abc.lv skaitļos

Lietotāji online54
Aktīvie uzņēmumi24984
Nozares raksti1125
Ekspertu atbildes3041
Ar mītiem apvītās mikroviļņu krāsnis: Kāpēc tai jābūt ikvienā mājoklī? Atklāj eksperti : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ar mītiem apvītās mikroviļņu krāsnis: Kāpēc tai jābūt ikvienā mājoklī? Atklāj eksperti

Ar mītiem apvītās mikroviļņu krāsnis: Kāpēc tai jābūt ikvienā mājoklī? Atklāj eksperti

Cilvēki jau gadiem par mikroviļņu krāsnīm dzirdējuši dažādus nostāstus, tās pielīdzinot ātram un tāpēc arī neveselīgam maltīšu pagatavošanas līdzeklim. Laikam ejot un tehnoloģijām attīstoties, mikroviļņu krāsnis kļuvušas par vienu no biežāk lietotajām sadzīves iekārtām [1]. Tās jau sen nepilda tikai ēdiena uzsildīšanas un atkausēšanas funkciju, tām kļūstot par nopietnu palīgu maltīšu pagatavošanā. “LG Electronics” atklāj biežākos mītus un svarīgākās mikroviļņu krāsns priekšrocības.

Biežākie mīti par mikroviļņu krāsnīm

Biežākais mīts, kas tiek vīts ap mikroviļņu krāsnīm ir mikroviļņu jeb elektromagnētiskā starojuma ietekme uz cilvēka veselību. Protams, tie var iedarboties uz cilvēku, taču ar tiem saskarties būs izaicinājums, jo cilvēku no tiem aizsargā mikroviļņu krāsns korpuss un speciāls aizsargstikls.

Maldīgs ir uzskats arī par to, ka pēc maltītes pagatavošanas vai uzsildīšanas mikroviļņu krāsnī, magnētiskais starojums uzkrājas ēdienā. Patiesībā tā nav – viss elektromagnētiskais starojums paliek krāsnī un tikko kā tā tiek izslēgta, tas uzreiz izzūd tik ātri, ka pie tā nav iespējams tikt, pat acumirklī atverot mikroviļņu krāsns durvis pēc tās izslēgšanās.

Savukārt runājot par uzturvielām – tās sadalās ja tiek pakļautas karstumam, neatkarīgi no tā, vai tas ir no mikroviļņu krāsns vai parastās cepeškrāsns vai pannas. Bet, tā kā gatavošanas laiks mikroviļņu krāsnī ir īsāks, gatavošana mikroviļņu krāsnī palīdz labāk saglabāt vitamīnus un citas uzturvielas, kas karsējot sadalās.

Piecas mikroviļņu krāsns priekšrocības

Banner 280x280

1. Ērta un vienmērīga uzsildīšana – gatavojot maltīti cepeškrāsnī vai uz pannas, nepieciešams to nemitīgi grozīt vai maisīt, savukārt pateicoties viedajai invertora tehnoloģijai un temperatūras regulēšanas funkcijai, maltītes iespējams ne tikai uzsildīt vai atkausēt vienmērīgā temperatūrā, bet arī tās pagatavot. Ne mazāk svarīgi – mikroviļņu krāsnī samazinās risks maltīti piededzināt.

2. Ātra un vienmērīga atkausēšana – beigušies laiki, kad saldētu gaļu nepieciešams izņemt jau iepriekšējās dienas vakarā no saldētavas un gaidīt neskaitāmas stundas, kamēr tā atkusīs un būs izmantojama maltītes pagatavošana. Mikroviļņu krāsnīs iespējama ātra, vienmērīga un katram produkta veidam piemērota atsaldēšanas funkcija, ko iespējams pielāgot konkrētā produkta veidam, neatkarīgi no tā, vai runa ir par saldētu gaļu vai augļiem.

3. Vieglāka tīrīšana – atšķirībā no cepeškrāsns vai pannas, mikroviļņu krāsns iekšas iztīrīšanai pietiek vien ar pāris roku vēzieniem. Turklāt vairākiem mikroviļņu krāsns modeļiem pieejams antibakteriāls pārklājums EasyClean™, kas likvidē līdz pat 99,99% kaitīgo baktēriju, kas pielīp pie virsmas.

4. Var izmantot arī bērni – tā kā mikroviļņu krāsns neuzkarst un tajā nav atklātu liesmu, to var izmantot arī bērni, iepriekš pastāstot kā to pareizi lietot.

5. Ātra un veselīga maltīte?

Gatavojot maltīti mikroviļņu krāsnī pārtikas produktos nekādas īpašas izmaiņas nenotiek, tāpēc ēdiens nav kaitīgs, gluži otrādi – tas ir veselīgs, jo pagatavošanai taukvielas var izmantot ļoti minimāli vai pat nemaz. Ne mazāk svarīgi – maltītē, kas pagatavota mikroviļņu krāsnī, saglabājas daudz vairāk vitamīnu un vērtīgo uzturvielu, kā tad, kad maltīte tiek pagatavota tradicionālā veidā. Piemēram, cepot ēdienu eļļā, augstas temperatūras ietekmē veidojas kancerogēnas vielas – ķīmiskas vielas, kas ilgstoši iedarbojoties uz cilvēku un ilgtermiņā var radīt kaitējumu.

Papildus tam, mikroviļņu krāsnīs, kurās iestatīti veselīgās cepšanas iestatījumi, ļauj pagatavot maltītes, kas ir ne vien veselīgas, bet arī gardas. Piemēram, mikroviļņu krāsnīs, kurās pieejama funkcija Healthy Fry tiek samazināts nepieciešamais taukvielu daudzums līdz pat 72%, savukārt funkcija Healthy Roasting ļauj samazināt tauku saturu maltītē pat līdz 72 gramiem.

[1] https://www.reportlinker.com/p06247488/?utm_source=GNW

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.