai kurtuve. Siltumsūkņu apkure ir tīra, var teikt sterila, tāpēc iekārtu var izvietot gan tehniskajā telpā, gan priekšnamā, gan virtuvē, un brīvo vietu pielāgot telpu savām vajadzībām. Daikin īpašu vērību ir pievērsis jaunās sērijas dizainam. Pateicoties tam, šis siltumsūknis jau ir ieguvis starptautiski nozīmīgo dizaina balvu iF design Award 2018. Papildus dizaina uzlabojumiem iekārta satur virkni praktisku uzlabojumu, kas paplašina tās lietojumu un sniedz papildus ērtības lietotājam.

Daikin siltumsūknis aizņem vēl mazāk vietas nekā iepriekš. Iekārta ar iebūvētu 180 vai 230l karstā ūdens tvertni uz grīdas aizņem vien 60x60 cm. Tas ir mērķtiecīgi izvēlēts lielums, kas atbilst vidusmēra ledusskapja izmēram, tādā veidā to var iebūvēt virtuves iekārtā vai mēbelēs. Iekārtas veidols veidots tā, lai tā iekļautos jebkurā interjerā. Līdzīgi kā citai sadzīves tehnikai, ir pieejamas versijas ar baltu vai pelēku korpusu.
 
Viens no būtiskākajiem ieguvumiem patērētājam ir iekārtā iebūvētās apkures sistēmas komponentes. Iekārtā ir viss, kas nepieciešams standarta ēkas apkures nodrošināšanai, piemēram, jaudīgs cirkulācijas sūknis, viegli kopjams magnētiskais filtrs, izplešanās trauks, drošības aprīkojums un pat saražotās siltumenerģijas un patērētās enerģijas uzskaites iekārta. Tādā veidā iekārtu var uzstādīt vienā vai divās dienās, turklāt pasūtītājam izpaliek neprognozējamie izdevumi par papildus akumulācijas tvertnēm un to apsaistes materiāliem. Kompakto mājokļu īpašniekiem tas ir dubults ieguvums, jo nav nepieciešama papildus vieta tvertnēm u.c. aprīkojumam.

Būtiskas izmaiņas ir arī tehniskajos jauninājumos. Daikin ir vairāk nekā 20 gadu pieredze invertera tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā. Jaunās paaudzes Invertera Swing kompresors spēj nodrošināt augstu padeves temperatūru un pielāgo savu darbību konkrētā mirkļa pieprasījumam. Tas spēj noturēt nominālo jaudu līdz pat -23°C, kas šobrīd ir labākais sniegums gaiss–ūdens siltumsūkņu tirgū.

Labāki parametri – plašākas izmantošanas iespējas
Iepriekš siltumsūkņiem bija limitēta maksimālā temperatūra, tāpēc to izmantošana, aizstājot malkas apkuri, bija visai ierobežota. Daikin piedāvā vairākus risinājumus arī šādiem gadījumiem. Viens no tiem ir augstu temperatūru siltuma sūknis, kas spēj nodrošināt pat 80°C augstu padeves temperatūru, izmantojot tikai kompresora jaudu. Jaunā Altherma sērijas iekārtas ar R32 spēj nodrošināt siltumnesēja plūsmu līdz pat +65°C bez papildus sildelementiem vai elektriskajiem teniem. Tas paver iespējas izmantot to sistēmās ar augstas temperatūras radiatoriem un klientiem iegūt savā mājoklī mūsdienīgu apkuri ar prognozējamu iekštelpu klimatu katru dienu.

Šādi risinājumi ir piemēroti arī dzīvokļiem daudzstāvu namos ar krāsns apkuri. Koka starpstāvu pārsegumi tajos neļauj ierīkot smagas silto grīdu sistēmas, turklāt radiatoru izbūve neprasa tik lielus pirmatnējos kapitālieguldījumus, un sistēmas izbūvi var veikt bez kapitālā remonta.
Saglabājas arī tendence izmantot Daikin gaiss–ūdens un gaiss–gaiss siltumsūkņus vasarnīcās un vasaras mājās, kur ierīkot zemes siltumsūkņus ir dārgi vai ierobežotās platības dēļ nav iespējams, savukārt citu komunikāciju automatizētam siltuma uzturēšanas procesam nav.

Autors: daikin_3
Autors: daikin_3
Daikin unikālais brīvi stāvošais siltummainis ļauj iekārtu brīvi un droši atslēgt, turklāt nepatērējot enerģiju dīkstāves laikā (piemēram, ja tiek iekurts kamīns vai tiek izmantots cits siltuma avots). Šī Daikin tehnoloģija ļauj saglabāt siltummaini brīvu no ledus un veikt drošu atkausēšanos, nepatērējot papildus enerģiju. 
 
Intuitīvs vadības panelis – saprotams ikvienam 
Iekārtas vadības ir pilnībā modernizēts, tagad tas ir vēl vienkāršāks un lietotājam draudzīgāks. Vadīt iekārtu ir tikpat viegli, kā rīkoties ar cepeškrāsni vai veļas mašīnu. Vadība ir intuitīva, krāsains displejs ataino visas darbības ar atbilstošiem apzīmējumiem.

Autors: daikin_4
Autors: daikin_4

Iekārtas vadību iespējams iestatīt latviešu, krievu, angļu un virkni citu Eiropas valodu bez papildus aksesuāriem vai piemaksām.

Ir padomāts arī par iekārtas modernizācijas iespējām nākotnē.  Izmantojot USB vai SD karti, vadībā var ielādēt visus pamata iestatījumus un vēlāk jaunāku programmatūras versiju.
 
Iekštelpu bloks ir aprīkots ar viedo aci, kas ļauj "garāmejot" pārraudzīt  tās statusu, tādā veidā ātrāk reaģēt, ja ir notikusi kļūme.
 
Mūsdienu tehnoloģiju piekritējiem ir pieejama arī "dzimtā" Daikin izstrādātā attālinātā vadība, kas caur aplikāciju ļaus Jum nodot komandas, kā arī ielūkoties aktuālajās temperatūrās un sastādīt turpmākos iekārtas darbības grafikus. 

Zaļās enerģijas piekritējiem tālvadības modulis ļaus maksimāli izmantot savu solāro bateriju saražoto enerģiju, tātad panākt vēl lielāku ekonomiju un samazināt to atmaksāšanās periodu.
 
Latvietis praktiskais izvēlas uzmanīgi un pārdomāti
Pagājušā ziema un arī apkures sezona bija gara un gaisa vidējā temperatūra ilgstoši turējās zem nulles. Daudziem, kas paļāvās uz mīkstu un īsu apkures sezonu, kā iepriekš, bija pārsteigums. Tiem kas laikus nesarūpēja kurināmo visai sezonai granulu un malkas cena sezonas laikā pieauga līdz pat 40%. Dažās vietās apkures granulas vispār nebija pieejamas, vai arī pieejamo granulu kvalitāte bija tik slikta, ka apkures katls no pelniem bija jātīra katru dienu. 
 
Tas palīdzēja daudziem nosvērties par labu siltumsūkņu apkures ierīkošanai gan jaunbūvēs, gan senāk būvētajās privātmājās. Tās ir būtiskas pārmaiņas apkures iekārtu tirgū, šajā jomā mēs atkārtojam Lietuvas pieredzi. Kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā siltumsūkņu tirgus ir vairākkārt lielāks. Tur no kurināšanas ar malku un granulām sāka atteikties jau pirms vairākiem gadiem.
 
Latvijā iepriekšējos gados uzstādītie Daikin siltumsūkņi, neskatoties uz bargo ziemu, tika galā ar uzdevumu un nodrošināja pietiekamu siltuma daudzumu, pat ja āra temperatūra noslīdēja līdz -25°C.

Tas ir ražotāja standarts – uzticams sniegums pat visskarbākajos darba apstākļos.

Par spīti tam, ka nav notikusi plašāka Altherma 3 reklāmas kampaņa, šis siltumsūknis jau ir izpelnījies zināmu ažiotāžu arī Latvijā un tam ir patiesi liels pieprasījums.

Autors: daikin_5
Autors: daikin_5
Siltumsūkņa izvēle nav viegls uzdevums, taču pirms pieņemt lēmumu ir jāapzinās ka:
1. Siltums Latvijas klimatā ir primārā nepieciešamība, tas ir nepieciešams katru dienu, 24 stundas diennaktī (tas ir, daudz biežāk nekā jaudīgs dators vai platekrāna TV)
2. Pareizi izvēloties un ierīkojot apkuri, tā Jums ļaus atpūsties (vai arī nodarbinās) nākamos 10–15 gadus. Jāatceras ka tas, kas tagad šķiet neliels vingrojums, vēlāk var pārvērsties par nepadarāmu paša spēkiem vai apgrūtinājumu apkārtējiem.
3. Siltumsūknis, siltuma sūknis vai kā citi to sauc siltuma pumpis ir produkts, kas pakļauts tehnoloģiskajam progresam. Ikdienas lietošanā jaunākie produkti sniegs lielāku ekonomiju, tātad nodrošinās mazākus rēķinus un samazinās atmaksāšanās termiņu. Nav rentabli iegādāties tehniku, kas atpaliek jau par veselu paaudzi.
4. Daikin Altherma ir visa veida klimata tehnikas tirgus līderis pasaules mērogā. Tas garantē tehnisko atbalstu un rezerves daļu pieejamību ilgtermiņā. Nepieciešamības gadījumā tehnisko atbalstu Daikin, Dimplex un Thermia siltumsūkņu iekārtām var iegūt no oficiālā izplatītāja Airwave SIA.
5. Siltumsūkņa ierīkošanas izmaksas nav lielākas par gāzes, granulu vai sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas ierīkošanu*
 
Tiem, kas vēl domā, kuru iekārtu izvēlēties, vai nevar izlemt par konkrētā risinājuma piemērotību, lūdzam iepazīties ar pilnu produkta aprakstu vietnē www.airwave.lv vai www.siltumsuknis.lv vai tikties mūsu birojā klātienē. Ar Daikin produktiem un montāžas speciālistiem būs iespēja iepazīties izstādē Māja/ Dzīvoklis 2018 un Māja I 2019.

Personalizētu piedāvājumu sistēmas ierīkošanai var iegūt, arī zvanot pa tālruni 675 666 07 vai aizpildot anketu mājaslapā.
 
* Salīdzināti vadošo ražotāju produkti kopsummā ar nepieciešamo komunikāciju izbūvi.
Autors: daikin_6
Autors: daikin_6

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai