Atkritumu apsaimniekošanas nozares galvenais izaicinājums šogad ir ES fondu finanšu līdzekļu programmu pieejamība
Atkritumu apsaimniekošanas nozares galvenais izaicinājums šajā gadā ir Eiropas Savienības (ES) fondu finanšu līdzekļu programmu pieejamība, aģentūrai LETA stāsta vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Eco Baltia" valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.
Viņš atzīmē, ka nozarei divu gadu laikā nav bijusi iespēja izmantot ES finansējumu, kas nozīmē, ka nozares uzņēmumi nevar attīstīt straujāk dalītās atkritumu vākšanas infrastruktūru un atkritumu pārstrādi.
"Lai gan dzīvojam jau 2016.gadā, šobrīd vēl notiek diskusijas par programmu kritērijiem, un mums ir bažas, ka projektu ieviešana var sākties tikai 2017.gadā. Lai atkritumus tuvākajos gados apglabātu pēc iespējas mazāk - investīcijas nepieciešamas jau šodien," uzsver Simanovičs.
Viņš arī uzskata, ka tuvāko gadu laikā ir jāpanāk, lai Latvijā vismaz 70% atkritumu tiktu nodoti pārstrādei un ne vairāk kā 30% - apglabāšanai. "Šobrīd situācija ir proporcionāli pretēja."
Tāpēc atkritumu apsaimniekošanas programmu izstrādei un apstiprināšanai valdībā jābūt galvenajai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un valdības prioritātei, uzskata Simanovičs.
Kā ziņots, atkritumu un vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Eco Baltia" kopējais apgrozījums 2014.gadā audzis par aptuveni 7%, sasniedzot nepilnus 55 miljonus eiro.
SIA "Eco Baltia grupa" dibināta 2011.gada 8.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 228 eiro. "Eco Baltia grupa" pilnībā pieder AS "Eco Baltia", kas ir dibināta 2011.gada 11.augustā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 31 907 900 eiro.
"Eco Baltia grupā" iekļauti vides apsaimniekošanas uzņēmumi "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", "Tehhe", pārstrādes rūpnīcas "Pet Baltija", "Eko Pet" un "Nordic Plast", ražotāju atbildības sistēmas operators "Latvijas Zaļais punkts", kā arī otrreizējo izejvielu tirdzniecības un apstrādes uzņēmums "Eko Reverss".
LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA