abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Ar nākotnes kapsulas iemūrēšanu atklāta “Preses Nama Kvartāla” 1. kārtas būvniecība (FOTO) : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ar nākotnes kapsulas iemūrēšanu atklāta “Preses Nama Kvartāla” 1. kārtas būvniecība (FOTO)

Ar nākotnes kapsulas iemūrēšanu atklāta “Preses Nama Kvartāla” 1. kārtas būvniecība (FOTO)

Rīgā, vēsturiskajā Preses nama teritorijā svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, kuras ar savām idejām un aktivitātēm piepildīs topošo Rīgas centrālo biznesa kvartālu ”Preses Nama Kvartāls”. Vērienīgais būvniecības projekts iemieso pārdomātas un ilgtspējīgas pilsētvides attīstību gan veiksmīgai uzņēmējdarbībai, gan aktīvā dzīvesveida norisēm. Projekta pirmās kārtas būvniecībā kopumā plānots  ieguldīt 76,8 miljonus eiro.

Nākotnes kapsulas iemūrēšanas pasākums bija īpaši saistošs, jo speciāli ceremonijai tika izveidota unikāla skaņu instalācija. Pasākuma viesi varēja iejusties dinamiskas nākotnes meta pilsētas atmosfērā, ieklausīties tās skaņās un izjust nākotnes pilsētnieku dzīves ritmu “Preses Nama Kvartālā”, viņiem strādājot, sazinoties, atpūšoties un piepildot savas dienas ar spilgtiem iespaidiem.

Pasākumā piedalījās Rīgas pilsētas vicemērs Vilnis Ķirsis un Latvijas Attīstības un investīciju aģentūras (LIAA) direktora vietnieks investīciju jautājumos Reinis Āzis. Projekta “Preses Nama Kvartāls” attīstītājus pārstāvēja fonda vadītājs Giedrius Bernotas un AS "PN Project" padomes priekšsēdētājs Aivaras Abromavičius. Pasākumu apmeklēja arī AS “UBP” valdes loceklis Uģis Grīnbergs, “ARHIS ARHITEKTI” vadītājs Andris Kronbergs un arhitekts Raimonds Saulītis, “Arrow Architects” arhitekts Rikardo Paternina, “Citadele bankas” valdes loceklis Vaidas Žagūnis, pilsētplānotājs Neils Balgalis, bijušie Preses nama mediju un citu plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī lūgtie viesi.

Jānis Vitenbergs, ekonomikas ministrs neklātienē pauda atzinību “Preses Nama Kvartāls” attīstītājiem, norādot uz ilgtspējīgu projektu nozīmi Latvijas ekonomikā: “”Preses Nama Kvartāls” būs satikšanās vieta vairākām svarīgām sabiedrības grupām – uzņēmējiem ar viņu inovācijām un radošajiem, mērķtiecīgajiem studentiem un topošajiem zinātniekiem, kā arī aktīva un zaļa dzīvesveida atbalstītājiem, Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Mēs redzam, ka jaunās paaudzes uzņēmēji arvien vairāk domā par darbinieku labsajūtu un sinerģiju ar apkārtējo vidi un cilvēkiem, realizējot idejas par daudzām sabiedrībai svarīgām tēmām. Latvijai ir jātiecas uz “zaļo” domāšanu un ilgtspējīgiem risinājumiem, atbalstot kvalitatīvus teritoriju revitalizācijas plānus, kas mērķtiecīgi veido inovācijām, izglītībai un zinātnei atvērtu vidi. Latvijas uzņēmējdarbības briedumu rāda jaunie projekti, kas domā ārpus savu pamatuzdevumu rāmjiem.”

LIAA pārstāvis Reinis Āzis kapsulā ielika piezīmju grāmatiņu, jo metaforiski katra ideja sākas ar baltu lapu, un novēlēja topošajam biznesa rajonam kļūt par mājvietu daudziem plaukstošiem Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem. Viņš atzīmēja, ka biznesa pakalpojumu centru nozares attīstība ir definēta kā viena no Latvijas prioritātēm investīciju piesaistes jomā un “Preses Nama Kvartāls” piedāvājums cels Latvijas starptautisko konkurētspēju. Īpaši augstu viņš vērtēja jaunradītās zaļās teritorijas un citu nepieciešamo infrastruktūru, lai šis Rīgas rajons veiksmīgi iekļautos pilsētvidē un atbilstu visiem ilgtspējas nosacījumiem.

Savukārt Rīgas pilsētas vicemērs Vilnis Ķirsis papildināja nākotnes vēstījumu kapsulā ar Rīgas simbolu, norādot: “Neapšaubāmi “Preses Nama Kvartāls” ir viens no ievērojamākiem projektiem ne tikai Pārdaugavā, bet visā Rīgā, veidojot mūsdienīgu un ilgtspējīgu telpu biznesam, izglītībai un atpūtai. Studenti no tuvākajām augstskolām varēs rast šeit ne tikai aktīvas atpūtas iespējas, bet arī darba devējus.”

Projekta attīstītājs «Lords LB Special Fund V» šo iecerējis kā centrālo biznesa kvartālu pilsētā uzņēmējdarbībai un kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai. Attīstītāja pārstāvji Aivaras Abromavičius un Giedrius Bernotas kapsulā ieguldīja vēstījumu tās atradējam. Aivaras Abromavičius stāsta par topošo biznesa un sabiedrisko aktivitāšu kvartālu: “Projekts “Preses Nama Kvartāls” atrodas uzņēmējdarbībai stratēģiski pievilcīgā vietā - piecpadsmit minūšu brauciena attālumā no starptautiskās lidostas “Rīga” un pastaigas attālumā no vecpilsētas. Šīs vietas potenciāls, vēsture, augstskolu tuvums veido virkni priekšrocību, kas iedvesmo radīt ilgtspējīgu un atbalstošu kvartālu biznesam un kultūrai ar augstiem kvalitātes un energoefektivitātes standartiem, kā arī augstvērtīgām atpūtas iespējām.”

Viņam pievienojas Giedrius Bernotas un uzsver, ka šeit tiek radīta moderna vide, kur varēs komfortabli strādāt un interesanti pavadīt brīvo laiku: “Multifunkcionālā centra 5. stāvā atradīsies terases ar zaļajām atpūtas zonām, veloceliņiem, vietām sportošanai un nesteidzīgām pastaigām. Tur būs arī apmeklētājiem atvērts futbola un multifunkcionāls laukums,” viņš ieskicē plānu vērienīgumu pilsētvides attīstībai.

ARHIS ARHITEKTI Аndris Kronbergs kapsulā ievietoja ar rokām zīmētu projekta skici, izsakot prieku par to, ka sabiedrība attīstās, meklē jaunas zināšanas un pārvērš vidi sev apkārt, un paužot cerību, ka “Preses Nama Kvartāls” kā lielākais šāda veida projekts Baltijā kļūst arī par veiksmīgāko darījumu centru reģionā un sabiedrībā iecienītu jaunās Rīgas simbolu.

Būvniecības uzņēmuma UPB valdes loceklis Uģis Grīnbergs līdz ar specializētu zīmuli, kam pievienotas trīs sēklas, apstiprināja, ka viņu ļoti iespaido “Lords LB Asset Management” ilgtspējīgā pieeja būvniecības, tehnisko risinājumu, materiālu un telpas organizācijas izvēlē. Pilsētplānošanas eksperts Neils Balgalis bija gandarīts, ka pateicoties šim projektam, Rīga iegūs vērā ņemamas priekšrocības jaunu, kvalitatīvu speciālistu piesaistē, kas ir ļoti būtiski katras pilsētas attīstībai, pievienojot kapsulai fragmentu no galvaspilsētas detālplānojuma kartes. Sadarbības partneru “Citadele bankas” valdes loceklis Vaidas Žagūnis kā simbolu šodienas inovācijām un tehnoloģijām kapsulā ielika bezkontakta maksājumu gredzenu.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu