abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19718
Nozares raksti777
Ekspertu atbildes2463
Astoņi noderīgi padomi, kā iekārtot perfektu garāžu : abc.lv

Astoņi noderīgi padomi, kā iekārtot perfektu garāžu

Astoņi noderīgi padomi, kā iekārtot perfektu garāžu

Garāžai ir virkne priekšrocību – tajā gan jauni, gan lietoti un mazlietoti auto tiek pasargāti no nokrišņiem un UV stariem; arī no putnu "darīšanām" vai krītošiem kokiem nav jāuztraucas. Nemaz nerunājot par patīkami vēso salonu, kas ir viena no lielākajām privilēģijām vasaras mēnešos. Lai garāža būtu piemērota gan tavam auto, gan tev pašam, tajā veicot kādus remontdarbus, ir svarīgi to atbilstoši iekārtot. Kā to izdarīt? To uzzināsi raksta turpinājumā!

Viss sākas ar iekārtojuma plānu

Lai garāžā "neapmaldītos", to ir svarīgi sadalīt konkrētās zonās, piemēram, vienu zonu atvēlot instrumentiem, iekārtām un līdzekļiem, kas nepieciešami automašīnas remontam un apkopei, citā novietot sporta inventāru, bet vēl citā – dārza tehniku un instrumentus. Tādējādi lietas, kas parasti tiek izmantotas viena uzdevuma veikšanai, atradīsies vienuviet. 

To, cik daudz zonās garāžu iekārtot, atkarīgs gan no tās izmēriem, gan tavām vajadzībām. Pirmais solis būtu garāžas telpas uzmērīšana un "uzlikšana" uz papīra. Pēc tam garāžā iezīmē automašīnas atrašanās vietu un tai apkārt – aptuveni 1 metru platu zonu. Pārējo vietu pēc saviem ieskatiem vari iedalīt zonās. Zonu plānus vari aplūkot arī internetā – atliek vien meklētājā ievadīt vārdu salikumu "garage zones".

Izmanto iespēju lietas novietot pie sienas


Pat tad, ja garāžā patiešām jānovieto vesela kaudze ar mantām, taču tās izmēri ir pavisam nelieli, tas vēl nenozīmē, ka garāžai jābūt tādai, ka tajā ir grūti spert kaut soli. Risinājums? Izmanto vertikālo platību, proti, sienas! Iespējas ir vairākas – izmantot gan pie sienām stiprināmus plauktus, gan perforētos instrumentu paneļus. Jārēķinās gan, ka pie šiem paneļiem nebūs iespējams uzglabāt īpaši smagas lietas.

Lūk, vēl daži noderīgi padomi, tos ievērojot, garāžu izmantot būs krietni ērtāk:
• lielas un neparocīgas lietas, piemēram, zāles pļāvēju, uzglabā kādā no stūriem, kur tas nemaisīsies pa kājām, pie reizes arī samazinot risku aiz tā aizķerties ar automašīnu;
• biežāk izmantojamās lietas (velosipēdi, aktuālie sezonālie instrumenti un piederumi u.c.) novieto pēc iespējas tuvāk garāžas durvīm;
• sezonālās lietas, kas šobrīd netiek izmantotas, kā arī citus reti izmantojamus priekšmetus novieto visgrūtāk aizsniedzamajās vietās.

Protams, pilnībā iztikt bez plauktiem, galda un citām mēbelēm, kas tiek novietotas uz grīdas, nav iespējams. Taču, lai garāžas kopšana būtu ērtāka, vērts izvēlēties tādas mēbeles vai iekārtas, kam ir salīdzinoši liels attālums no zemākās virsmas līdz grīdai.

Jo lietas un instrumenti redzamāki, jo labāk
Kā panākt, lai viss nepieciešamais vienmēr būtu atrodams, vairākas minūtes nerakājoties pa kastēm un plauktiem? Pirmkārt, izvēlies vaļēja tipa plauktus, nevis skapjus ar durvīm. Vismaz viens šāds skapis, pietam slēdzams, gan ir nepieciešams, ja garāžā mēdz iekļūt arī bērni – tajā varēsi salikt īpaši bīstamus un kaitīgus tīrīšanas līdzekļus, elektroinstrumentus un citas lietas, kurām mazi bērni nedrīkst piekļūt. Atvērta tipa plauktiem gan ir kāds mīnuss – priekšmeti tajos daudz ātrāk pārklāsies ar putekļu kārtiņu. Bet, ja no tā vēlies izvairīties, vari mantas uzglabāt plastmasas kastēs.

Otrkārt, nelielākas lietas un aksesuārus uzglabā caurspīdīgās plastmasas kastēs ar vāku. Labs risinājums ir arī specializētās instrumentu kastes, kurām parasti ir gan caurspīdīgi vāki, gan vairāki nodalījumi.

Īpaši jāparūpējas par grīdas segumu


Atstājot garāžā "pliku" betonu, grīda būs grūtāk kopjama, kā arī uz tās ar laiku parādīsies arvien vairāk nenotīrāmu pleķu. Grīdas segums labāk izskatīsies un to būs ērtāk kopt arī tad, ja betons tiks rūpīgi nopulēts, tomēr ieteicams ieklāt papildus segumu. Viens no populārākajiem risinājumiem ir epoksīda sveķi, kas grīdu padara mitrumizturīgu, turklāt paver arī plašas dizaina iespējas, pateicoties plašajam krāsu klāstam. Epoksīda sveķi gan ir samērā dārgs materiāls, taču šis ieguldījums ilgtermiņā atmaksāsies, jo šādi apstrādāta grīda ir ļoti izturīga. Lētāks un vienkāršāks risinājums ir PVC flīzes – arī tās ir viegli kopt, kā arī izceļas ar ilgu darba mūžu. Ja nu kāda no flīzēm arī saplīst, to visai ērti var nomainīt.

Bez regulāras garāžas ģenerāltīrīšanas neiztikt
Lai garāžā būt ērti iebraukt un patīkami darboties, svarīgi, lai tā būtu tīra gan no liekām lietām, gan netīrumiem. Diemžēl laika gaitā garāžām piemīt tendence "aizaugt". Lai tā nenotiktu, 1–2 reizes gadā īsteno ģenerāltīrīšanu, rūpīgi izejot cauri visām lietām, kas garāžā atrodas, un sadali tās trijās kategorijās:
• atstāt;
• izmest;
• atdot vai pārdot.

Uzreiz pieminēsim, ka lietas, kas vairs nav salabojamas, tīrīšanas līdzekļi ar beigušos derīguma termiņu un viss, kas nav ticis izmantots vismaz pāris gadu, tev patiešām nav nepieciešams.


Lai garāžā kārtība valdītu arī ikdienā, pa rokai turi birsti un liekšķeri (vai ideālajā gadījumā – rokas putekļsūcēju). Savukārt eļļas un citu smērvielu savākšanai izmanto kaķiem domātos, absorbējošos pakaišus.

Neaizmirsti par drošību!
Garāžā mēdz atrasties viegli uzliesmojošas lietas, tāpēc parūpējies par piemērota ugunsdzēšamā aparāta klātesamību. Automašīnas dzēšanai piemērots pulvera ugunsdzēsības aparāts (bet – ne eļļas dzēšanai), savukārt CO2 jeb ogļskābās gāzes ugunsdzēšamais aparāts ir piemērots elektroiekārtu, dīzeļdegvielas un benzīna, kā arī degošas gāzes dzēšanai, bet to nevar izmantot cietu materiālu dzēšanai. Svarīgi regulāri veikt arī nepieciešamās aparāta apkopes. Par ļaunu nenāks oglekļa monoksīda detektors, kas brīdinās, ja garāžā būs pārāk augsta tā dēvētās tvana gāzes koncentrācija.

Bez atbilstoša apgaismojuma remontdarbi nav iespējami


Gribam to vai nē, bet gan lietoti, gan mazlietoti auto reizi pa reizei ir jāremontē. Ar dažām LED vai kvēldiega spuldzēm virs automašīnas un darba zonā būs par maz, lai garāžā varētu nodoties remontdarbiem. Piemērotākais risinājums ir iegādāties vairākas dienas gaismas spuldzes, īpašu uzmanību pievēršot gaismas plūsmai, kas tiek norādīta lūmenos (lm) – jo to vairāk, jo spožāka būs gaisma.

Pasargā savu auto no potenciālajām skrambām un buktēm
Pat tad, ja garāžā vietas diezgan un durvis gana platas, katrs mēdz pieļaut kļūdas, un tas var maksāt mazākas vai lielākas skrambas vai buktes, kas ne vien izskatās neglīti, bet arī samazina mazlietotas automašīnas vērtību. Risinājums ir ļoti vienkāršs – bīstamākajās vietās, kur mašīna varētu aizķerties, pielīmē paklāja gabaliņus. Savukārt, lai garāžā neiebrauktu pārāk dziļi, pie griestiem aukliņā iekar tenisa bumbiņu tā, lai, novietojot automašīnu perfektajā vietā, bumbiņa pieskartos pie vējstikla.

Ja Tevi interesē ne vien garāžas iekārtošana, bet arī lietoti vai mazlietoti auto, noteikti apmeklē BRC Autocentrs mājaslapu – tur atrodamas gan automašīnas no Latvijas un citām Eiropas valstīm, gan unikāls pakalpojums lietotu automašīnu tirgū – garantija ar termiņu līdz 24 mēnešiem bez nobraukuma ierobežojuma!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

Iespējams, ir maz tādu cilvēku, kas vasaras tveicē neaizdomātos par gaisa kondicionēšanas iekārtas uzstādīšanu savā īpašumā – vai tas būtu mājoklis, birojs vai kāda sabiedriska vai ražošanas ēka. Kā nekā – tieši šāda veida iekārtas palīdz nodrošināt komfortablu iekštelpu klimatu, veidojot labvēlīgus apstākļus gan ikdienas dzīvei, gan darba uzdevumu veikšanai. 

Aktuālie piedāvājumi

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!

Aktualitātes

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena. Šā gada 6. jūlijā laikā no 5.00-6.00 rītā elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu zonā bija –0,09 EUR/MWh. Šāda netipiska situācija ir novērota pirmo reizi.

Uzņēmējs runā

Ventilējama fasāde ar PAROC ZERO sistēmu 

paroc_1

PAROC piedāvā jaunu siltumizolācijas un stiprināšanas metodi PAROC ZERO, bez kronšteiniem un bez karkasa, kur vēdināmu fasādi nes tikai atsevišķas skrūves un to ietekme uz siltuma caurlaidību ir ne vairāk par 5%.   

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

dsc_0340

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!