"Altum" aprīlī sāks konsultēt par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmā pieejamo atbalstu
AS Attīstības finanšu institūcija "Altum" aprīlī sāks konsultēt klientus par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem un atbalsta saņemšanas iespējām.
Prognozēts, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai "Altum" varētu sākt pieņemt jūlijā. Savukārt klientu konsultēšana tiks sākta aprīlī, lai klienti varētu sagatavoties pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā, gatavotu ēkas energoauditu, organizētu iedzīvotāju kopsapulces un izvēlētos pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.
Konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs "Altum" energoefektivitātes Kompetences centrs, par citiem programmas jautājumiem konsultēs arī "Altum" reģionālie centri. Plānoti arī informatīvie semināri 13 Latvijas pilsētās, paziņojumā medijiem informē "Altum".
Valdība šodien apstiprināja daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas noteikumus. Energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās būs pieejami 166,47 miljoni eiro.
"Altum" ekspertu skatījumā, būtiskākais šajā programmā ir nodrošināt, lai iedzīvotāju ieguvumi no ēkas siltināšanas būtu lielāki par projektā ieguldītajiem resursiem, lai valsts atbalsts mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai nodrošinātu iespējami lielāko energoekonomiju. Tāpēc programma fokusējas uz atbalstāmo projektu ekonomisko pamatojumu, lai valsts atbalsts efektīvi nonāk tieši līdz iedzīvotājiem. Šajā atbalsta programmā "Altum" cieši sadarbosies ar komercbankām.
Programmā varēs saņemt grantu, ja ir piesaistīts finansējums no citiem finansētājiem vai ir panākta vienošanās par "Altum" aizdevuma saņemšanu, kā arī garantiju, ja projekta finansētājs būs komercbanka vai alternatīvais ieguldījumu fonds.
Atbalstu varēs saņemt, ja projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām. Citi nosacījumi atbalsta saņemšanai paredz, ka vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai 20% domājamo daļu no kopīpašuma, ja daudzdzīvokļu mājas nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējās platības un ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā.
LETA
Foto: Pixabay.com