abc.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Apstiprina plānu ar nepieciešamajiem pasākumiem dzīvojamā fonda uzlabošanai : abc.lv

Apstiprina plānu ar nepieciešamajiem pasākumiem dzīvojamā fonda uzlabošanai

Apstiprina plānu ar nepieciešamajiem pasākumiem dzīvojamā fonda uzlabošanai

Ministru kabinets šā gada 10. decembra sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas (turpmāk -EM) sagatavoto Rīcības plānu (turpmāk – Plāns) ar nepieciešamajiem pasākumiem dzīvojamā fonda tehniskā stāvokļa pilnveidošanai ekspluatācijas laikā.

Plānā ietverto pasākumu mērķis ir veicināt būvēm izvirzīto būtisko prasību nodrošināšanu, kā arī veicināt ieguldījumu veikšanu dzīvojamās mājās.

"Mūsu dzīvojamā fonda pašreizējais stāvoklis ir rezultāts daudziem sociāli ekonomiskajiem procesiem, kā arī ēku īpašnieku motivācijas trūkumam to kvalitatīvai uzturēšanai un atjaunošanai. Sagatavotajā plānā piedāvājam virkni pasākumu, kas radīs gan priekšnosacījumus finansiāliem stimuliem ēku atjaunošanai, gan arī vēl vairāk sakārtos normatīvo regulējumu šajā jomā," uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Kopumā plāns paredz 11 pasākumus, kuri tiks īstenoti sadarbībā ar AS "Attīstības finanšu institūciju Altum" (turpmāk – ALTUM), Būvniecības valsts kontroles biroju, Finanšu ministriju (turpmāk – FM), Latvijas Pašvaldību savienību (turpmāk - LPS), Tieslietu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Plāna pasākumi vērsti uz dzīvojamā fonda tehniskā stāvokļa pilnveidošanu ekspluatācijas laikā un normatīvā regulējuma uzlabojumiem.

Tā piemēram, lai veicinātu iedzīvotājus veikt ieguldījumus mājokļu savlaicīgai uzturēšanai un atjaunojamo energoresursu izmantošanai, EM sadarbībā ar FM nākamā gada laikā plāno sagatavot priekšlikumus nodokļus regulējošajos normatīvajos aktos, kas paredzētu nodokļu stimulus iedzīvotājiem, piemēram, samazinātās PVN likmes, IIN atvieglojumus u.c.

Savukārt sadarbībā ar ALTUM EM plāno veicināt finanšu pieejamību ēku atjaunošanai nākamā gada laikā izstrādājot atbalsta programmu mājokļu tehniskā stāvokļa un labiekārtojuma uzlabošanai.

Tāpat katru gadu, vismaz līdz 2025. gada beigām, EM plāno turpināt sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku norobežojošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes izpēti un tipveida risinājumu sagatavošanu.

Savukārt, izmantojot pašvaldību labo praksi māju apsaimniekošanā, sadarbībā ar LPS līdz nākamā gada oktobrim EM plāno izstrādāt metodisko materiālu īres maksas noteikšanai pašvaldību mājokļiem.

Papildus ir paredzēts pilnveidot Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) funkcionalitāti, lai nodrošināt būvvaldēm informāciju risku analīzē balstītai pieejai ēku ekspluatācijas pārbaudēm. Jāatzīmē, ka esošā BIS funkcionalitāte risku vadībai uzraudzības procesa ietvaros jau nodrošina iespēju reģistrēt informāciju par būvniecības dalībniekiem un to profesionālās darbības pārkāpumiem, bet šo funkcionalitāti ir nepieciešams uzlabot, papildus nodrošinot arī cita veidu pārkāpumu reģistrēšanu.

Vienlaikus, ēku ekspluatācijas drošības sekmēšanai, paredzēts pilnveidot būvju, tai skaitā ēku, tehniskās apsekošanas regulējumu, pārskatot Latvijas būvnormatīvā LBN 405-15 "Būvju tehniskā apsekošana" ietverto regulējumu.

Plāns ir sagatavots, ņemot vērā Valsts kontroles likumības un lietderības revīzijas ziņojumā par to vai tiek izpildīti priekšnoteikumi pašvaldību pārvaldīšanā un kontrolē esošu ekspluatācijā pieņemtu ēku atbilstībai drošuma prasībām konstatēto. Ekonomikas ministrijai tika uzdots veikt problēmu un to cēloņu izpēti un sniegt priekšlikumus to novēršanai ar mērķi rast risinājumus droša dzīvojamā fonda nodrošināšanai.

Detalizētāk ar Plānā iekļautajiem pasākumiem, sagaidāmo rezultātu pēc to īstenošanas, var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Ik dienu kanalizācijas sistēmā nonāk milzīgs daudzums taukvielu, eļļu un cita veida ķīmisku un piesārņojošu vielu. Taukvielas rada vislielāko bīstamību, jo tās, uzkrājoties uz kanalizācijas cauruļvadu sieniņām, rada aizsērējumus, cauruļvadi kļūst šaurāki, kas būtiski apgrūtina notekūdeņu plūsmu un noved pie kanalizācijas sistēmas darbības traucējumiem. 

Aktuālie piedāvājumi

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

"ACCENT BŪVE" Latvijas tirgū pozicionējas kā vidēja izmēra ģenerāluzņēmējs (30–50 darbinieki), tam ir iespēja veikt liela apjoma būvniecības darbus – sākot no pirmsprojekta konsultācijām līdz objekta pilnīgai nodošanai ekspluatācijā, ieskaitot inženierkomunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtošanu. 

Aktualitātes

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Skates "Gada labākā būve Latvijā" 2020. gada ciklā jaunu būvobjektu radītājiem ir iespēja palepoties ar vides uzlabošanā ieguldīto, piesakot Gadagrāmatas jaunajai rubrikai "Gada prieks" nelielus, izcili plānotus un izpildītus objektus, kas izceļas ar kvalitāti, detaļu precizitāti, unikāliem vai ilgtspējīgiem risinājumiem un ir uzskatāmi  par labās prakses piemēru būvniecībā.

Uzņēmējs runā

Ursus Forwarding – kravu pārvadājumi un loģistika

URSUS_abc.lv_

13 gadu pieredze Ursus Forwarding ir ļāvusi uzkrāt zināšanas un veiksmīgi vadīt dažādas sarežģītības projektus, sākot ar vienkāršiem palešu pārvadājumiem un beidzot ar nestandarta kravām. Uzziniet vairāk – ursus.lv