Apdrošinātājs "Balta" gadā saņem vairāk nekā 100 atlīdzību pieteikumu par darbā gūtām traumām
Pēdējo piecu gadu laikā apdrošinātājs "Balta" ik gadu saņem vidēji 116 atlīdzību pieteikumus par darbā gūtajām traumām.
Visbiežāk atlīdzību pieteikumi par darbā gūtām traumām tiek saņemti no paaugstināta riska darba vietām, piemēram, celtniecības, kokapstrādes, metalurģijas, energoapgādes vai apsardzes un drošības uzņēmumiem. Nereti pieteikumu iemesls ir brūces, kas gūtas, iezāģējot vai iegriežot rokā vai kājā, tāpat ir gadījumi, kad darbinieki, kuri ikdienā virpo vai apstrādā dažādus materiālus, traumē acis, gūstot radzenes bojājumus, jo tajās ielido skaidas vai citu materiālu daļiņas. Atlīdzību pieteikumi tiek saņemti arī par darba traumām, kas gūtas no strāvas vai celtniecībā, krītot no augstuma un salaužot muguru. Bijuši arī gadījumi, kad darbinieki saindējušies ar veselībai kaitīgām un pat dzīvībai bīstamām vielām un gāzēm, informē apdrošinātājs.
"Baltas" pieredze rāda, ka darbinieki mēdz gūt traumas arī birojos vai veicot samērā parastus darba pienākumus. Piemēram, kādam darbiniekam kolēģis netīšām salauzis ribas, verot vaļā durvis un ar tām trāpot pa muguru. Tāpat fiksēti gadījumi, kuros traumas gūst lopkopji, piemēram, vienā gadījumā kāds lopkopis lauzis ribas, jo govs viņu sabadīja, tikmēr citā gadījumā lopkopis guva augšstilba muskuļu plīsumu, jo govs, atsitot vaļā nožogojuma vārtiņus, iespieda tajos lopkopja kāju.
Neparasts gadījums noticis 2014.gadā: kāds pacients uzsitis pa rentgena kaseti, kas krītot trāpījusi apkalpojošajai māsiņai, tādējādi traumējot viņu.
Nereti mēdz gadīties, ka darba specifika liek doties uz klientu mājokļiem, kā rezultātā darbiniekiem uzbrūk un viņus savaino klientu suņi.
Bijuši arī letāli gadījumi. Aizvadītajos divos gados lielākais apdrošināšanas gadījums 15 000 eiro apmērā saistīts ar notikumu, kad nakts maiņā autokrāvējs uzbrauca darbiniecei, kura veica telpu uzkopšanas darbus, kā rezultātā viņa gāja bojā.
LETA
Foto: Whalen Jack/Flickr.com