Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu turpinās LU Botāniskā dārza atjaunošana
Līdz 2015.gada beigām tiks īstenota arī LU Botāniskā dārza žoga rekonstrukcijas projekta otrā kārta, atjaunojot 510 metrus žoga. Šo darbu veikšanai šogad Borisa un Ināras Teterevu fonds atvēlējis 300 000 eiro.
"Vērienīgie atjaunošanas darbi norit, gatavojoties Botāniskā dārza simtgadei," stāsta LU Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska. Līdz nozīmīgajai jubilejai 2022.gadā plānots sakārtot teritorijas infrastruktūru atbilstoši mūsdienu prasībām, lai dārzs būtu plašai publikai pievilcīga vieta, kur atpūsties, apmierināt zinātkāri, pavadīt brīvo laiku, nodarboties ar pētniecību un izglītību, baudīt izstādes, koncertus un citus kultūras pasākumus.
"Pēdējos divos gados Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedzis būtisku pienesumu dārza atjaunošanā. Labākais novērtējums paveiktajam ir ik gadus pieaugošais apmeklētāju skaits. 2014.gadā dārzu apmeklēja 60 000 rīdzinieku un pilsētas viesu," norāda A.Sparinska. Viņa prognozē, ka tuvākajos gados interesentu skaits varētu sasniegt 100 000.
Dendrārija teritorija ir vienīgā vieta LU Botāniskajā dārzā ar ieplaku un paugurainu reljefu, kas piešķir papildus pievilcību un dod iespēju labāk redzēt tajā izvietotos eksponātus. Šajā parka daļā jau tagad ir daudz vērtīgu augu, tomēr kolekcija projekta ietvaros vēl tiks papildināta. Borisa un Ināras Teterevu fonds LU Botāniskā dārza dendrārija sakopšanai un attīstībai sniedzis atbalstu 208 055 eiro apmērā.
Līdztekus dendrārija revitalizācijai ar fonda atbalstu turpinās Botāniskā dārza žoga rekonstrukcija. 2014.gadā 739 metrus garo veco koka dēļu žogu nomainīja pret mūsdienīgu un izturīgu metāla žogu. Šogad plānots atjaunot vēl 510 metru. Fonda piešķīrums žoga rekonstrukcijai šogad veido 90 000 eiro.
Borisa un Ināras Teterevu fonds LU Botānisko dārza attīstībai sniedz atbalstu kopš 2013.gada. Sadarbības ietvaros līdz šim ir atjaunota dārza centrālā daļa, kā arī daļa rododendru, ziemciešu un paparžu stādījumu. Tāpat, pateicoties fonda atbalstam, ir izveidota Latvijas savvaļas augu kolekcija un alpinārijs, sakārtota daļas lietus ūdeņu noteces, kas pēdējo reizi ticis veikts pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Vienlaikus daļa savu laiku nokalpojušo asfalta celiņu ir nomainīti pret bruģa un vēsturisko grantēto segumu, ir iztīrīts dīķis centrālajā daļā, ap to izvietoti soliņi un koka laipas.
2014.gada septembrī Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotās programmas "Māksla publiskā telpā" ietvaros dārza teritorijā atklāts pirmais pilsētvides mākslas objekts - mākslinieku Brigitas Zelčas-Aispures un Sanda Aispura darbs "Klusā daba".
Borisa un Ināras Teterevu fonda un LU Botāniskā dārza sadarbību koordinē Latvijas Universitātes Fonds.
Foto: Pilseta24.lv