abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22601
Nozares raksti1028
Ekspertu atbildes2576
Apkures sezonai jāgatavojas laikus: kādu apsildes veidu izvēlēties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Apkures sezonai jāgatavojas laikus: kādu apsildes veidu izvēlēties?

Apkures sezonai jāgatavojas laikus: kādu apsildes veidu izvēlēties?

Lai arī vasara ir laiks, kad baudām saules sniegto siltumu, tomēr jārēķinās, ka tā tas nebūs mūžīgi  rudens atnesīs dzestras naktis, un tas nozīmē, ka būs jāsāk domāt par to, kā nodrošināt mājoklī komfortablu siltumu. 

Savā ziņā vienkāršāk ir tiem, kuriem mājoklī pieslēgta centrālā apkure. Taču tiem, kuriem par siltumu jāgādā pašiem, ir vērts par to domāt savlaicīgi  izvēloties piemērotāko apsildes veidu. 

Viens no populārākajiem variantiem, protams, ir malka. Tā der gan krāsnij, gan apkures katlam, gan kamīnam. Lai arī malka ir salīdzinoši lēta, ir nepieciešama diezgan liela platība tās uzglabāšanai. Un to ne katrs var nodrošināt. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ cilvēki izmanto alternatīvas, piemēram, briketes vai granulas. 

Briketes 
Skaidu briketes deg aptuveni 8 stundas, turklāt pēc tām paliek mazāk pelnu. Tomēr jāuzmanās no pārkurināšanas, jo kokskaidu briketes izceļas ar ievērojamu siltumietilpību. 

Pieejamas arī kūdras briketes, kuru pelnus var vēlāk var izmantot dārza mēslošanai. 

Būtiski, ka briketes var iegādāties nelielos apjomos, piemēram, 10 kg maisā, līdz ar to uzglabāšanai nav vajadzīga liela vieta. 

Granulas 
Vēl kāds variants ir kokskaidu granulas, taču jāņem vērā, ka tās paredzētas tikai apkures katliem. Apkures granulas ir vienkārši uzglabājamas un izmantojamas, tādēļ tā var būt laba un ilgtspējīga alternatīva citiem apkures veidiem. 

Svarīgs aspekts  kvalitātes un cenas attiecība 
Neatkarīgi no tā, kādu apkures veidu izvēlaties, ir jāizvērtē vēl divi būtiski faktori  cena un kvalitāte. Piemēram, granulu cena mēdz būt augstāka nekā citiem kurināmā veidiem, taču to atsver vienkāršā lietošana un citas priekšrocības. Runājot par kvalitāti, vislabākās ir Premium granulas. Visērtāk piedāvājumus un cenas salīdzināt internetā, tas ir arī veids, kā atrast, kur ir granulas akcija, kas var dot būtisku naudas ietaupījumu. 

Internets ir arī laba vieta, kur atrast kvalitatīvas bērza briketes, kā arī citus šo izstrādājumu veidus. Brikešu cena ir atkarīga no dažādiem faktoriem  nopērkamas arī salīdzinoši lētas briketes, kas ne vienmēr norāda uz zemu kvalitāti. 

Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko apkures veidu! 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.