Atsakās no iedzīvotāju kritizētā priekšlikuma par apbūves attīstīšanu kāpu zonā Jūrmalā
Kā aģentūrai LETA pastāstīja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Ieva Aile, visās līdz šim notikušajās sabiedriskajās apspriešanās iedzīvotāji iestājās pret šīs teritorijas zonējuma maiņu, dabas pamatnes vietā paredzot jauktu centra apbūvi, tādēļ tas tiks svītrots ārā no plānojuma, un plāna grozījumu nākamajā redakcijā vairs neparādīsies.
Sašutumu par šiem plāniem aģentūrai LETA iepriekš pauda arī Jūrmalas iedzīvotāji, skaidrojot, ka tiek plānots izcirst mežu sešu hektāru platībā, to pamatojot ar sliktu biotopu kvalitāti, ko apbūve mainīšot. "Nav skaidrs, kā pašvaldība to apvieno ar kāpu aizsardzības likumu!" pauda Jūrmalas iedzīvotāji.
Sabiedriskajās apspriešanās, iedzīvotājiem komentējot šo jautājumu, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) norādīja, ka negrasās "būt advokāts privātām iniciatīvām, jo arī pats neatbalsta dabas pamatņu apbūvi un simtgadīgu priežu izciršanu kāpu zonā".
"Bet tāpēc jau ir sabiedriskās apspriešanas ar diskusijām un viedokļu apmaiņu, lai pašvaldībai būtu mandāts turpmākai rīcībai. Mēs nevaram voluntāri bez argumentācijas noraidīt plāna grozījumu priekšlikumus, ja tie nav pretrunā ar likumdošanu. Pašlaik argumentācija - iedzīvotāju viedoklis - ir nepārprotama, tāpēc šie diskutablie un pretrunīgie priekšlikumi atbalstu negūs," toreiz sacīja Jūrmalas mērs.
Aile pastāstīja, ka visās sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs "karstas diskusijas" raisīja grozījumu pirmajā redakcijā iekļautie uzņēmēju priekšlikumi attiecībā uz teritorijas plānojuma atļautās izmantošanas iespējām Meža prospektā (zemesgabalos Dzintari 2805, Dzintari 2908, Dzintari 3005, Dzintari 3105, Dzintari 3208, Dzintari 3306, Dzintari 3405) un Ernesta Birznieka-Upīša ielas turpinājumā starp 9. un 13.līniju (zemesgabals Lielupe 1005). Iedzīvotāji neatbalsta zonējuma maiņu šajās dabas pamatnēs, līdz ar to diskutablie priekšlikumi no plāna grozījumiem tiks svītroti un netiks virzīti apstiprināšanai no domes puses.
Tāpat apspriešanu laikā iedzīvotāji iebilda pret pašvaldības rosināto zonējuma maiņu Dubulti 0102, paredzot teritoriju starptautiska mēroga kūrorta objekta (starptautiska operatora pieczvaigžņu viesnīcas) attīstībai. Arī šis priekšlikums no plāna grozījumiem tiks svītrots.
Savukārt atbalstu iedzīvotāji pauduši tiem pašvaldības ierosinājumiem, kas skar publiskās infrastruktūras attīstību sabiedrības vajadzībām, piemēram, paredzot teritoriju jauna peldbaseina būvei pie Pumpuru vidusskolas, paplašinot teritoriju pie Lielupes vidusskolas, lai nākotnē varētu būvēt, piemēram, ledus halli. Tāpat iedzīvotāji atbalstījuši Slokas kapu teritorijas paplašināšanu, nav iebilduši pret divu kūrorta parku izveidi Ķemeros un Jaunķemeros un teritorijas paredzēšanu degvielas uzpildes stacijas izveidei pie Dzintaru viadukta.
Pilsētas teritorijas plānojuma grozījumu publiskās apspriešanas sanāksmēs, kas septembrī notika Ķemeros, Kauguros, Majoros un Lielupē, kopumā piedalījušies vairāk nekā 170 cilvēku, rakstveidā saņemts 21 iesniegums ar ierosinājumiem, kas liecina, ka līdzšinējā iedzīvotāju aktivitāte nav visai augsta, skaidro Aile. Ierosinājumi pārsvarā attiecas uz konkrētiem zemesgabaliem, saņemti priekšlikumi mainīt funkcionālo zonējumu vai teritorijas atļautās izmantošanas veidu.
Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu pirmās redakcijas apspriešana turpināsies vēl līdz 11.oktobrim, tāpēc Jūrmalas pašvaldība aicina visus iedzīvotājus būt aktīviem un iesaistīties grozījumu apspriešanā - gan rūpīgi apskatot savu īpašumu apkārtnē noteiktos zonējumus, gan plānoto kopējo pilsētas attīstības virzienu. Plānots, ka sabiedriskās apspriešanas rezultāti tiks apkopoti līdz novembrim, lai līdz gada nogalei sagatavotu precizējumus turpmākai virzībai.
LETA
Foto: Reuters