abc.lv skaitļos

Lietotāji online92
Aktīvie uzņēmumi28042
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Autobraucēju ievērībai: Atkusnī pasliktināsies ar piebraukto sniegu uzturēto un grants autoceļu stāvoklis : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Autobraucēju ievērībai: Atkusnī pasliktināsies ar piebraukto sniegu uzturēto un grants autoceļu stāvoklis

Autobraucēju ievērībai: Atkusnī pasliktināsies ar piebraukto sniegu uzturēto un grants autoceļu stāvoklis

Atbilstoši meteorologu prognozei jau šajās brīvdienās visā valsts teritorijā sāksies atkusnis. Šādos laikapstākļos pasliktināsies braukšanas apstākļi uz tiem ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu – tie ir autoceļi ar C un zemāku uzturēšanas klasi, liela daļa no tiem ir ar grants segumu. Sniegam kūstot, šie ceļi kļūs ļoti slideni.  

Grants ceļiem ziemā bīstamās vietas kaisa ar pretslīdes materiāliem un rievo, taču atkusnī uzturēšanas darbi nav neefektīvi, jo kūstošais snigs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. Aicinām autovadītājus izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci.

Ilgstoša atkušņa rezultātā uz grants ceļiem var iestāties arī šķīdonis, tādā gadījumā tiks ieviesti masas ierobežojumi. Vairāk informācijas par šķīdoni šeit: https://lvceli.lv/buj/pavasara-skidonis/grants-celi/.

Banner 280x280

Autovadītājiem jārēķinās, ka grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanu ziemā un prasībām saskaņā ar uzturēšanas klasēm šeit: https://lvceli.lv/celu-tikls/buvnieciba-un-uzturesana/celu-uzturesana/.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem iedzīvotāji aicināti informēt VSIA "Latvijas Valsts ceļi", zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Strauji attīstoties viedajām tehnoloģijām, elektroniskā piekļuve kļuvusi ne tikai par drošības garantu, bet arī par ērtu ikdienas sastāvdaļu gan mājās, gan sabiedriskajās ēkās. Viens no jaunākajiem risinājumiem šajā jomā ir portugāļu ražotāja JNF izstrādātā piekļuves sistēma VOYAGER, kas apvieno elegantu dizainu, drošu tehnoloģiju un vienkāršu attālināto vadību.

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai