abc.lv skaitļos

Lietotāji online46
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Atjaunota Brīvības cīņu piemiņas vieta Sudrabkalniņā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Atjaunota Brīvības cīņu piemiņas vieta Sudrabkalniņā

Atjaunota Brīvības cīņu piemiņas vieta  Sudrabkalniņā
Foto: Rīgas dome

Ar lāpu gājienu un svinīgu pasākumu ir atklāts restaurētais  piemineklis 6. Rīgas kājnieku pulka kareivjiem Sudrabkalniņā, kam šogad tiek atzīmēta 85. gadadiena. Pieminekļa restaurācija tika veikta pēc pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminiekļu aģentūra” pasūtījuma.

“Gadu gaitā piemiņas vieta Sudrabkalniņā bija cietusi no vandāļu uzbrukumiem, tāpat to pamatīgi bija skāris laika zobs. Iepriekš piemineklis tika atjaunots pirms 14 gadiem un  bija pienācis laiks atkal parūpēties par to, lai piemineklis saglabātu estētisko un vēsturisko vērtību arī turpmāk. Restaurācijas darbu ietvaros veikta pieminekļa virsmu un kāpņu mazgāšana ar augstpiedienu un tīrīšana ar ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem, veco šuvju izgriešana, izkalšana un attīrīšana. Pēc tam veikta šuvju iestrāde gan piemineklim, gan kāpnēm. Noslēgumā piemiņas vieta tika attīrīta no bioloģiskā materiāla – sūnām, maziem kociņiem,” skaidro Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels.

Banner 280x280

Sudrabkalniņš ir piemiņas vieta 6. Rīgas kājnieku pulka kareivjiem – pilsētas aizstāvjiem , kas 1919. gada novembrī padzina bermontiešus no Anniņmuižas. Tas atrodas Sudrabkalniņā – vietā, kur Rīgas 6. Kājnieku pulks atbrīvošanas kaujās ar bermontiešiem no 1919. gada 3. līdz 11. novembrim cieta vislielākos zaudējumus. Krita 41 karavīrs (līdz 1929. gadam pārapbedīti Rīgas Brāļu kapos). 1920. gadā tika uzstādīts pagaidu piemineklis, bet 1929. gada 29. maijā ielika pamatakmeni projektu konkursā uzvarējušā tēlnieka Kārļa Zāles piemineklim. Celtniecība ieilga, pēc koriģēta K.Zāles meta tā atsākās 1932. gadā sadarbībā ar arhitektu Ernestu Štālbergu. Piemineklis tika atklāts 1937. gadā.

FOTO

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu