Aprīlī sāksies lekciju cikls par kultūras mantojuma un arhitektūras aktuāliem jautājumiem
Lekcijās tiks aplūkoti jautājumi par kultūrvēsturiskas ainavas nozīmi un aizsardzību, pilsētvides kvalitāti un mūsu sajūtām tās uztverē ar četrām maņām, kā arī iespējām piešķirt otru dzīvi trauslajam koka arhitektūras mantojumam un novērtēt oriģinālā materiāla priekšrocības, aģentūru LETA informēja VKPAI Kultūras mantojuma politikas daļas vadītājas vietniece Katrīna Kukaine.
Pirmā lekcija notiks jau 4.aprīlī Latvijas Radio 1.studijā. Lekcija "Dzirde: skaņa pilsētvidē un arhitektūrā" būs veltīta skaņai pilsētvidē, tās ietekmei uz vietas identitāti un kultūrvēsturisko vidi kopumā, kā arī tiks runāts par skaņas izmantošanu sabiedriskajās vietās un ēkās, par skaņu interjerā.
Nākamais pasākums "Garša: mūsdienu arhitektūras un kultūras mantojuma dialogs" notiks 25.aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijas otrajā korpusā. Šis pasākums uz diskusiju aicinās interesentus par mūsdienu arhitektūru kultūrvēsturiskā vidē, kā arī arhitektūru garšas pasaulē.
Trešais lekciju kopums "Tauste: materiāls arhitektūras mantojuma saglabāšanā un pielāgošanā mūsdienu vajadzībām" 9.maijā Latvijas Kultūras akadēmijas atjaunotajā Teātra studiju katedrā "Zirgu pasts" vērsīs uzmanību uz tradicionālo materiālu nozīmi kultūras mantojuma saglabāšanā, bet lekcijas 10.maijā Kuldīgas Sinagogas Mākslas namā īpaši pievērsīsies koka arhitektūras mantojuma problemātikai, tā pielāgošanai mūsdienu dzīves kvalitātes prasībām un sabiedrības līdzdalībai tā saglabāšanā.
Piektais noslēdzošais seminārs 30.maijā Turaidas muzejrezervātā "Redze: kultūrvēsturiskā ainava, tās kvalitātes saglabāšana un attīstība" būs veltīts kultūrainavas aizsardzībai un kultūrvēsturiskas ainavas kvalitātes kritērijiem. Tajā būs iespēja salīdzināt abu valstu kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanas politiku un pieeju ainavas aizsardzībā.
Interesenti uz pirmo lekciju aicināti iepriekš pieteikties līdz 2.aprīlim.
Rīga, 25.marts, LETA.
Foto: Stock.XCHNG