abc.lv skaitļos

Lietotāji online57
Aktīvie uzņēmumi19849
Nozares raksti836
Ekspertu atbildes2480
Atbalsts daudzdzīvokļu māju siltināšanai būs pieejams aprīlī : abc.lv

Atbalsts daudzdzīvokļu māju siltināšanai būs pieejams aprīlī

Atbalsts daudzdzīvokļu māju siltināšanai būs pieejams aprīlī
2009. gada 10. februārī Ministru kabinets (MK) apstiprināja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto MK noteikumu projektu par aktivitāti "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi", kuras mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu.


Kopējais aktivitātes finansējums ir 16 634 796, 16 latu, no kuriem 14 139 549, 12 latu veido Eiropas attīstības fonda finansējums un 2 495 214, 24 latu valsts budžeta finansējums.
Aktivitātes ietvaros tiks segti līdz 50% no kopējās mājas siltināšanai iztērētās summas. Vienas mājas siltināšanai maksimāli pieļaujamais atbalsta apjoms plānots līdz 100 000 latiem, nepārsniedzot 35 latus uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības kvadrātmetru. Līdz 2013. gadam šī finansējuma ietvaros paredzēts nosiltināt ap 160 daudzdzīvokļu namu, kas tika uzbūvēti no 1944. līdz 1993. gadam.

Finansējuma mērķis un sņēmēji
Finansējumu varēs saņemt daudzdzīvokļu dzīvojamo namu dzīvokļu īpašnieki atklātas projektu iesniegumu atlases rezultātā. Dzīvokļu īpašnieki projektus varēs iesniegt ar pilnvarotās personas starpniecību, savukārt, lēmums par attiecīgās personas pilnvarošanu jāpieņem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.

Finansu līdzekļi tiks piešķirts energoaudita, tehniskās apsekošanas un būvprojekta sagatavošanai, būvuzraudzības un autoruzraudzības veikšanai un būvdarbu izmaksām dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās – ēku ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltināšanai un nomaiņai, pagraba pārsegumu siltināšanai, siltumapgādes sistēmas renovācijai, ventilācijas sistēmas renovācijai vai rekonstrukcijai, ēkas strukturālo daļu atjaunošanai, kas nepieciešama energoefektivitātes darbu veikšanai, un citiem renovācijas darbiem, kas paaugstina ēkas energoefektivitāti un ir iekļauti energoauditā kā veicamie pasākumi. Pēc renovācijas veikšanas siltumenerģijas ietaupījumam ēkā jābūt vismaz 20% gadā no siltumenerģijas patēriņa pirms projekta īstenošanas.

Pieteikšanās process
Projektus būs jāiesniedz valsts aģentūrā "Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra" (BEMVA). Lai pieteiktos finansējuma saņemšanai, vajadzēs iesniegt pieteikumu, dzīvokļu īpašnieku kopsapulces protokolu, kurā ierakstīts dzīvokļu īpašnieku lēmums par mājas renovāciju, energoaudita pārskatu, būvprojektu, būves tehniskās apsekošanas atzinumu un citus dokumentus.

Pieteikto projektu iesniegumu atlasi un projektu vērtēšanu īstenos vērtēšanas komisija, kuras sastāvā būs pārstāvji no EM un BEMVA. Vērtējot pieteiktos projektus, priekšroka tiks dota tiem, kas par mazākiem līdzekļiem varēs sasniegt labākus energoefektivitātes rādītājus, mājām ar lielāku dzīvokļu skaitu, kā arī mājām, kas atrodas teritorijās ar zemāku teritorijas attīstības indeksu.

Projekta īstenošanu finansējuma saņēmējs varēs uzsākt pēc līguma noslēgšanas ar BEMVA. Trīs gadus pēc projekta īstenošanas finansējuma saņēmējam būs jāiesniedz pārskats BEMVA par energoresursu patēriņu attiecīgajā mājā.

Šobrīd - mēnesi pēc šo MK noteikumu apstiprināšanas iedzīvotājiem ir iespēja iepazīties ar nosacījumiem finansējuma saņemšanai (MK mājaslapā), kā arī veikt nepieciešamos sagatavošanas darbus. Savukārt, no aprīļa var sākt iesniegt projektu pieteikumus BEMVA .

Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju un iedzīvotāju ierobežotos finanšu līdzekļus, EM 2009. - 2010. gadā piešķirs papildus finansējumu 688 710,67 latu apmērā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoauditu, energoefektivitātes novērtējumu precizēšanai, kā arī dzīvojamo māju tehnisko projektu līdzfinansēšanai. Atbilstoši 2009. gada 13. janvārī MK apstiprinātajai "Ēku energoefektivitātes aprēķina metodei" veikts energoaudits, kā arī izstrādāts tehniskais projekts ir nosacījumi, lai veiksmīgi pieteiktos uz līdzekļu saņemšanu no ES fondiem daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem.


Informāciju sagatavoja EM Sabiedrisko attiecību nodaļa

Rakstu par to, kas var iegūt finansējumu daudzīvokļu māju siltināšanai skatiet šeit!


Rakstu par finansējuma realizēšanas mērķiem skatiet šeit!


Rakstu par mājas siltināšanas projekta iesniegšanu skatiet šeit!Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Atjaunots PAROC elastīgo izstrādājumu piedāvājums

paroc

Atjaunotā elastīgās siltumizolācijas saime piedāvā 4 izstrādājumus – PAROC® Ultra plus, PAROC® Ultra, PAROC® Solid un PAROC® Sonus ventilējamu sienu, slīpo jumtu un bēniņu siltumizolācijai, kā arī iekšējo starpsienu un grīdas starpslāņu skaņas izolācijas un ugunsaizsardzības nolūkiem.