abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24922
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Aprit gads "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas būvdarbiem pie lidostas “Rīga” (FOTO) : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Aprit gads "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas būvdarbiem pie lidostas “Rīga” (FOTO)

Aprit gads "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas būvdarbiem pie lidostas “Rīga” (FOTO)

Jau gadu norisinās būvniecība vienā no iespaidīgākajiem Latvijas Rail Baltica posma objektiem – projektā pie lidostas “Rīga”. Tuvāko gadu laikā pie lidostas jāīsteno stacijas un saistītās infrastruktūras izbūve, un līdz šim projekta ietvaros darbi norisinājušies atbilstoši aktualizētajiem plāniem saskaņā ar ilgtspējīgas būvniecības principiem un būvniecībā izmantojot mūsdienīgākās tehnoloģijas.

Starp nozīmīgākajiem pirmajā būvniecības gadā paveiktajiem darbiem minami: jaunu inženierkomunikāciju  un ceļu izbūve, esošu inženierapgādes tīklu relokācija, kā arī divu testa pāļu izbūve un testēšana. Visi plānotie darbi veikti, izmantojot mūsdienīgas būvniecības tehnoloģijas, tostarp BIM (būvniecības informācijas modelēšana 3D informācijas modeļu veidošanai un uzturēšanai) un ĢIS (ģeogrāfiskā informācijas sistēma mērījumu iegūšanai un salīdzināšanai). Tāpat, lai automatizētu būvlaukuma apsekošanu, vērtētu un salīdzinātu to ar BIM modeli, tiek veikti kontrolēti dronu lidojumi vizuāliem būvlaukuma novērojumiem un fotogrammetrijai.

Nākamā gada laikā turpināsies pāļu izbūve un dzelzsbetona konstrukciju izbūves darbi estakādēm un stacijas ēkai, kā arī pie apkārtējo ielu infrastruktūras uzlabošanas. Tieši ceļu satiksmes pārslēgšana no esošā P133 uz jauno L1 ceļu būs viens no pamanāmākajiem notikumiem otrajā gadā, līdz šim izmantotā ceļa vietā turpinot stacijas ēkas būvniecību. Plānots arī izbūvēt bagāžas transportēšanas tuneli starp Rail Baltica dzelzceļa staciju un perspektīvo lidostas “Rīga” termināli.

Banner 280x280 Banner 280x280

“Pārmaiņas pie lidostas kļūst arvien pamanāmākas, būvlaukumam jau šobrīd aizņemot ievērojamu teritoriju (vairāk par 88000 m2). Ir liels gandarījums, ka šī ievērojamā projekta plānošanas un aktīvās būvniecības pirmais gads raiti rit uz priekšu, un jau tagad ir skaidrs, ka "Rail Baltica" projekts sava vēriena dēļ varēs izkristalizēt vajadzības darbā ar BIM, kā arī citus aspektus, kuri būs noderīgi arī citiem būvdarbiem nākotnē. Bet būvniecības procesa laikā aicinu autovadītājus un gājējus būt saprotošiem, lai kopīgi virzītos uz mērķi: lidosta “Rīga” kā pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio satiksmes savienojums Baltijā, "Rail Baltica" ātrvilcieniem savienojot Rīgu ar visu Eiropu,” uzsver "B.S.L. Infra" izpildkomitejas locekle Maija Baltgalve.

Projekts realizēts ar augstu atbildību pret apkārtējo vidi – būvniecības laikā tiek veikts gruntsūdeņu piesārņojuma monitorings, atbilstoši saskaņotajai būvobjekta Vides kvalitātes monitoringa programmai. Būvdarbos tiek izmantota būvtehnika ar samazinātu izmešu daudzumu atbilstoši regulas ES 2016/1628 standartiem. Arī viss projekta pārvaldības process norit elektroniski.

"Rail Baltica" stacijas un saistītās infrastruktūras izbūve lidostā „Rīga” sākās 2021. gada jūnija beigās. Projekta gaitā jāuzbūvē 6 km ātrgaitas dzelzceļa līnija, kas ietver gan estakādi, gan uzbērumu un pašu staciju vairākos līmeņos ar daudzfunkcionālu un pasažieru ērtībām atbilstošu infrastruktūru, kas veido šo avio un dzelzceļa savienojumu, tostarp ar kravu pieslēguma iespējām. Plānots, ka pa jaunuzbūvēto dzelzceļu nokļūt stacijā un lidostā pasažieri varēs ne tikai ar "Rail Baltica" ātrvilcienu, bet arī ar regulāri kursējošu reģionālās satiksmes vilcienu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.