abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24898
Nozares raksti1135
Ekspertu atbildes3041
Apkures sezonai jāgatavojas laikus: kādu apsildes veidu izvēlēties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Apkures sezonai jāgatavojas laikus: kādu apsildes veidu izvēlēties?

Apkures sezonai jāgatavojas laikus: kādu apsildes veidu izvēlēties?

Lai arī vasara ir laiks, kad baudām saules sniegto siltumu, tomēr jārēķinās, ka tā tas nebūs mūžīgi  rudens atnesīs dzestras naktis, un tas nozīmē, ka būs jāsāk domāt par to, kā nodrošināt mājoklī komfortablu siltumu. 

Savā ziņā vienkāršāk ir tiem, kuriem mājoklī pieslēgta centrālā apkure. Taču tiem, kuriem par siltumu jāgādā pašiem, ir vērts par to domāt savlaicīgi  izvēloties piemērotāko apsildes veidu. 

Viens no populārākajiem variantiem, protams, ir malka. Tā der gan krāsnij, gan apkures katlam, gan kamīnam. Lai arī malka ir salīdzinoši lēta, ir nepieciešama diezgan liela platība tās uzglabāšanai. Un to ne katrs var nodrošināt. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ cilvēki izmanto alternatīvas, piemēram, briketes vai granulas. 

Briketes 
Skaidu briketes deg aptuveni 8 stundas, turklāt pēc tām paliek mazāk pelnu. Tomēr jāuzmanās no pārkurināšanas, jo kokskaidu briketes izceļas ar ievērojamu siltumietilpību. 

Pieejamas arī kūdras briketes, kuru pelnus var vēlāk var izmantot dārza mēslošanai. 

Būtiski, ka briketes var iegādāties nelielos apjomos, piemēram, 10 kg maisā, līdz ar to uzglabāšanai nav vajadzīga liela vieta. 

Granulas 
Vēl kāds variants ir kokskaidu granulas, taču jāņem vērā, ka tās paredzētas tikai apkures katliem. Apkures granulas ir vienkārši uzglabājamas un izmantojamas, tādēļ tā var būt laba un ilgtspējīga alternatīva citiem apkures veidiem. 

Svarīgs aspekts  kvalitātes un cenas attiecība 
Neatkarīgi no tā, kādu apkures veidu izvēlaties, ir jāizvērtē vēl divi būtiski faktori  cena un kvalitāte. Piemēram, granulu cena mēdz būt augstāka nekā citiem kurināmā veidiem, taču to atsver vienkāršā lietošana un citas priekšrocības. Runājot par kvalitāti, vislabākās ir Premium granulas. Visērtāk piedāvājumus un cenas salīdzināt internetā, tas ir arī veids, kā atrast, kur ir granulas akcija, kas var dot būtisku naudas ietaupījumu. 

Internets ir arī laba vieta, kur atrast kvalitatīvas bērza briketes, kā arī citus šo izstrādājumu veidus. Brikešu cena ir atkarīga no dažādiem faktoriem  nopērkamas arī salīdzinoši lētas briketes, kas ne vienmēr norāda uz zemu kvalitāti. 

Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko apkures veidu! 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.